Skocz do zawartości
Gość e-foto

VW 2.0 TDI 140 PS DSG Proszę o pomoc odnośnie naprawy skrzyni dsg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość e-foto

Proszę o pomoc !

Mój problem wygląda następująco.

Kiedy auto jest zimne , skrzynia działa sprawnie , jednak im bardziej rozgrzane i im większe obciążenie

tym jest gorzej.Autem szarpie przy przyspieszaniu , taj jak byśmy przejeżdżali przez tarki przed

przejściem dla pieszych.Najgorsze jest to iż problem się nasila.

Proszę o radę gdzie to naprawić ??

Jaka mogła być przyczyna uszkodzenia ??

Może ktoś zetknął się z podobnym przypadkiem ??

Proszę o pełne info jeśli to możliwe , od początku do usunięcia awarii ??

Z góry serdecznie dziękuję !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej tam jest? Jeśli masz uszkodzoną dsg to nie wiem czy ktoś jest w stanie Ci pomóc. Rozbierałem dla zabawy zwykły (uszkodzony) automat i zdecydowanie nie umiałem go złożyć. Pozostaje tylko kupno innej.

Edytowane przez steffy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z opisu wynika Wrocław jest Tobie bliski, Proponuje serwis "Łoboda"

 

P.H.U. "ŁOBODA"

Marek Łoboda

al. Warsztatowa 15

55-010 BIESTRZYKÓW Gm. Święta Katarzyna

tel.: 501 343 551,

(071) 390-24-60

 

To nie jest reklama z moje strony zapewniam!

Ale jeszcze dla swojego spokoju sprawdź opony na przedniej osi podobną tarkę odczuwałem na oponach Goodyer wywaliłem dziadostwo i jak ręka ...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Nie próbuj nawet tego naprawiać tylko szukaj używanej skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość e-foto

No właśnie , nie próbuj naprawiać ??

Ale ponoć dobry zakład daje gwarancję po naprawie ?? A jak kupię inną używaną , i okaże się że się posypie po miesiącu ?? Ciężko podjąć decyzję .

Dlatego pytam się o zakład naprawczy i tym podobne sprawy.

Olej sprawdzony , brak jakichkolwiek opiłków i kolor jak i zapach nie wskazuje na uszkodzenie , a jednak coś musi być ??

Szukam serwisu , który będzie w stanie stwierdzić dlaczego i co się zepsuło . Czy to na pewno skrzynia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to napewno skrzynia? Robiłeś diagnostykę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość e-foto

No właśnie wiecie , byłem na komputerze i niby żadnych błędów nie ma.

Nie ma mi kto w Jeleniej Górze zrobić testów tej skrzyni , więc nie wiem , takie są przypuszczenia i dlatego pytam na forum , może ktoś mi będzie w stanie coś mądrego doradzić ?? W każdym razie każdy post z waszej strony będzie dla mnie mile widziany , sadze iż jest kilka osób które już miały podobne problemy i się z tym uporały .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ekoman
No właśnie wiecie , byłem na komputerze i niby żadnych błędów nie ma.

Nie ma mi kto w Jeleniej Górze zrobić testów tej skrzyni , więc nie wiem , takie są przypuszczenia i dlatego pytam na forum , może ktoś mi będzie w stanie coś mądrego doradzić ?? W każdym razie każdy post z waszej strony będzie dla mnie mile widziany , sadze iż jest kilka osób które już miały podobne problemy i się z tym uporały .

 

mialem w miare podobny problem [ http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=32878 ] .. z ta roznica, ze byly to szarpniecia pojedyncze. Naprawa zostala wykonana na gwarancji w salonie Sobkol w Nadarzynie. Zostala wymieniona mechatronika (z robocizna kosztowałoby ponad 4tyś PLN). Jedyny problem, że w automatach, te same objawy mogą oznaczać zupełnie inną naprawe.... Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo rzeczy może na to wpływać... począwszy od czujników temperatury skrzyni jak i silnika, poprzez pozycjoner przepustnicy- pedału gazu, po czujnik obrotów itd. ... tyle tylko że te błędy wyszłyby na vag. stawiam na nieszczelność w skrzyni lub na płycie sterującej. Prawdopodobnie uszczelka lub oring np. na pompie w skrzyni. Dobry fachowiec który wie z czym to się "je" posprawdza ciśnienia na skrzyni i poda wstępną diagnozę.

Może być to też wina sprzęgła hydrokinetycznego tzn. chyba dwóch w tym typie skrzyni - ale nadal to chyba więcej wskazuje na usterkę mechaniczną ale elektronika nieraz też da w kość.

 

Wiem np. że diagnoza to około 150 zl tak więc warto spróbować i zobaczyć co powiedzą.

 

Można też zobaczyć jak w zależności od temperatury pokazuje na vag np. temperaturę oleju w skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość e-foto

Dziękuję wszystkim którzy wypowiadają się w moim wątku.

Umówię się na testy skrzyni do Wrocławia i zobaczymy co wykaże , nie ukrywam że

oprócz samych usterek , interesuje mnie powód (sprawca :-) )uszkodzenia skrzyni.

W każdym razie czekam jeszcze na wasze sugestie , na pewno są dla mnie cenne .

Na bieżąco będę informował o tym co i jak dalej w sprawie skrzyni .

Pozd.....wsz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na bieżąco będę informował o tym co i jak dalej w sprawie skrzyni .

 

i co się okazało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yaroy_05

Witam,

jestem nowy na forum a zarazem zdegustowany Passatem (3,2 V6 DSG 4Motion).

Mam podobny problemy z szarpaniem przy ruszaniu (zdarza sie w tym aucie) ale proces diagnozowania trwal miesiac a w obecnej chwili minal juz miesiac czekania na nowe strowanie do skrzyni. Wedlug serwisu pod koniec kwietnia czesc bedzie dostepna w Niemczech. Wiec jak dobrze pojdzie to w maju po 3 miesiacach bede mial sprawne auto. Jak porownam to do innych aut ktorymi jezdzilem z automatyczną skrzynią to skrzynia passata wyglada jak porazka.

Doatkowo zastanawiam sie jak wpływa takie szarapanie na skrzynie, sprzegala i ukald jezdny? Czy taka usterka i dyskomfort uzytkownaia pojadu nie powinny przedluzac gwarancji? Jesli nie to VW moze dostarczac nowe czesci nawet 6 miesiecy :-(

Pozdrawiam

yaroy_05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze i wszędzie trafi się jakieś brzydkie kaczątko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarna owaca zawsze w każdej rodzinie się trafi... niestety :(

ja również mam okazję poruszać się VW z DSG z tym, że może nie 250km a 170km i nie mam jak na chwilę obecną żadnych uwag negatywnych do jej działania. Wręcz przeciwnie, skrzynia spisuje się rewelacyjnie. Każdy z dostępnych trybów działa bez zastrzeżeń, nie szarpie, nie tarpie a płynnie rusza i zmienia biegi.

Swego czasu czytałem i na forum i w prasie, że skrzynie VW DSG wariują na zakrętach, nie wiedząc jaki bieg mają "wrzucić" i marnie się spisują właśnie na krętych odcinkach naszych "super dziurawych dróg". No i ku memu miłemu zdziwieniu żadnych taki akcji nie dostrzegłem. Jeżdżę nim już ok 6 m-cy i mam zrobione prawie 15 tys km w - zaraz de facto I przegląd i jedyne zastrzeżenie jakie mam, co strasznie działa mi na nerwy - to skrzypienie/zgrzytanie w słupkach przy mocowaniu pasów. Nie wiem czy coś się tam poluzowało czy też coś innego mu dolega - okaże się na I przeglądzie.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam z czystym sumieniem

zadzwon i porozmawiaj

 

http://teomotors.pl/pol/v/kontakt

 

mozesz powolac sie na mnie, czyli Daniel z białegostoku z srebrnego paska b6

 

 

pozdr heru

Edytowane przez heru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertoo

miałem podobne objawy, ku zaskoczeniu aso wymieniło DSG na nowa

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=32878&page=4

 

ale lipa jak była tak jest ... objawy zgrzytamia i dziwnych metalicznych odgłosów jest nadal.

wszytkie objawy pojawiają się na min obrotach 1100 - 1200 na wszytkich numerkach. poruszajc manetką gazu i puszczjąc słychać dziwny zgrzyt cos w rodzaju kulek z łożyska i przez to wibracje przenoszone na podłogę.

 

czy może być to inne przyczyna oprócz DSG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lajcik

Ta sama sytuacja w cc 1.8 tsi z dsg. Tydzień temu w serwisie w Niemczech wymienili dwumase na nową na gwarancji i od czwartku chodzi w porządku bez tarcia. Byłem z tą usterką w Lubinie i we Wrocławiu - w obydwu serwisach podpięli tylko pod komputer. Oddałem auto do dużego niemieckiego serwisu na 2 dni, rozłożyli całą skrzynię, zdiagnozowali, dostalem auto z powrotem i po 2 tygodniach zadzwonili do mnie żebym przyjechał na wymianę części, którą zamówili. Z tego co zrozumiałem wymienili tylko dwumase i pierdółki przy niej. Jeżeli chcecie namiar na ten serwis to piszcie na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały dylemat w moim pasacie 170km dsg koło dwumasowe nadaje sie do wymiany ma przebieg 172 tys i tu powstaje dylemat czy kupowac nowe w serwisie po znizkach 2000 zł czy oddac je do regeneracji 800 zł i ponoć dają gwarancje na 18 miesiecy.

Czy ktoś może napisać czy korzystal z którejś opcji ????

Pozdrawiam i dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość puh1

Mam podobny problem

Szczególnie na 3 i 5 przy szybszej jeździe tak jakby tarka lub ślizganie sprzęgła hydrokinetycznego, przy wolniejszej obroty idą do góry "skokami" wstępnie nikt dokładnie nie wie co to ale mam za małe ciśnienie w skrzyni więc prawdopodobnie pompka lub filtr (ale nie ten zewnętrzny)

Dodam, że skrzynia po 3 krotnym płukaniu olejem (zalała się płynem chłodniczym po pęknięciu chłodnicy ojeju skrzyni i niestety bezsensownej wymianie sprzęgła.

 

ps. Proponuję wszystkim wymienić chłodnicę na nową (koszt 300 plus wymiana) mnie juz w sumie kosztowało 10 000 (wliczając lawetę z Austrii)

 

Pzdt

 

---------- Post added at 00:07 ---------- Previous post was at 00:06 ----------

 

No i jak by się ktoś schematem skrzyni chciał podzielić to byłbym wdzięczny!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności