Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy a co jest nie tak jeśli skrzypi na postoju gdy skręcam kierownicą w jedną stronę w drugą jest ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcioskinny

końcówka drązka mi się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, mi też skrzypi. wjechałem na kanał i okazało się że to "banan", dolny tylny wahacz, bez problemu zlokalizowałem skrzypienie ruszając wahacze ręką. zamierzam podać mu strzykawką trochę smaru.

ale przy skręcie też skrzypi, jak uporam się z wahaczem i jeszcze będzie skrzypieć to pomyślę co dalej. końcówki drążka to raczej nie są bo nie dawno wymieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba podobnie. Naciskam na przód maski i auto skrzypi jak stara szafa. Nie umiem za diabła zlokalizować skąd ten odgłos. Wiem na pewno, że z przodu. Najpierw myślałem, że to gdzieś przy zamku ale przesmarowałem wszystko i cały czas to samo. Nawet jak zamykam maskę i wiadomo, że muszę ja spuścić z pewnej wysokości to w chwili zamknięcia słychać mały skrzypik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, gdy przyszly mrozy pojawil mi sie problem ze skrzypiacym przednim zawieszeniem. Gdy przejezdzam przez progi zwalniajace to skrzypi jak stary fotel:( Czesto skrzypi tez na pofalowanych nawierzchniach. Wahacze niedawno wymieniane wiec powinny byc ok.

 

Mam jeszcze wrazenie ze samochod mocno sie buja przy ruszaniu i hamowaniu, bylem na przegladzie i amortyzatory podobno sa w normie.... Jak jest w waszych Passatach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych posiadaczy pasatów zawieszenie skrzypi poniewarz w sworzniach dolnych zaschną smar od waronków atmosferycznych i przebiegu najczęsciej, zeby to naprawić najtanszym sposobem jest wstrzyknąc oleju cieką igłą i strzykawka w dolne wachacze problem sie rozwiąrze:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam szanownych posiadaczy pasatów zawieszenie skrzypi poniewarz w sworzniach dolnych zaschną smar od waronków atmosferycznych i przebiegu najczęsciej, zeby to naprawić najtanszym sposobem jest wstrzyknąc oleju cieką igłą i strzykawka w dolne wachacze problem sie rozwiąrze:dobrze
na jakiś czas pomoże na czas sprzedaży :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam szanownych posiadaczy pasatów zawieszenie skrzypi poniewarz w sworzniach dolnych zaschną smar od waronków atmosferycznych i przebiegu najczęsciej, zeby to naprawić najtanszym sposobem jest wstrzyknąc oleju cieką igłą i strzykawka w dolne wachacze problem sie rozwiąrze

Wiesz, że byś dostał lacza, gdyby to było na ocenę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam szanownych posiadaczy pasatów zawieszenie skrzypi poniewarz w sworzniach dolnych zaschną smar od waronków atmosferycznych i przebiegu najczęsciej, zeby to naprawić najtanszym sposobem jest wstrzyknąc oleju cieką igłą i strzykawka w dolne wachacze problem sie rozwiąrze

Pierwszy post na forum i gramatyka taka, że się białka w oczach ścinają od czytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w lato zawieszenie skrzypiało. Przez 2 tygodnie próbowałem zlokalizować który to wahacz. Niestety nie udało się (zabrakło cierpliwości). Następnym krokiem było wyjęcie z bagażnika oleju marki LOTOS mineralnego (pozostałość z poprzedniego auta) napełnienie strzykawki i zalanie do pełna wszystkich gumek sworzni w zawieszeniu. Do tej pory (ok pół roku) cisza ze skrzypieniem.

 

Jeżeli masz zawias na gwarancji to i tak szkoda czasu i roboty żeby go wyjmować i zanosić do sklepu żeby wysyłali na gwarancję w celu zlikwidowania skrzypienia (i tak pewnie zrobią to samo co możesz sam zrobić, albo napiszą ze "usterki brak", bo nie sądzę żeby wymienili Ci na nowe). no i auto na ustawowe 14 dni roboczych gwarancji (ok 3 tygodni) będziesz miał uziemione na kołkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem skrzypienia tych dolnych wachaczy rok temu w zime i w teraz tez niedawno skrzypialo zastrzyk zawsze pomaga i jest ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez ostatnio zauwarzyłem ten problem szczególnie przy predkości 20km skrzypi przy wiekszych nic nie słychać. Na postoju jest cisza jak go naciskam jak skrecam w prawo lub w lewo tez jest ok. Ciezko mi zlokalizować gdzie tak skrzypi....Wiecie co to moze być? jaka rada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gonzo69

Walczyłem ze skrzypeiniem cały tydzień i okazało się, że to poduszki pod amortyzatorami

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z góry przepraszam za wykopaliska, jednak temat się zgadza.

Mam problem, passat skrzypi z przodu, gdy dodaję gazu i jadę bardzo powoli (przód się lekko podnosi), przy małych prędkościach, przy skręcaniu i przy jeździe prosto. Skrzypi jak sprężyny w starym wysłużonym łóżku :) skrzypi mi tak już od dłuższego czasu. Amortyzatory nowe, wahacze na trzepakach OK. Na trzepakach nie skrzypi. Odnoszę wrażenie jakby to były jakieś naprężenia, np. osłony dolnej silnika... a może sprężyny? przeguby? Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam odswierze temat 2 miechy temu wymienialem cale zawieszenie wahacze telepy i sprenzyny odebralem auto od mechaniora skrzypialo myslalem ze musi sie cos tam ulozyc i tak bylo po paru dniach przestalo wszystko bylo ok przed swientami bylem w pl postanowilem auto dac do sprawdzenia czy wszystko jest ok z zawieszeniem ( w koncu na gwaracji jest) autko sprawdzili na trzepakach i niema zadnego luzu po powrocie do domu (niemcy trasa 400 km ) auto znowu skrzypi jak stary fotel co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja męczyłem się ze skrzypiącym zawieszeniem ok 2 lat, nie mogłem znaleźć przyczyny. Skrzypiało przy kręceniu kierownicą i gdy przód unosił się i opadał, wyglądało na to że skrzypi albo wahacz albo w maglownicy drążek na przegubie. Wreszcie wjechałem na podnośnik, odkręciłem koło i amortyzator i na ruchach luźnego zawieszenia winowajcą okazał się dolny przedni wahacz. 3 godz pracy, troszkę ponad 200 zł i spokój a plułem sobie w brodę bo można było od razu się tym zająć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tygodni mimo nie tak dawno wymienionego zawieszenia także słyszalne jest skrzypienie niczym w "starym łóżku" szczególnie na nierównościach. Przeczytałem iż należy wstrzyknąć olej. Nabyłem już strzykawkę z igła lecz nie wiem w którym miejscu dokonać zastrzyku. W jednym z wahaczy jest smarownica leczy czy to w nią czy też podnieść każde z kół i w danym miejscu wykonać czynność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od 2 tygodni mimo nie tak dawno wymienionego zawieszenia także słyszalne jest skrzypienie niczym w "starym łóżku" szczególnie na nierównościach. Przeczytałem iż należy wstrzyknąć olej. Nabyłem już strzykawkę z igła lecz nie wiem w którym miejscu dokonać zastrzyku. W jednym z wahaczy jest smarownica leczy czy to w nią czy też podnieść każde z kół i w danym miejscu wykonać czynność.

 

Ja mam skrzypienie tylko w tylnim zawieszeniu (amorkach) tak mi sie wydaje i slysze to tylko gdy wysiadam z auta i tak nie zawsze:) Mimo ze amorki po przegladzie sa w bardzo dobrym stanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz zaciągnięty ręczny jak wysiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności