Skocz do zawartości
Vivi

Kołek mocujący tylną boczną szybe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje rozebrać tylne drzwi w celu naprawy zamka bo centralka tam szwankuje no i trzeba wyjąć szybę. Przeglądając różne tematy wyczytałem, że z tyłu szyba nie jest trzymana w prowadnicy 2 śrubami, tak jak z przodu, tylko na plastikowym kołku, który niestety lubi pękać przy demontażu. Podobno można go kupić za niewielkie pieniądze w ASO, no więc zadzwoniłem i koleś niestety za bardzo nie wiedział o co chodzi. Tak więc mam prośbę do osób które to kupowały czy mógłby mi ktoś podać numer tej części bo w etce nie mogę za bardzo nic znaleźć:(

 

Edit:

 

Temat nieaktualny, udało mi się znaleźć w etce.

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować nowe, moim zdaniem trzeba by się nieźle namęczyć żeby je uszkodzić.

Ostatnio przy okazji lutowania mikrostyków w zamkach tylnych drzwi demontowałem szyby, jest to banalnie proste.

Jak ściągniesz już boczki, po środku w dolnej części drzwi masz gumową zaślepkę (około 6cm średnicy) jak ją ściągniesz, okno opuszczone, to zobaczysz to mocowanie - jedyna przeszkoda to linka stalowa którą trzeba odchylić na bok aby nie przeszkadzała.

Zobaczysz nie jeden ale dwa plastikowe kołki , jeden w drugim. Większy o średnicy około 10-12 mm, mniejszy w środku około 3-4 mm. Demontaż bardzo prosty i szybki - ja to robiłem wkrętakami krzyżakowymi o różnej wielkości.

Najpierw mniejszy wkrętaczek i delikatnie wybijamy wewnętrzny kołek, jak go wybijemy większy wkrętak i ponownie delikatnie wybijamy większy kołek. Szybę masz wolną - można wyciągnąć. Do wybijania przypadkiem nie używaj młotka :) , delikatne puknięcia ręką wystarczą.

Przy montażu trzeba się troszkę wykazać sprawnością - znajdujemy dwa kołeczki z wnętrza drzwi, wkładamy szybę w mocowanie, odchylamy stalową linkę , wciskamy delikatnie większy kołek w otwór (na około 3/4 długości) - ja wprowadzałem je też przy pomocy wkrętaków, następnie mniejszy kołek wprowadzamy w większy i całość delikatnie dobijamy do pełnej głębokości ( uwaga aby nie przesadzić, gdyż jak przeleci na wylot powtarzamy zabawę od poczatku :) , ja miałem do trzech razy sztuka :) ).

Wprawne ręce zdemontują to w około 10 sekund, zamontują w 20 sekund - jak się dojdzie do wprawy jest to banalnie proste.

Edytowane przez lewmir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam,że bardzo pomocne przy montażu jest dociśnięcie szyby do dołu :)

blokuje to kołek zewnętrzny a co za tym idzie, jest mniejsze prawdopodobieństwo, że przeleci na wylot ;)

ojjj, też się z tym bawiłem :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jutro się za to biorę jeśli pogoda pozwoli. A wolałem na wszelki wypadek kupić nowy komplet bo gdyby, odpukać, kołek mi jutro się uszkodził to utknął bym do poniedziałku bez szyby bo ASO jutro zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przy tym kołu poddałem. Wyleciał mi sam podczas opuszczania szyby. Zamontowałem go i niby działa. W pewnym momencie znowu "wystrzał" i tyle widziałem kołek. Przeszukałem całe drzwi i go nie znalazłem, muszę podjechać do ASO kupić nowy :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie bo nie mogłem wyjąć tej szyby,może jakis pomysł,czy trzeba demontować coś jeszcze - mi się szyba zablokowała gdy ja chciałem wyjąć , czy jest jakis knif żeby wyjąć tą szybe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeszukałem całe drzwi i go nie znalazłem

Co trzeba rozkręcić, by poszukać wewnątrz tego kołka? Dużo rozkręcania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tylko wypadł i lezy w drzwiach (tak właśnie ja miałem) to zdejmujemy tapicerkę z drzwi i odkręcamy blachę nie musisz całej. na tyle żeby odchlić blachę i włożyć tam rękę i poszukać czy tam gdzieś sobie kołeczek nie leży. a poza tym taki kołek można sobie samemu chyba zrobić.

 

---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:50 ----------

 

jeszcze ja się podepne pod temat. mam problem z przednią szybą. otwiera się i zmayka, ale przy otwieraniu tak w połowie słysz "prztyk" jakby o coś zachaczała szyba co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewcia napisał:

odkręcamy blachę nie musisz całej. na tyle żeby odchlić blachę

Nie zgodzę się z tą wypowiedzią, aby odchylać blachę.

 

franklin odkręć całą blachę (t.j okolo 8 blachowkrętów), ponieważ jesli odkręcisz dół i boki i będziesz chciał odchylić blache możesz zdeformować brzegi blachy na której jest zamocowana uszczelka działająca przeciwko przedostawaniu się wody do wnętrza drzwi od strony tapicerki. Ponadto odkręcenie całej blachy znacznie ułatwi zlokalizowanie kołków ( wewnętrznego i zewnętrznego) mocujących szybę wewnątrz drzwi.

 

ewcia napisał:

otwiera się i zmayka, ale przy otwieraniu tak w połowie słysz "prztyk" jakby o coś zachaczała szyba co to może być.

 

Myslę, że jak dostaniesz się do mechanizmu szyby to się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! Jestem wlaśnie w temacie bo wczoraj skończylem tą zabawę z mikrowylącznikami w tylnych drzwiach. Proponuję zrobić kilka zdjęć zamkowi przed rozebraniem go bo mogą się przydać przy skadaniu.Jedne drzwi rozkręciem i wyjąlem zamek - dodać należy że dzięki informacjom znalezionym na forum. Przelutowalem co bylo do przelutowania popsikalem co bylo do popsikania (elektrosolem)- zlożylem zalożylem wszystko zmontowalem i okazalo się że nie wszystko dobrze bo drzwi po zamknęciu można otworzyć od zewnątrz. Na szczęście mialem do naprawienia drugi mikrowylącznik więc po rozmontowaniu obydwu drzwi skorygowalem jedną źle zalożoną sprężynę . Po poprawienu zlożylem te źle dzialające drzwi i wszystko bylo OK ! Teraz mam wszędzie światla progowe i po otwarciu drzwi zapala się światlo oraz zamknięcie wszystkich drzwi przyciskiem od wewnątrz dziala na wszystkie drzwi a nie jak dotąd tylko na przednie. Dlatego radzę dobrze przyjrzeć się zamkowi przed rozbiórką aby potem nie robić 2 razy demontażu. Dodam że jestem świeżo upieczonym nabywcą ( jutro będzie tydzień ) - i na razie cieszę się z paska jak mlody ojciec !! Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się z tą wypowiedzią, aby odchylać blachę.

Oczywiście że nie należy odchylać blachy, proszę poczytać klik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi w ASO powiedzieli, że nie można kupić samego kolka muszę kupić całą prowadnice a na sam kołeczek jestem bardzo chętny

Niestety w ETCE Kołek jako osobna część nie występuje. Tylko szroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a etka nie podaje numeru, albo źle szukałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a etka nie podaje numeru, albo źle szukałem.

 

Jacek - w Etce jest nr, niedokładnie szukałeś;:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek - w Etce jest nr, niedokładnie szukałeś

 

Sorki, jestem za nowy na tym forum. Co to jest ta Etka? Jakaś baza części, hurtownia? Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki, jestem za nowy na tym forum. Co to jest ta Etka? Jakaś baza części, hurtownia? Pozdr.

Serwisowy spis części do VW, Seata, Skody i Audi czyli aut grupy Vag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a etka nie podaje numeru

J@ceq, :)

f80f580d3974be71m.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Adamie znalazłem wczoraj. Szukałem w drzwiach zamiast w szybie. :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GURAL, a skąd mogę w necie znajdywać takie fotki paska szczegółowe. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności