Skocz do zawartości
borys_84

Urwany zamek kanapy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni jestem właścicielem Passata 1,8 99r. (3B2).

Mam problem, bo urwałem coś w zamku oparcia tylnej kanapy.:(

Wyciągnąłem te części (foto)

Jak otworzyć oparcie, żeby wymontować zamek :confused:

uchwyt.jpg

plastik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popchnij zapadkę od strony bagażnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby kolega opisać to dokładniej, w którym miejscu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam fotki więc nie mogę pokazać. Wkrętakiem popchniesz zapadkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam chyba ta zapadke najprosciej podwazyc wkretakiem, a ta zpadka jest dokladnie w tej czesci zamka co znajduje ze od strony bagaznika i wystarczy pocisnac ją do góry i odskoczy, ja mialem tez zepsuty zamek i sobie tak radzilem przez pol roku az sie wkurzylem i kupilem caly zamek na allegro za 60 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z zamkiem od tylnej kanapy mianowicie sprezyna jest na maksa rozciagnieta i nie moge odtworzyc jednej połówki passat sedan patrzylem od strony bagaznika ale tam nie widze dojscia do rygla zeby go srubokretem potraktowac ****** pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłaczam się do pytania.

Mam ten sam problem-urwaną klamke do otwierania oparcia tylnej kanapy, nigdzie w bagażniku nie widzę dojścia do zapadki otwierającej zamek, o której wspominacie wyżej. Boki bagażnika mam wyścielone matami przykrecanymi plastikowymi spinakami, po odciągnięciu maty zostaje metalowa konstrukcja, w której jedynym otworem z jakim taki dojściem jest otwór gdzie widac pas bezpieczeństwa na rolce.

Gdzie ta zapadka od zamka kanapy????????????

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny problem jak koledzy wyzej, chcialem zalozyc pokrowce na siedzenia ale nie moge zlozyc oparcia bo jest uszkodzony zamek, udalo sie komuś może ? Wpadłem na pomysł ale go jeszcze nie sprawdzalem zeby odczepić okucie materiałowe miedzy oparciem a drzwiami i odkrecić rygiel na ktorym zamyka sie oparcie, co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pytanie bardziej szczegółowe czy ktoś się pokusił o wymianę tego zamka tylnej kanapy, ja mam kombi i właśnie mi sie urwała ta rączka i to cos małe białe plastikowe jak w pierwszym poście u borys_84

Czy macie jakies rady jak się zabrać do wyjęcia/wymiany tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, właśnie miałem potrzebę położenia oparć tylnej kanapy, no i zdziwko mnie złapało jak w ręku został i się ten uchwyt od odblokowywania oparcia. Obejrzałem go dokładnie i nie widzę żadnych oznak pęknięcia czy jakiegoś uszkodzenia. Próbowałem zagiętym drutem o coś w środku zaczepić żeby odblokować ale nie dało rady, od strony kufra nie widzę jako takiej możliwości odblokowania rygla. Pomoże ktoś w odblokowaniu zamka oparcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę temat, właśnie miałem potrzebę położenia oparć tylnej kanapy, no i zdziwko mnie złapało jak w ręku został i się ten uchwyt od odblokowywania oparcia. Obejrzałem go dokładnie i nie widzę żadnych oznak pęknięcia czy jakiegoś uszkodzenia. Próbowałem zagiętym drutem o coś w środku zaczepić żeby odblokować ale nie dało rady, od strony kufra nie widzę jako takiej możliwości odblokowania rygla. Pomoże ktoś w odblokowaniu zamka oparcia?
dołączam się do pytania, u mnie identyczna sytuacja. Bardzo proszę o pomoc. B5 kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanapa.JPG

 

mniejwiecej tak to wyglada u mnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dołączam się do pytania, u mnie identyczna sytuacja. Bardzo proszę o pomoc. B5 kombi

 

poszukaj na allegro nowego zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By nie pisać nowego tematu to odświeżam ten. Mam ułamany ten plasticzek co jest 1 poście. Gdzie można go dostać? Może numer części jeśli ktoś wie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam konkretne pytanie...

Jak wymienia się ten zamek???

Nie znalazłem nic na temat samej wymiany na forum. Proszę o wskazówki... :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności