Skocz do zawartości
bazyli

kąt synchronizacji PD

Rekomendowane odpowiedzi

wykonałem odczyt, mam raz 0 raz -0,6 czy to postój czy w czasie jazdy jest identycznie. Czyli muszę obrócić koło delikatnie w prawo aby kąt dać bardziej na - ?   czy metodą prób i błędów sprawdzać przedział od -3 do 3 ? czytałem kilkanaście postów wczesniej, że jak jest na - to silnik jest żwawszy. Podczas wymiany rozrządu wszystko zablokowałem więc napewno mi nie przeskoczyło o żaden ząbek. Niestety przed rozebraniem auta nie sprawdziłem wartości kąta synchronizacji :(

Edytowane przez lukasz070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąt masz zbliżony do fabrycznego 0, ale każde auto jest inne więc musisz pokombinować z tym kątem. U wielu osób lepiej i chodzi na -0.6 -1.5  a jeszcze u innych lekko na +. Ja też wymieniam we wtorek rozrząd i sprawdziłem u siebie i mam -3,9 do -4,4 jest lekko rozjechany. Powiem mechanikowi aby ustawił w okolicach -1,5 , w razie czego to sam się z tym pobawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za odpowiedzi, w poniedziałek pokombinuję i dam znać co i jak :) Pozdr :tdi2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej metodą prób i błędów ostaw tak aby Ci pasowo. To spalanie 8-9 to rzeczywiste czy z komp? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8-9 to srednie wskazanie z komputera, przed wymianą rozrządu miałem w granicach 6, a to spalanie chwilowe jak jadę 100 km/h wynosi okolo 9-10l/100km. Paliwo ze zbiornika szybko ubywa wiec cos musi byc nie tak, delikatnie zmienię ten kąt i zobaczę co się będzie działo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kąt kilka razy. Teraz mam -2.2  i skacze czasami do -2.8   spalanie wróciło do normy tj niecałe 6l/100km auto jest tak jakby mocniejsze. Czy mogą być jakieś konsekwencje tak ustawionej synchronizacji czy jest ok ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest OK.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd wymieniony , synchronizacja ustawiona na -1;-) Telepanie silnikiem które wcześniej miało miejsce ustał, teraz równo pracuje. Jedynie spalanie na wolnych obr. które wcześniej było 0,5 wzrosło do 0,6 -0,7l,  ale jest ok.:-) 

Edytowane przez lukaszplt
Dla mających podobny objaw, z telepaniem silnika, warto sprawdzić kąt synchronizacji. U mnie był za bardzo rozjechany. Jakie macie spalanie na wolnych obr.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności