Skocz do zawartości
Fizyk

[B3] Problem ze światłami przednimi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Trapi mnie następujący problem.Po wymianie orginalnych reflektorów na zamienniki (Neoline),gdyż przednie były już stare i świeciły moze na 2 metry.Podłączyłem w/w zamienniki i okazało się,ze światła nie świecą wcale,a wcale. Przeczyściłem styki,posprawdzałem bezpieczniki odpowiedzialne za światła.Próbowalem nawet sprawdzac miernikiem(na sztuke-zarówka ) i wszystko jest ok,jednak po ponowmym podłączeniu znowu nie działają.Czyściłem kostke oraz styki,kupiłem nowe żarówki.Dociskałem tą kostke ze świateł,lecz to też nic nie dało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś musiałeś źle zrobić. Reflektory nie mają ŻADNYCH podłączeń elektrycznych. Wymieniasz i już. Może zrobiłeś zwarcie i poleciały bezpieczniki? Może gdzieś urwałeś jakiś kabel. Nie świecą drogowe i mijania czy tylko jedne? Sprawdziłeś wyłączniki świateł? Bardzo dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna usterka VW. Sprawdź wartość napięcia na kostkach przy lampach i na akumulatorze jeżeli różnica jest większa niż jeden Volt to po prostu podciągnij dodatkowe przewody prądowe do lamp + 4 przekaźniki godzina pracy i po sprawie. (mam Passata 96` i miałem Jette 91`) POMOGŁO bez zmiany lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie świecą ani drogowe ani mijania.Co do wyłącznika,to jak juz powiedziałem sprawdzałem czy wogole prad dochodzi w prosty sposob-zarówka i 2 druciki-wtedy wsztsko swieciło.Potem sprawdzałem wsztkie bezpieczniki od świateł i było wporządku.Nie wiem co to może byc,bo nie jestem elektrykie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź miernikiem na kostce przy lampach po jej zdjęciu czy jest prąd jak włączysz światła. Jeśli tak, to nie mam pojęcia jak można było spie... tak zamienniki, ale nie wierzę, raczej jak kolega wspomniał poleciał bezpiecznik. Jeśli jest prąd to może jakaś fabryczna wada tych lamp, źle połączone przewody w kostce w lampie czy coś w tym stylu. A jak się nie chcesz bawić podłącz na chwilę starą lampę i zobacz czy dalej świeci, chyba nawet bez wyjmowania nowej da radę. Jeśli tak zostaje ci tylko wyjąc lampy i dobrze się przyjrzeć połłączniom elektrycznym i samemu je naprawić alebo oddać do sklepu.

 

P.S. Po co kupować te shity zamienniki. Ja mam oryginalne Helle już tyle lat i odblaski jak nowe, świeciły super. Było poszukać używanych w b.db. stanie.

Edytowane przez two_pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pozycyjne sie palą? tył i przód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cysiokysio Co do pozycji,to pali się tylko tył. Chciałem orginalne ale ojciec takie zamówil,to myslalem,ze chociaz do zimy dadzą rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba, też mam takie zamienniki:D Najpierw sprawdź czy nie masz pozamienianych przewodów, bo ja miałem i dlatego były problemy ze świeceniem u mnie. chwilka roboty z piwkiem i działa super:634:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno zamienione przewody wewnątrz lampy. podejrzewam że masa poszła w inne miejsce. Próbowałeś włączyć długie? powinny się zapalić.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yokuze a mógł bys mi tak mnie-wiecej (o ile pamietasz oczywiście) jakie kable były pozamieniane? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo masz zamienione kable jak piszą przedmówcy, albo wtyczka nie weszła do końca. Ściągnij z niej tą metalową sprężynę i spr bez niej.

PS. obawiam się że te zamienniki będą świeciły gorzej od starych lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamienione kable od postojówek z długimi, musisz sam dojść po starych reflektorach czy jest dobrze podłączone wszystko. Ormowiec, po zamontowaniu świeciły lepiej od oryginalnych zużytych, a po założeniu przekaźników miałem orgazm świetlny:634:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ormowiec W tym tkwił problem,ze to co robiły stare,orginalne lampy....nie dało sie nazwać świeceniem,dlatego kupiłem nowe,a że nie sa to oginalne,to juz nie mój wybór..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin25

miałem to samo miałem zamieniony przewód biały z szarym zmień i bedzie ok.to jest od długich i postojówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, o czym piszecie, jakie zamienione przewody? Przecież nie wymienia się kostki do której podpinamy żarówkę. Podłączeń elektrycznych się nie dotyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin25

a czy ty kiedyś wymieniałeś całe lampy? jak nie to co ty wiesz ?ja miałem zamienione przewody sam musiałem znaleść jakie a ze jestem elektrykiem to mi sie udało s światła mam super kupiłem zamiennik a nie oryginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła Wkońcu Działają!! Jako,że małe chińskie rączki nie przykładaja sie do wykonania za bardzo,wiec trzeba bylo je poprawic.Na temat.. okazało się,że miejsce,w które przychodzi owa kostka z instalacji było prawie o 3mm za długie.Stąd ten problem,kostka nie dochodziła do złącza,bo byla 3mm od niego. Jednak musze to powiedzieć " Co orginał,to orginał "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ty kiedyś wymieniałeś całe lampy? jak nie to co ty wiesz ?ja miałem zamienione przewody sam musiałem znaleść jakie a ze jestem elektrykiem to mi sie udało s światła mam super kupiłem zamiennik a nie oryginał
Jutro jadę w delegację i nie będę miał czasu się im przyjrzeć, ale sobie nie przypominam takich operacji. Wymieniałem u siebie odbłyśnik, lampę miałem zdemontowaną i rozebraną. Sprawdzę i się ponownie wypowiem. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że Ty wymieniałeś odbłyśnik, a my całe lampy razem z obudową, a tam jest już instalacja elektryczna...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, tylko że Ty wymieniałeś odbłyśnik, a my całe lampy razem z obudową, a tam jest już instalacja elektryczna...:)

Do wymiany odbłyśnika musiałem zdemontować całą lampę, rozebrać, złożyć i zamontować ponownie. Napisałem wyraźnie, że sprawdzę u siebie co i jak się łączy to się wypowiem.

Czy problem leży w złączy pokazanym na zdjęciu?

 

Sprawdziłem jak to wygląda i jestem zdumiony ile zamieszania z wadliwym reflektorem. Kolego Fizyk, zamiast naprawiać ten szajs na własną rękę powinieneś go oddać tam gdzie kupiłeś. Yokuze, jeżeli te parę kabli w reflektorze uważasz za instalację elektryczną to jestem zdziwiony. To tylko parę kabli. Każdy kto ma choćby blade pojęcie o elektryce da z tym sobie radę.

zlacze.JPG

Edytowane przez slawekm65
nowy obrazek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności