Skocz do zawartości
faqltet

Chłodnica wody 1.6TD (1985)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z kupieniem odpowiedniej chłodnicy... Problem polega na tym, że wszędzie podawane wymiary chłodnicy do 1.6TD to: 570x322x20.

 

425902ap.gif

 

 

Natomiast moja chłodnica ma wymiary takie jak w silnikach wolno ssących 1.6D, czyli 700x322x35. Mam zamontowane 2 wentylatory.

 

425901ap.gif

 

I teraz bądź tu mądry...

Jak widzicie na szkicach, brzegi obydwu chłodnic różnią się. I moja chłodnica ma brzegi takie jak są podane na rys. 1, a wymiary rys. 2...

Człowiek ze sklepu mot. powiedział, że do TD były mniejsze chłodnice i że poprzedni właściciel musiał zrobić przeróbkę.

 

 

Moje pytania do Was:

 

1. Którą chłodnicę kupować? (Bo wg sprzedawcy różnią się one jedynie grubością).

2. Dlaczego w TD były stosowane mniejsze chłodnice?

 

Ja już głupieję... :591:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta 70 cm to też jest do Twojego silnika, z tym że montowana dla wersji z klimą/hakiem holowniczym/produkowanych dla krajów o gorącym klimacie. Kup taką jak masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta 70 cm to też jest do Twojego silnika, z tym że montowana dla wersji z klimą/hakiem holowniczym/produkowanych dla krajów o gorącym klimacie. Kup taką jak masz.

 

Cześć, tylko kwestia tych brzegów obydwu chłodnic, jak napisałem wyżej:

 

Jak widzicie na szkicach, brzegi obydwu chłodnic różnią się. I moja chłodnica ma brzegi takie jak są podane na rys. 1, a wymiary rys. 2...
Czy też to nie ma najmniejszego znaczenia? Poza tym, czy otwory łączące przewody układu chłodniczego z chłodnicą są takie same w obydwu rodzajach chłodnic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodnice sa wspolzamienne, wielkosc chlodnicy zalezala od wyposazenia lub nie w hak holowniczy. kupuj wieksza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiało bierz większą to będziesz miał spokoj w lecie bo wiatrak nie bedzie Ci się włączał co chwile... pozdrawiam. Jakbyś chciał kupić jednak mniejszą to mam do sprzedania za niewielkie pieniądze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim.

 

Pewnie szarpnę się na tą:

 

Niedroga, duża, a skoro mówcie, żeby brać większą... :)

 

 

 

______________________

 

Zamówiłem. Jak zamontuję to się odezwę i powiem czy montaż przebiegł bez problemowo ;)

Edytowane przez faqltet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, gdyby ktoś miał wahania :583:

W dniu wczorajszym wymieniłem na powyższą chłodnicę.

Wszystko jest O K :)

Tak więc śmiało można ją kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dużą, a teraz zamontowałem tą mniejszą. Okaże się czy dobrze zrobiłem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapnij przyczepe czy cos równie mądrego to zatesknisz za duzą, fabrycznie wersja z hakiem miala duzą chłodnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 3 lata (czytaj od zakupu Passata) nie ciągnąłem żadnej dużej przyczepy (nie licząc przyczepki, na której wywoziłem rowery), więc tęsknić za dużą chłodnicą nie będę:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

 

Przecieka mi chłodnica trochę przy górnym zaworze. I nie wiem czy lać jakiś uszczelniacz, czy kupić chłodnicę za 75zł i czy ona będzie pasować do benzynt, 1.8, manualna skrzynia

 

http://allegro.pl/vw-passat-b2-santana-1-6-1-8-chlodnica-wody-nowa-i1383257193.html

Edytowane przez Skywalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup chłodnicę, przy tej cenie to szkoda sypać cokolwiek do układu chłodzącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie syp żadnych wynalazków do uszczelniania chłodnic, może i uszczelnią chłodnicę, ale przy okazji zabiją na amen nagrzewnicę. Kupuj nową i będziesz miał temat z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast sypać wynalazki kup nową chłodnicę jak poprzednicy pisali, albo zdemontuj starą i jeśli wiesz dokładnie skąd cieknie oczyść ją w tym miejscu i uszczelnij np. Poxiliną. Na jakiś czas powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności