Skocz do zawartości
rafael85

Zablokowana klapa bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moze ktos wie jak otworzyc zablokowana klape bagaznika, w variancie? Czy jest może gdzieś w tej klapie zamek mechaniczny zeby włożyć ten plastikowy klucz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy moze ktos wie jak otworzyc zablokowana klape bagaznika, w variancie? Czy jest może gdzieś w tej klapie zamek mechaniczny zeby włożyć ten plastikowy klucz?

A nie ma od srodka klamki tak jak jest w sedanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamke? W sedanie 3bg jak miałem taki problem to wystarczyło otworzyć klape z kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klamke? W sedanie 3bg jak miałem taki problem to wystarczyło otworzyć klape z kluczyka.

B6 nie ma opcji otwierania z kluczyka. W sedanie mam kolo trojkata klamke ktora jak sie pociagnie przez rozlozone siedzenia to bagaj sie otworzy. Nie wiem jak jest w kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem w borze variant. Zatrzasnęlo i koniec. tam byl kluczyk ale nie chcialo sie nawet kluczykiem otwierac. po ok tygodniu problem sam znikl i nigdy wiecej sie nie pojawił. Mozna próbowac rozbierac tapicerkę od wewnatrz ale nie wiem czy sie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapa otwarta dzieki tej "klamce" ale widocznie zamek padl bo nawet przy otwartej klapie nie reaguje na centralny :( I co teraz?

 

- A wymienial moze ktos juz ten zamek albo probowal go naprawiac? Dodam ze jak kupowalem autko to zamek nie otwieral sie z pilota ani tym przyciskiem na drzwiach... Klapa jest oryginalna, na vagu nie ma zadnych bledow. Orientujecie sie jaka jest cena wymiany tego zamka w serwisie?

Edytowane przez rafael85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek wymieniony na nowy. Tydzien czasu wszystko bylo ok, do dzisiaj.... Zamykam klape i kaput! Znowu to samo... Szlak moze czlowieka trafic zeby z nowym autem takie cyrki sie dzialy! Sadze ze wina nie lezy po stronie zamka lecz sterowania elektryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zabsi

dzis bylem u elektronika samochodowego ,podpial sie z takim fajnym palmem (grupa vw) i od kopa mu wszystko wyszlo co jest uszkodzone, klapa nie reagowala na pilota ani otwieranie wewnetrzne, okazalo sie ze stycznik w tylnej klapie kaput ,cena nowego w serwisie 220zł jest on zintegrowany z listwa podswietlania tablicy rejestracyjnej.

Oczywiscie mechanik otworzyl klape bez najmniejszych problemow poprzez kompa.

Jutro montaz nowej listwy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daw-d1

Witam,

Koledzy zamknąłem klapę bagażnika w kombiaku a kaplica- podpowiedzcie koledzy jak ją otworzyć, centralnym się nie da, luczykiem również-i co teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Koledzy zamknąłem klapę bagażnika w kombiaku a kaplica- podpowiedzcie koledzy jak ją otworzyć, centralnym się nie da, luczykiem również-i co teraz

To raczej pytanie do dzialu B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma problem, nie może otworzyc klapy bagaznika w sedanie, pisaliście o klamce wewnątrz, gdzie ona sie dokladnie znajduje?? Jest na wyjeździe i w miare szybka pomoc potrzebna, z góry dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie ona sie dokladnie znajduje??

 

Przy otwartej klapie pod trójkątem, przy zamkniętej będzie więc bliżej ciebie niż trójkąt. Uchwyt jest z fluorescencyjnego plastiku więc powinien lekko świecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlokalizowane, otwarte, dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i mnie chyba dotknął ten problem, ale od początku nie dalej jak wczoraj stojąc samochodem na parkingu usłyszałem jakby zamek przy klapie zadziałał.Oczywiście zignorowałem to ale kiedy ruszyłem samochodem FIS poinformował o niedomkniętej klapie bagażnika.Dzisiaj jadąc samochodem to samo FIS klapa otwarta, zatrzymałem się a tu nie mogę otworzyć klapy.Klapa oczywiście niedomknięta.Dojechałem do domu i dalej próbowałem otworzyć klapę w końcu się udało. Zamknąłem z powrotem i tu koniec klapa się nie otwiera wogóle nie reaguje na naciśniecie otwierania, które jest nad tablicą rejestracyjną.Co się mogło uwalić bo dzisiaj też sama się otworzyła i włączył się alarm.w związku z tym mam kilka pytań:

1.Jak zdemontować tapicerkę klapy żeby niczego nie pourywać?

2.Co sprawdzić w tym zamku czy można go rozebrać i przeczyścić?

3.Ewentualnie gdzie można kupić taki zamek żeby go wymienić poza ASO ?

4. Gdzie w tym pasku znajduje się moduł komfortu ( może zamókł)?

Mam jeszcze pytanie trochę z innej beczki od pewnego czasu nie mam gongu sygnalizującego niezapięcie pasów być może coś mi z elektryką tego paska siada?

Przepraszam za tak długi wywód ale jak miałem B5 to nie było z nim problemów.Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię tamat, choć mój problem nie jest związany bezpośrednio z klapą bagażnika...

 

Otóż - jak kupiłem Paska, to w pilotach nie było tych plastikowych wkładek kluczy mechanicznych. Zamówiłem je w VW i dziś przyszły :-)

 

Nie byłbym sobą, gdybym od razu nie wypróbował. No i pojawił się kłopot, chyba...

 

Kiedy zdjąłem zaślepkę zamka na drzwiach kierowcy samochód zamknął się z kluczyka, ale nie daje się otworzyć z tegoż kluczyka. Otwieranie i zamykanie z pilota działa bez problemów. Kolejna próba - to samo: zamyka się kluczem, ale kluczem się nie otwiera...

 

No i pytanie, czy otwarcie działa tylko wtedy, kiedy "padnie" zasilanie ? Mając na względzie, że zamykanie działa, to wydaje mi się mało prawdopodobne, ale jeśli chodzi o samochody, to już nic mnie nie zdziwi.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi co może być nie tak. (A może wszystko jest OK ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzebię tamat, choć mój problem nie jest związany bezpośrednio z klapą bagażnika...

 

Otóż - jak kupiłem Paska, to w pilotach nie było tych plastikowych wkładek kluczy mechanicznych. Zamówiłem je w VW i dziś przyszły :-)

 

Nie byłbym sobą, gdybym od razu nie wypróbował. No i pojawił się kłopot, chyba...

 

Kiedy zdjąłem zaślepkę zamka na drzwiach kierowcy samochód zamknął się z kluczyka, ale nie daje się otworzyć z tegoż kluczyka. Otwieranie i zamykanie z pilota działa bez problemów. Kolejna próba - to samo: zamyka się kluczem, ale kluczem się nie otwiera...

 

No i pytanie, czy otwarcie działa tylko wtedy, kiedy "padnie" zasilanie ? Mając na względzie, że zamykanie działa, to wydaje mi się mało prawdopodobne, ale jeśli chodzi o samochody, to już nic mnie nie zdziwi.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi co może być nie tak. (A może wszystko jest OK ;-) )

 

I nikt naprawdę nie wie jak ugryźć ten temat ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, dziś dopadł mnie problem owej klapy. Zapakowane zakupy, zamknąłem klapę, nagle zauważyłem że zapomniałem o zgrzewce wody chciałem jeszcze raz otworzyć klapę i ZONK. Wróciłem do domu i bagażnik opróżniłem od środka ale jak otworzyć klapę w combi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ten sam problem co koledzy i by otworzyć klapę w combi musisz opuścić tylne fotele wleźć do środka otworzyć schowek na trójkąt ostrzegawczy wyciągnąć go i jak będziesz miał go wyciągniętego to zobaczysz taki mały kawałek metalu weź go przesuń w prawo a klapa się otworzy. Nie wiem jak jest w moim przypadku ale u mnie w ASO listwa z lampkami kosztuje o zgrozo 381 zł a zamek klapy około 230 zł, muszę na wizytę do elektryka jechać no chyba że ktoś z szanownych kolegów wie jak to sprawdzić. Mój problem polega na tym że zamek nie reaguje na otwarcie z zewnątrz jak i od wewnątrz. Czasem zdarzy mu się sam otworzyć jak mam auto odryglowane - otwarte. Jak wchodzę do auta i zamykam auto od środka to jest spokój, myślę że to listwa ale głowy nie dam.

 

 

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam podobne problemy z moim (Passatem B6 sedan 2005r). A mianowicie chodzi o to że nie mogę otworzyć bagażnika za pomocą klamki na bagażniku, z kluczyka i przycisku na drzwiach kierowcy tylko się da. Jak już otworzę bagażnika żadna kontrolka otwartych drzwi się nie zapala. Dodatkowo swojego czasu lampka w bagażniku świeciła się tylko kiedy klapa była w połowie otwarta, ale teraz już wcale się nie zapala. Szukałem na tym forum rozwiązań widzę że nie tylko ja mam takie problemy ale rozwiązania nadal nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główne problemy z zamkiem tylnej klapy w Pasku B6 Variant to jest padnięty mikro stycznik lub urwana ośka od zębatki w drugiej części zamka.Obie części do kupienia na serwisie aukcyjnym.Ja miałem jeszcze jeden problem z tą szeroką blaszką którą się naciska palcami w osłonie gumowej.Ona po kilku latach się odkształca na stałe(robi się łuk) i przez to dociska mikro styk na stałe.Przez to komputer głupieje i blokuje otwieranie tylnej klapy.Pozostaje nurkowanie od tyłu.Ja tą blaszkę delikatnie wyprostowałem tak żeby nie złamać w drugą stronę i przynitowałem do niej kawałek tekstolitu od płytek do obwodów drukowanych grubości 1,5mm na nity zrywalne.Od tej pory mam spokój z tylną klapą.Zapomniałem jeszcze dodać, że aby ta blaszka lepiej odbijała od mikro styku dodałem wewnątrz pomiędzy nią a część stałą z dwóch stron przeciętą na odpowiedni wymiar dwie połówki piłeczki kauczukowej o średnicy ok.2,5cm.

 

ZAMEK BAGAŻNIKA KLAPY TYŁ DO VW PASSAT B6 KOMBI.png

Mikrostyk zamka  VW.jpg

PIŁECZKA kauczukowa KANGUREK dwukolorowa.png

Edytowane przez Perseusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności