Skocz do zawartości
bazyli

kąt synchronizacji PD

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam u siebie kąt na poziomie -0.6/-1.1 i czasami -1.7.

Na postoju spala 0.6l/h, przyśpieszenie bardzo dobre, spalanie na poziomie 6-6.6l/100km.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja mojego postu z dnia 9 października 2012 r.

-----------------------------------------------------------------------

W dniu dzisiejszym postanowiłem wrócić do starych ustawień, a więc obecnie waha się między +1.1, +1.7 a +2.8. Zmiana natychmiastowa na plus. Samochód odzyskał wigor, reaguje na gaz jak dawniej (czyli dobrze) i spalanie spadło (zarówno na postoju jak i podczas jazdy; zwłaszcza tej wolniejszej). Silnik pracuje bardzo dobrze i miękko. Dobrze widzieć auto znów świetnej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te spalanie to odczytujecie z Vag'a czy z blatu...?I czy próbowaliście je porównać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fisie ma spalane na postoju 0.6 a na vagu waha się od 0.4-0.6 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

No i ja mam problem z kątem synchronizacji...

 

A konkretniej kąt synchronizacji jest na +7.2/+6.6 czyli 2 razy ponad normę.

do tego śruby na fasolkach są po całkiem lewej stronie.

 

Czy to normalne? Chodzi mi o te śruby, bo kąt na pewno nie.

 

Zmieniałem te śruby całkiem na środek ale auto w ogóle nie odpaliło.

 

 

Podejrzewam że pasek jest przesunięty o ząbek [ale w którą stronę?] albo ja po prostu za bardzo te śruby przekręciłem- za dużo.

 

 

Tutaj mój osobny temat:

http://forum.vw-passat.pl/threads/128432-Passat-115KM-TDI-PD-AJM-trudniejsze-odpalanie?p=1814734#post1814734

 

Prosiłbym o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może za mocno przestawiłeś nie pamiętam w którą stronę teraz by było poprawnie ale dosłownie spróbuj o 1 mm to przestawić i zapal. Jak nie zapali to wiesz że się dodaje więcej zatem jak nie ma możliwości w 2 stronę ( powinno mniej więcej i tak być na środku) to ząbek przestawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba tak zrobię, przestawię o 1mm w stronę środka i jeśli nie odpali tzn. że rozrząd przestawiony o ząbek.

 

Za bardzo nie chciałem się bawić tym dopóki się czegoś nie dowiem bo troche mam strach przy takich zabawach, ale jednak chyba będzie trzeba bo auto według mnie niema teraz tych 115koni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem rozrząd jest przestawiony bo wartości w memcia są bardzo dalekie od normy poza tym regulacja na maksa w jedna stronę tylko dziwne że auto pali bo ponoć PD przy przestawionym rozrządzie nie odpala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mnie to ciekawi właśnie , jak się okaże że po przekręceniu o milimetr jeszcze wzrośnie synchro na + to będzie wiadome co jest grane i jak się to objawi ( przestawione do oporu prawo lub lewo na śrubkach). Ale ja myślę że przeholował jak z granicznego dał na środek , tam to malutkie skoczki robią czasami aż za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie trzeba przestawiać delikatnie nawet samo dokręcanie śrub potrafi zmienić wartość tylko dziwne ża na takim koncie auto normalnie pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dopiero wziąłem się za zmianę kątu i powiem wam że udało się.

Przesunąłem śruby "dosłownie o milimet " i ustawienia zmieniły się na

-0.6/-1.1/-1.7

ruch koła widziałem tylko na tych trzech ząbkach nad kołem i paskiem rozrządu.

I jest znacząca poprawa na obecną chwilę, a dokładniej to auto natychmiastowo reaguje na pedał gazu, dźwięk silnika o wiele przyjemniejszy, spaliny też się chyba poprawiły ale to jeszcze sprawdzę jutro.

 

Co mnie najbardziej interesuje to odpalanie, na ciepłym jest tak samo czyli bardzo dobrze. A na zimnym jutro sprawdzę bo dziś nie mam możliwości, a to mnie najbardziej interesuje, bo przed zmianą na zimnym odpalał dosłownie jak traktor.

 

Więc reasumując minimalna zmiana o dosłownie milimetr może zmienić kąt na idealny z kąta dwukrotnie ponad normę-przypomnę miałem na początku kąt +6.6 a teraz średnio -1.1 .

 

Nadal mnie dziwi czemu u mnie te śruby są całkiem po lewej stronie, czy to normalne ?

 

I jeszcze jedno, jeśli rozruch na zimnym będzie bez zmian to co to może być, w czym problem?

Edytowane przez Memciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój im bliżej konta 0 st tym lepiej zapala więc moim zdaniem nie powinno być problemów ale -1,1 to nie ideał dąż do 0 a jak będzie robił problemy to będziesz korygował no i jeszcze jedno czy kąt sprawdzasz na zblokowanych nastawach ? czyli po zalogowaniu się do ecu w basic settings ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę próbował tak jak mówisz, jak najbliżej zera.

 

Tzn jak zalogowaniu w BS ?

 

Ja używam MB grupa 4 , kanał 4.

Zablokowane nastawy? Nie za bardzo rozumiem. Prosiłbym o dokładniejsze info.

 

Mówisz by wcześniej wejść w login-11 i zalogować się [12233?], ale gdzie w Basic się sprawdza synchronizacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logujesz się przez 12233 i masz basic settings grupa 4 tak samo jak MB ale wynik bardziej miarodajny podobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to będę próbował złapać ten punkt 0 w ten sposób jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie i małymi (naprawdę małymi kroczkami) inaczej nie da rady powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadal mnie dziwi czemu u mnie te śruby są całkiem po lewej stronie, czy to normalne ?

 

by to sprawdzić trzeba by ściągać/odsunąć na tyle przód by zrobić sobie dokładny widok na ustawienia znaków i wykluczyć przestawienie o ząbek rozrządu. Swoją drogą bym miał tak u siebie już bym przód demontował ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozrząd w PD były przestawiony o ząbek, to silnik by odpalił czy nie? Czytałem na ten temat i znalazłem opinie, że silnik by nie odpalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
by to sprawdzić trzeba by ściągać/odsunąć na tyle przód by zrobić sobie dokładny widok na ustawienia znaków i wykluczyć przestawienie o ząbek rozrządu. Swoją drogą bym miał tak u siebie już bym przód demontował ^^

 

Heh myślałem o tym, ale niestety ja nie mam odwagi grzebać dokładniej przy rozrządzie i demontować auta. Dochodzi do tego brak miejsca i niestety odpada. Jedynie co to mogę mechanikowi zlecić by to sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli rozrząd w PD były przestawiony o ząbek, to silnik by odpalił czy nie? Czytałem na ten temat i znalazłem opinie, że silnik by nie odpalił.

 

tego nikt jeszcze mi dokładnie nie określił bo ile ludzi tyle opini wiec poki co nie wiem , ale wydaje mi się że skoro jest regulacja na tyle na srubach - umówmy się - by dało rade przeskoczyć na niej ząbek wiec ... i tu właśnie więc bo kto odważny sprawdza to na siłe ^^ by poskładać źle i poprawiać. Zatem temu bym to sprawdzał na miejscu @Memciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności