Skocz do zawartości
tomazo72

Wahacze DENCKERMANN- Wasze opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

no to widze ze cena robi swoje wiec chyba doloze te pare zl i kupie gore mastera plus dwa drazki musze to przemyslec dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Denckermann to sp. ZOO z Warszawy a towar china. Przeżyly 40kkm i rozsypalo się wszystko. teraz mam ruvilla i już jest 50kkm od wakacji i jest cisza, a jeżdze na Eibachah i 17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem wam tak, mam wymienione zawieszenie 2lata temu kupowane w inter cars zdarte znaczki audi vw dałem 1570zł za komplet ,po zimie stuki są na prawej stronie ale tylko jak wjezdzam na krawęznik na skręconych kołach ,jak normalnie jade po dziurach niesłysze stukania ,lewa strona jest narazie ok, fakt wpadłem przed zima w ostrą dziure moze dlatego ,mam 34tyś km okazało się na stacji diagnostycznej a byłem na 3ech , że wachacze wszystkie są OK , jednak mały luz na prawej gałce drążka kierowniczego robi stuk puk przy wjezdzie na krawężnik czyli wiem już co stuka hihi niebawem wymienie ori gałki które miałem w komplecie z zawiasem lemfordera i ustawie zbiezność i bedzie git Pozdrawiam.

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdarte znaczki lemforder
Nie znaczki tylko Numery OE , musza być zdarte bo an numerach OE mogą montowac tylko ASO , tez ostatnio kupowałem i opier. sprzedawce, to mi pokazał zapis o tym mówiący...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Passacie 3BG (2003, AVB) kilka lat temu tez zaczelo stukac - tak na ucho uzytkownika to prawy przod. Samochod swierzo po przegladzie rocznym zawieszenie idealne. Sprawdzilem wszystkie plastiki z przodu , nic nie stwierdzile- dalej stuka.

Pojechalem do porzadnego warsztatu - robia tylko VAG-i - i szef po przejechaniu 100m zawyrokowal panel wewnatrz stuka o podszybie. Nie chcialem wierzyc, ze to tak banalna sprawa i pojechalem do autoryzowanego - stwierdzono to samo. 3BG tak ma.

Tak wiec nie zawsze stuki to zawieszenie. Z panelem powalczylem dociskajac go do podszybia i jakies inne sztuczki i przestalo stukac.

Od dwoch lat stuka od czasu do czasu przy jakims przypadkowym mocnijszym uderzeniu - ale dalem sobie spokoj.

Na tym samym fabrycznym zawieszeniu przejechalem jak do dzisiaj 215 000km. Z czego wiekszosc (licze jakies 70% lub wiecej) na autostradach lub dobrych drogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Z panelem powalczylem dociskajac go do podszybia i jakies inne sztuczki i przestalo stukac.

Od dwoch lat stuka od czasu do czasu przy jakims przypadkowym mocnijszym uderzeniu - ale dalem sobie spokoj.

...

 

Możesz coś więcej opisać odnośnie tego stukania i w którym miejscu panel wali w podszybie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Wracając do tematu. Rok temu założyłem wahacze firmy RACER kupione na allegro za 670 zł. i już są do wymiany. Przejechałem około 25 tyś km. Pracuję w skodzie w Czechach i pytałem o oryginalne wahacze w serwisie. Oryginalnie montowane Lemforder są tylko na sztuki. LEM. nie robił kompletów. Jeżeli ktoś sprzedaje komplet to są podróby. Pytałem w sklepach też nie ma kompletów tylko na sztuki. Na allegro mają wszystko: tylko CO TO JEST? W hurtowni mi polecili KAMOKA każdy wahacz w pudełeczku a nie wszystkie w jednym worku koszt 850zł na allegro 610. Tylko że tamte RACERY z allegro sobie mogę reklamować jak już tego sprzedawcy tam niema. Wolę dać 200 więcej i kupić osobiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oryginalnie montowane Lemforder są tylko na sztuki. LEM. nie robił kompletów. Jeżeli ktoś sprzedaje komplet to są podróby.
Troche mi się niechce wierzyć w to co piszesz Robypl bo ja kupowałem w inter carsie cały komplet lemfa z gałkami w opakowaniu tylko gałek niewymieniałem bede dopiero teraz wymieniał bo na starej orginalnej pojawił sie maly luz a sama zawiecha zrobiła mi 40tyś km i zero luzów ,moze koledzy Weso i inni wypowiedza się w temacie jak są pakowane ori lemfy w opakowaniach czy sa tylko pojedynczo sprzedawane bo sam jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z mojej strony pytanie czy oddzielnie można kupić śruby zawieszenia Lem... Bo w komplecie są, a powinno się je zmienić przy wymianie zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak są pakowane ori lemfy w opakowaniach czy sa tylko pojedynczo sprzedawane bo sam jestem ciekaw.

koledze o co innego chodzi, oryginalne wahacze VW Audi produkowane dla grupy VAG przez Lemfordera... i takich wahaczy w serwisie nie kupisz w komplecie, są tylko na sztuki.

Kupisz za to Lemfordera na rynku i te można zakupić w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledze o co innego chodzi, oryginalne wahacze VW Audi produkowane dla grupy VAG przez Lemfordera... i takich wahaczy w serwisie nie kupisz w komplecie, są tylko na sztuki.

Kupisz za to Lemfordera na rynku i te można zakupić w komplecie.

 

Dzięi Tomasz za wyjaśnienie tak podejrzewałem Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche mi się niechce wierzyć w to co piszesz Robypl bo ja kupowałem w inter carsie cały komplet lemfa z gałkami w opakowaniu tylko gałek niewymieniałem bede dopiero teraz wymieniał bo na starej orginalnej pojawił sie maly luz a sama zawiecha zrobiła mi 40tyś km i zero luzów ,moze koledzy Weso i inni wypowiedza się w temacie jak są pakowane ori lemfy w opakowaniach czy sa tylko pojedynczo sprzedawane bo sam jestem ciekaw.

 

No wlasnie mi sie wydaje ze kolega mowil o kompletach lema a nie ori takiego z ASO (chociaz te z ASO są faktycznie na sztuki sprzedawane). Otóż tak jak robcyk napisal - lemforder na aftermarket robi komplet - pakowany w jeden duży karton w ktorym jets wszystko (wahacze, laczniki, koncowki drazkow i komplet śrub). A to co na allegro sie dzieje to przemilcze bo ostatnio "oryginał" z ASO widzialem za bodajze 1100zł (sprzedaje gosc co niby ma kolege w niemczech w ASO, ktory żekomo mu je dał aby sobie sprzedal....) śmiech powiem i tyle. Takie rzeczy tylko w erze... ;)

 

P.S dodam jeszcze ze zmazywane są znaczki VW/Audi a nie numery OE. Dziś do mojego auta z hurtowni przyszly dwa górne prawe wahacze i jak zwykle dokladnie ogladalem je ;) Starte tylko znaki VW/Audi, numery OE na tulejach met. są niezatarte.

pozdrawiam, PAweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wam napiszę jedno.

 

W jaki sposób zawieszenie na naszych drogach ma dużo km wytrzymać jak nawet felgi potrafią pękać?

 

mam deckermana na jednej stronie i już ponad 20 tkm przejechałem i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem koledzy ale może być że te LEMY co w kompletach to produkowane są w Chinach albo gdzieś. Tak samo robią FEBI w Niemczech i nie jestem pewien ale chyba właśnie w chinach. Wahacze KAMOKA kupiłem w hurtowni w Wałbrzychu jeżeli ktoś zna te okolice to wie jakie tam są drogi. Sprzedawca mi polecił KAMOKA i TOPRAN. Mówił że te firmy się sprzedają i nie mieli jeszcze reklamacji. Mieli jeszcze Niemieckie ZINNGER. Są to wahacze do 1000 zł. Oczywiście FEBI 1600zł ale LEMA nie mieli

 

---------- Dodano o 20:51 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:09 ----------

 

Nie wiem koledzy ale może być że te LEMY co w kompletach to produkowane są w Chinach albo gdzieś. Tak samo robią FEBI w Niemczech i nie jestem pewien ale chyba właśnie w chinach. Wahacze KAMOKA kupiłem w hurtowni w Wałbrzychu jeżeli ktoś zna te okolice to wie jakie tam są drogi. Sprzedawca mi polecił KAMOKA i TOPRAN. Mówił że te firmy się sprzedają i nie mieli jeszcze reklamacji. Mieli jeszcze Niemieckie ZINNGER. Są to wahacze do 1000 zł. Oczywiście FEBI 1600zł ale LEMA nie mieli

Edytowane przez Robypl
poprawa tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę kotleta. Jakie waszym zdaniem będą lepsze wachacze? Ruville za ok 800zł, Sterex (JP Group) też ok. 800zł czy Febi Bilstein za ok.950-980zł? Oczywiście mowa o całych zestawach (8 wachaczy + łączniki + końcówki drążków).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Na chwilę obecną nie stać mnie wyjąć 1600pln za Lemfordera. Zresztą gość w sklepie który polecał mi te STEREX (JP Group) twierdzi że na Lemach niewiele więcej przejadę, a na sterexy jeszcze nie miał reklamacji, a handluje nimi kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzeję trochę kotleta. Jakie waszym zdaniem będą lepsze wachacze? Ruville za ok 800zł, Sterex (JP Group) też ok. 800zł czy Febi Bilstein za ok.950-980zł? Oczywiście mowa o całych zestawach (8 wachaczy + łączniki + końcówki drążków).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Na chwilę obecną nie stać mnie wyjąć 1600pln za Lemfordera. Zresztą gość w sklepie który polecał mi te STEREX (JP Group) twierdzi że na Lemach niewiele więcej przejadę, a na sterexy jeszcze nie miał reklamacji, a handluje nimi kilka lat.

z tych wymienionych przez Ciebie to FEbi. Z ruville różnie bywa, ale jakościow za dobrych wahaczy to on nie robi:))

a STEREX nawet nie znam. Eweenutalnie zainteresuj się master sportem polecanym na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denckermann po 60 tysiacach wysiadl na razie lewy gorny tylny. Reszta ok. Nosne sa z innej firmy jakiejs belgijskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę na Deckermannie juz 2 lata i luzów jak narazie nie ma,poprzednim razem miałem założone zawieszenie Master Sport to wytrzymało ok 10 tys kilometrów,ogólnie z tego co słyszałem to deckermann to taka średnia półka,wiadomo bierzmy też pod uwagę jak kto jeździ bo jeśli przy 120 na godzinę wpadasz w dół głębokości 15 cm których na naszych drogach nie brakuje to i Lemforder nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2019 o 19:03, lookastdi87n napisał:

2 lata

Warto określić precyzyjniej. Dla jednego 2 lata to 10, a drugiego 50 tysięcy km. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności