Skocz do zawartości
george07

Problem z obrotomierzem i z czymś jeszcze.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z obrotomierzem,wstawiłem licznik z MFA i obrotomierz faluje i źle odczytuje obroty,co może być przyczyną takiego stanu ? Tutaj Filmik :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , w piatek wsiadlem w auto i wieczorkiem pojeczalem do Kielc tam mieszkam a auto zostalo 200km w innym miescie z powodu awari ( pseudo mechanicy oraz elektro mialem ich serdecznie dosc ) trasa 200 km zadnej przyjemnosci z jazdy nie bylo byle wieksza gorka i zamiast kopa t o bylo ustepowanie innym uzytkownikom drogi, w sobote z rana pojawilem sie w umowinym warsztacie i po jakims czasie moglem wyjechac, panowie znalezli czujnik walka obrotow czy jakos tam nie bali sie ze silnik jest vr6 do tego korzystnie cenowo az bylem mile zaskczony, a wracajac do pracy moglem sie spokojnie wyluzowac za kolkiem

Mieszkam kolo Kielc nie slyszalem o nich ale brat googl prawde ci powie panowie podpieli sie pod kompa i sprawdzal po kolei to sie pytal jak i co i doszedl wlasnie do tego czujnika, mila atmosfera panujaca w warsztacie i optymizm potrafi czlowieka podniesc na duchu, cenowo bardzo przystepnie dla klienta, a panowie urzeduja : Autolin Kielce ul pakosz 53 sa w necie

Glowice musze robic bo od tej awari to napewno uszkodzilem jadac byle dojechac ale to juz dla sie zajmia panowie z tego warsztatu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki probelm ze gdy odpale auto obrotomierz nie dziala jak przejade kawalek to sie zalacza co to moze byc co sprawdzac? z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy wskazówka się nie klei do kołka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieje sie tak po tym jak przekrece na zaplon i nie zaswieci mi sie kontrolka akumulatora wtedy przez chwile nie dziala obrotomierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne. Problem jest w alternatorze. Bo to z niego idzie sygnał na obrotek. Jak nie świeci się dioda to nie ma wzbudzenia ==> do przeglądnięcia mostek prostowniczy i regulator napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i to wszystko jest w alternatorze ? trzeba rozbierac caly alternator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz alternator, czy bosch czy valeo. W boschu regulator napięcia jest dostępny po odkręceniu dwóch wkrętów. W valeo nie wiem. Aby dostać się do mostka trzeba rozebrać alternator, jaki by on nie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś specjalnie mi to nie przeszkadzało, ale jak widzę temat na wierzchu to pomyślałem, ze się zapytam.

Obrotek mi poleci dopiero do góry jak silnik łapie z 4 tyś obrotów i albo wtedy zacznie działać, albo znów opadnie i od nowa trza do 4, aż w końcu zacznie chodzić, z reguły za drugim albo trzecim podejściem zaczyna śmigać, w czym może być problem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, sprawdziłem wczoraj jaki mam ten alternator i jest to BOSCH co najpierw sprawdzic ? mile widziane screeny :) poruszalem jednym kabelkiem ktory dochodzi do tej plastikowej obudowy z prawej czesci alternatora (patrzac z gory po otwarciu maski) i póki co dziala zapala sie lampka akumulatora na desce zobaczymy jak bedzie jutro...

Edytowane przez przemek303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dzis znow to samo nie swieci sie po przekreceniu kluczyka. Jak sie zabrac do tego BOSCHA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmień regulator napięcia na początek. Ale i tak odstawiam uszkodzony mostek prostowniczy. Sam tego nie naprawisz. Musisz poszukać kogoś kto się tym zajmuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

B3 1,8 nie wchodzi na obroty, dzieje się tak samo na benzynie jak i gazie. Może coś poradzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności