Skocz do zawartości
tomazo72

Wahacze DENCKERMANN- Wasze opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

jak miękki jest stop na podróbie i jak jest z oryginałem ja tak zrobiłem i zauważyłem duużą różnice

 

to nie o stop alu chodzi, tylko o jakość gumy i sworznia.

 

ja zakupiłem używane oryginalne wahacze u kolegi który rozbiera autka gr.VW wybrałem te "najsztywniejsze" i co ?

Nie żałuję górne po 30zeta dół 50 6000 km i nic się nie dzieje.

 

i wcale mnie po dzisiejszej wymianie to nie dziwi. Moje autko przejechało na naszych bezdrożach 100kkm, plus 150kkm na niemieckich drogach, o ile nikt nie wykonał korekty licznika, i poszedł mi jeden górny i jeden łącznik stabilizatora. Zakupiłem dwa górne Lemfordera i założyłem. Niestety nie miałem takiej możliwości jak kolega Masełko. Po zdemontowaniu starych stwierdziłem, że są tam od wyjazdu z fabryki, tylny górny wymieniony profilaktycznie, żeby drugi raz nie robić tej samej roboty. Fabrycznie zamontowano Lemforder, więc chyba te wytrzymają do końca. Kto narzeka na zawieszenia wielowahaczowe VW to prowokator po prostu. jestem pod wrażeniem i polecam wszystkim Lemfordera, a w razie konieczności zanim zdecydują się na zakup lipy za 30 zeta poszukać dobrych używanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Właśnie się przymierzam do kupna wahaczy. W sklepie mi polecił firmę RACER mówił że wytrzyma tyle co FEBI. Tyle się oczytałem już na ten temat że już całkiem zdurniałem. Ma może ktoś doświadczenie z firmą RACER albo RUVILE. Dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Febi jest niewiele niższa od Lemforder, a skoro tak, to.................... bez dwóch zdań lemforder. Ruvile robi całkiem znośne rolki, napinacze itp,

 

Cenowo Lemforder, Febi, Ruville, Racer. jakościowo-Lemforder. Czasami można spotkać w cenie 1200 za komplet na alledrogo, ale rzadko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Lema za 1300 febi za 1030 Ruville 900

racer 670. ZA febi w sklepie wołają 1600 a na allegro średnio 1200. Gszieś czytałem że febi robią w chinach i przywożą do polski w białych pudełkach a u nas tylko przepakują i zbijają kasę. Kumpela założyła jakieś za 700zł z allegro i jeździ juz 7 miesięcy około 100 km dziiennie w okolicach Wałbrzycha ( sama dziura ) W sobotę będe wiedział jakiej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Miałem taki sam dylemat jakie wahacze zakupić. W końcu zakupiłem jedne z tańszych na próbę (KRAFT-433zł komplet) i jestem zadowolony, przejechałem już 6500km i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Master Sport. Jak ktoś nie chce wydawać kasy na Lemfordery to z tych wszystkich wynalazków sprzedawanych na Allegro znakomicie się spisuja na naszych drogach Master Sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego chyba wezmę RACERY za 670 z allegro 1000 w sklepie. Nara Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Smyku, Szneider i Robypl... jak wahacze, wrzućcie jakieś opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zalożyłem cały przód od Kamoki łącznie z amortyzatorami na razie jest ok nawet nie szepernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie do wcześniejszych wpisów: jak sprawują się założone zawieszenia?! Mam na myśli głównie firmy Racer, ale resztę nie zaszkodzi opisać - uczmy się na własnych zakupach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z mojej obserwacji dobre zawieszenie w tych latach nie istnieje. Kiedy Audi "wynalazło" 4 wahaczowe zawieszenie jedynym producentem na tamte czasy był Lemforder jak i TRW. Lemforder dzisiaj i tamten to już niewiele mają wspólnego. Kupiłem gdzieś 3 lata temu nowiutki zestaw wahaczy firmy Lemforder. Zamontowałem do auta. Zadowolony, że mam zawieszenie producenta na pierwszy montaż. Zadowolenie opadło po około 500 kilometrach. Lewy tylny dolny wahacz a konkretnie jego sworzeń. Po demontarzu okazało się, że owy sworzeń prawie wypadł z gniazda. Cóż, kupiłem nowy firmy Lemforder. Nie dalej jak 1500 kilometrów poleciały 2 prawe górne. Tu w tym miejscu sie zagotowałem. Życie zmusza do wydatków. Tym razem kupiłem tańsze Denckermanny. Po niecałych 5000 kilometrów poleciały następne Lemy (prawy dolny przód i łącznik stabilizatora. No cóż trzeba było się poruszać sprawnym autem, to zakupiłem resztę Denckermanów. Część passatowskiej braci narzeka na słabą jakość zawieszenia poniżej 1000 zł. Jest w tym jakaś prawda. Ja uważam, że czasy świetności Lemfordera to już historia. Bynajmiej nie sprawdza się w czterowahaczu. TRW też była niezłą firmą - była. Opieram się tu na opini kolegi, który ma w swoim Audi B4 zawieszenie tego producenta. Auto czasy świetności ma już za sobą. Zawieszenie sypie mu się notorycznie. Wymienia część po części. Wymienia jednak na tańsze. Wiadomo, że brak pieniążków zmusza do zakupu tego czy tamtego producenta. Dla mnie jeśli coś jest od wszystkiego to jest do niczego. Reszty firm nie miałem okazji testować. Jednak co do Denckermana jestem jak najbardziej za. Co za tym przemawia? Tylko cena. Wiadomo, że prawdopodobnie nie da się na nich przejechać więcej niż 30 - 40 k kilometrów. Mi sobiście jeszcze nie udało się przejechać tych 30 k kilometrów. Jednakże moim rodzicom w Passacie z 1998 roku udało się dociągnąć do 25 k kilometrów. Niestety potem był prawostronny lekki dzwon. Po wymianie prawej całej strony na Denckermanny jest OK. W wyniku kolizji oprócz skasowanej prawej strony ucierpiała jedynie lewa końcówka drążka kierowniczego. Dziwne a jednak prawdziwe. To tyle w temacie...Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

tez kupiłem kompletne zawieszenie lemfordera przez internet .Po pół roku cała prawa strona do wymiany!Jeszcze nie wymieniłem,jeżdże z tym stukaniem do teraz ale juz mnie trafia i chyba wezme te mastersporty.a poza tym coś trzeszczy z przodu jakby czasami coś tarło.Serwisant rozkłada rece nie może zdiagnozowac .jak żyć ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

tez kupiłem kompletne zawieszenie lemfordera przez internet

 

Ile kolega zapłacił, jeśli poniżej 1500 zł to tak jest, bo to wtedy podróba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To ja też dorzucę 3gr - ja u siebie z przodu założyłem KRAFTY, zrobiłem jakieś 5 tyś i jest git. Dodam, że felga 17" i sprężyny -40mm. Póki co jest dobrze. Gdzieś kiedyś ktoś napisał, że i tak lepiej kupić nawet 2 tańsze zestawy niż jedne np. lemfordera, bo zapłacę nie wiele więcej, a szanse, że przejadę więcej kilometrów w ciszy znacznie wzrastają. Po głębszym zastanowieniu - ten ktoś ma raczej rację :) peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszaq

WITAM !!

Pragnę przyłączyć się do dyskusji na temat wahaczy i firm które je produkują. Konkretnie chodzi mi o dolny tylny wahacz tzw. "banan" firmy DACHSTEIN która to firma jest dość popularna na ALLEGRO. Mianowicie przejechałem na tak zwanym "bananie" Dachsteina kupionym na allegro 24 000 km po nie najlepszych drogach Warmii i Mazur i niestety przyszedł jego kres. Mam nadzieję, że mój wpis pomoże komuś w trudnej decyzji jaką firmę wybrać przy zakupie wahacza. Wynik 24 000 km na wahaczu kupionym na allegro za 120 zł (w 2010r teraz są droższe) chyba jest dość dobry. Ale niestety z bólem przychylę się do opini kolegów którzy polecaj droższe wahacze typu TRW lub LMO sam chcę teraz taki kupić (trochę boli cena)

Pozdrawiam Niezdecydowanych !!

Edytowane przez Myszaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach rozwalona tuleja w wahaczu wynika ze złego montażu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazlem cos takiego: KOMPLET WAHACZY GÓRNYCH (4 SZTUKI) I ŚRUBAMI MARKI DENCKERMANN za 158 Pln teraz pytanie czy warto? Czy lepiej zalozyc MS 4 gorne za 220 Pln?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam znalazlem cos takiego: KOMPLET WAHACZY GÓRNYCH (4 SZTUKI) I ŚRUBAMI MARKI DENCKERMANN za 158 Pln teraz pytanie czy warto? Czy lepiej zalozyc MS 4 gorne za 220 Pln?

 

Zdecydowanie kup Master Sporty. Jeżeli chodzi o górę dają radę. Sam takie kupiłem, przejechałem ponad 25tys. km - i jak narazie cisza, przeglądy techniczne bez problemu. Ważne jest tylko jak koledzy wcześniej pisali właściwe zamontowanie - chodzi o to, że dokręca się je na opuszczonym aucie z podłożonym czymś pod piastę koła (aby uzyskać efekt taki, jakby auto stało na kołach) pozwala to wachaczom właściwie się ułożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko to ze tuleje gumowe dokreca sie po opuszczeniu auta to wiem bo by je pozrywalo tylko mialem nadzieje ze ktos jescze sie wypowie nz temat DENCKERMANN bo cena rewelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja zalożyłem cały przód od Kamoki łącznie z amortyzatorami na razie jest ok nawet nie szepernie.

 

No to napiszę jak jest w ten weekend cała góra poszła do wymiany, wszystkie sworznie się rozsypały a jeden jakby się postarać można by było wyciągnąć z wahacza. Dobrze że się nauczyłem trzymać rachunki odwiozłem do sklepu i poszły do zwrotu do producenta. Na ich miejsce założyłem wahacze ruvilla, płaciłem prawie po 100zł za sztukę ale z tego co wiem tej marki wahaczy nie podrabiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności