Skocz do zawartości
george07

Problem z obrotomierzem i z czymś jeszcze.

Rekomendowane odpowiedzi

Passat b4 1.8 abs. Problem taki że w momencie przestał działać obrotomierz. Nie dźwignął się ani trochę. Po paru godzinach po ponownym uruchomieniu zaczął chodzić ale po 5 minutach zaczął się blokować skakać i spadł na 0. I już sie nie podniósł. Do tego równo z tym zaczyna dziwnie lekko szarpać autkiem podczas ruszania do przodu jak i do tyłu. Są to pojedyncze szarpnięcia jakby miał "przerwę" w napędzie. Czy może to być powiązane i jakie ewentualne przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiałbym tu czujnik halla, miałem tak w swoim, obrotomierz wariował na całej osi i do tego pojawiały sie szarpania, wymieniłem i spokój, na allegro można bez problemu kupić http://moto.allegro.pl/item440671121_czujnik_halla_aparatu_zaplonowego_vw_seat_audi.html

zapomiałem dodać że czujnik znajduje sie na aparacie zapłonowym

Edytowane przez martin724

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wyszłoby na VAG-u a tam nic takiego nie ma. Poza tym podobno w ABS -ie nie ma halla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups, jeśli w tym silniku nie ma halla to nie wiem co Ci poradzić

 

Poza tym podobno w ABS -ie nie ma halla.

dzisiaj rozmawiałem z kolegą który miał auto z takim silnikiem z tym że był to Golf 3 z 93r. i był tam zwykły aparat zapłonowy z tym właśnie czujnikiem, chyba że w paskach jest inaczej:027:

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH]5286[/ATTACH]

 

 

To jest rysunek aparatu zapłonowego w silnikach ABS, zaznaczony strzałką jest czujnik Halla. System zapłonowy w tych silnikach jest tak skonstruowany, że musi być czujnik Halla. Co do obrotomierza to sygnał do niego jest podawany z cewki zapłonowej, więc tam bym szukał przyczyny nie działającego obrotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH]5286[/ATTACH]

Co do obrotomierza to sygnał do niego jest podawany z cewki zapłonowej, więc tam bym szukał przyczyny nie działającego obrotka.

jeśli na bank jest w tym silniku ten czujnik to na bank:D sygnał z obrotka brany jest z aparatu zapłonowego, tak tłumaczył mi elektromechanik a co za tym idzie walnięty będzie hall, u mnie tak było:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnał do obrotka jest podawany napewno z cewki. Natomiast do cewki jest podawany sygnał z czujnika Halla w celu odpowiedniego wyprzedzenia kąta zapłonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sygnał do obrotka jest podawany napewno z cewki

ok, nie sprzeczam sie, ja takie miałem info jak pisałem:D problem z obrotkiem zniknął po wymianie halla

Edytowane przez martin724

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaprzeczam ale główny kabel sygnałowy do obrotka biegnie napewno od cewki a do cewki biegnie od Halla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ponieważ auto pokazuje obroty na alternatorze 70A firmy Valeo. Mając klime w nowej budzie zmuszony jestem zmienic alternator na Bosch-a 120A. Po podłączeniu alternatora obrotomierz nie chodzi, zero reakcji.. Co z tym fantem zrobić aby działał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, szukam po necie i jeszcze bez wyniku, sluchajcie i pomozcie jak wiecie o co chodzi ,

posiadam paska z 94r z silnikiem vr6 jadac tydzien temu z porzadnej gory wolno i noga na hamulcu auto juz na samym dole zgaslo i problem z odpaleniem, po czym zaczelo szarpac silnikiem i masa dymu z rury,

Na zimnym silniku pali od strzalu chodzi silnik pieknie, a jak juz nabierze temperatury to obrotomierz szaleje nawet auto samo gasnie nie ma znaczenia czy benzyna czy gaz aha i na postoju slychac takie cykanie za deska ( czy sa jakies przekazniki za zegarami )

podpinalem do kompa jakies tam dwa bledy byly i zostaly usuniete brat pojechal do fachowcow i tam tez nic nie wykryli i dodali ze czujniki wszystkie sa sprawne .

A czy czujniki beda pasowac z paska B3 tez vr6 ?

Prosze o pomoc z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zimnym silniku pali od strzalu chodzi silnik pieknie, a jak juz nabierze temperatury to obrotomierz szaleje

 

gdy jest zimny komputer bierze informacje z czujnika temperatury, gdy już osiągnie temp. komputer bierze dane z sondy lambda.

jeżeli chodzi dobrze na zimnym a na ciepłym coś mu nie tak to zacząłbym od tego. Podłączenie VAG nie zawsze wykrywa wadliwą sondę. Trzeba ją sprawdzić na "krótko". Możliwe, że masz coś też z przepływomierzem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, problemem okazal sie urwany kabel od plusa przykrecany na srubke do aku z bezpiecznikiem i wszelkie objawy szarpania ustapily , chodz zapala od strzalu to jednak slychac ze nie chodzi na jeden gar,

Pojawil sie problem ze swiatlami mijania, oraz dlugimi brak swiatel tylko blado swieci dioda od swiatel dlugich ( po wlaczeniu dlugich dioda swieci normalnie ) i teraz pytanie czy jest przekaznik od swiatel?

Jedni mowia ze do passata nie dawalli przekaznika itp wyjalem przelacznik rozebralem i jest niby dobry dzialaja tylko z niego przeciw mgielne, a z kolei postojowe, stopu z tylu sa,

Sprawdzalem bezpieczniki itp fajnie by bylo gdyby mial ktos zdj calej skrzynki z opisem przekaznikow ( jak sa podlaczone w passat kombi b4 vr6 1994r. ) ja mam klime w sumie full wypas jak na auto

Czekam na info

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie przekaźników świateł nie montowali. Ewentualnie poprzedni właściciel mógł dołożyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli faktycznie nie montowali to pozostaje mi szukac przyczyny faktycznie w przelaczniku swiatel ( nie widzialem nadpalonych blaszek ) lub od tej wajchy co sie dlugie wlaczai podazac za kablami, moze mi sie uda skolowac na szrocie na podmiane.

Choc z drugiej strony urwal mi sie kabel od plusa i silnik szalal na obrotach i ciezko palil ile widzial paliwa tyle palil, podlaczylem kabel i po tym nie bylo juz swiatel, zastanawiaja mnie przekazniki idace z tego kabla po 2 szt z kazdej strony,

mam jeszcze chwile wolnego nim zacznie sie praca wiec polukam ewentualnie zrobie foto tylko nie wiem czy zamieszcze ze wzgledu ze jestem nowy uzytkownik

Pozdrawiam

Edytowane przez kynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawiaja mnie przekazniki idace z tego kabla po 3 szt z kazdej strony,

daj foto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego Qdlik miales racje nie montowali przekaznikow,

Bylem dzis u elektryka samochodowego fajnie sie zaczela rozmowa fajnie patrzy w kabinie mierzy napiecia, wsio ok powiada i nie wie za co sie wziac wiec maska w gore opowiadam jak to swiatla poszly w las :P pokazalem kabel ktory byl winowajca i zaraz gada ze w tym tygodniu nie da rady i powiedzial ze obok lamp byly przekazniki po 2 szt do lampy, patrzyl z zaroweczka wsio swieci prad dochodzi i okazalo sie ze kolejna masa sie urwala z tych " koncowek oczkowych " ( jakos mi to umknelo i nie zauwazylem ) jak narazie prawa strona swieci a z lewej musze dalej szukac bo mily pan elektryk przyznal mi ze sie nie podejmie poniewaz sie boi :) a goscia mi w sumie polecili w innym warsztacie bo nie maja wolnych miejsc, no ale chmure dymu puscil jak jechalem wiec mam do roboty glowice, i co jeszcze bo mi w oleju jakby czuc benzyne ( czy jest opcja dostania sie benzyny do oleju ) ale musze dojechac do Kielc jakos te 200 km na mulach dojade i tam popytac i mechanika bedac w domciu

Kurcze czy wszyscy sie boja elektryki w vr-ce

Az sie boje co znow wyskoczy ale i tak sie auta nie pozbede, mile uczucie na drodze i patrzec na miny innych kierowcow :)

Dam znac jak sie dopatrze usterki .

Pozdr

 

Witam przewalilem wszystkie dziwne kostki i wywalilem wszelkie lamliwe koncowki oczek i zastapione solidnymi zlaczkami, Swiatelka juz dzialaja teraz kolej na silnik i powoli brac sie do wymiany podzespolow,

Dzieki za pomoc

Edytowane przez kynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem jak auto się nagrzeje zaczyna szarpać. Dziś założyłem już trzeci aparat zapłonowy zakupiony na szrocie na vagu dalej wywala mi bład g40 brak sygnału z halla oraz g39 sonda lambda ma zwarcie z masą. Dodam ze wymieniłem juz po drodze świece, przewody, kopułkę i palec. Posiadam silnik 1,8 90 km z wtryskiem jednopunktowym. Czy mam takiego farta iż dostaje czały czas uszkodzone aparaty czy po prostu może być uszkodzony jakiś przewód. Proszę o podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,kolego paw300 u mnie przyczyna falowania obrotow byl uksyty lub ulamany babel od plusa ( przykrecany do klemy ) zauwazylem to jak wyjolem aku do ladowania, w miedzy czasie przekrecajac zaplon ( nie odpalalem ) rozsadzilo tzw tlumnik szmeru lub zawor pcv zwal jak zwal z tego tlumnika nie bylo co zbierac,

Proponuje ci przejrzec wszystkie styki dziwnych koncowek oczkowych moze sie cos zerwalo, oraz sprawdzic mase,mi to pomoglo szkoda tylko ze mi rozsadzilo ten tlumnik szmeru,

aha nie wiem czy cos takiego jest u ciebie ale gdzies czytalem ze ten tlumnik szmeru moze odpowiadac za obroty, rowniez pisali ze ta wymiana im pomogla, podobno ten tlumnik ma jakis zaworek w srodku i chodzi o jakies spalanie oparow czy jakos tak lecz moge sie mylic,

ja polaczylem te rurki z soba wiec nie jest do konca ok czasem obroty podskocza,

masz mniejszy silnik wiec dobry elektryk powinien ci pomoc i nie powinni sie bac szukania usterki,

Ja na jutro jestem umowiony z elektrykiem w Kielcach jakos przejade 200km zreszta i tak do domu musze dojechac, troche mi kuleje silnik ale cewke tez sprawdze bo cos z niej skwierczy jak wlacze na zaplon choc nie zawsze, zreszta zapytam jutro co moze byc przyczyna falowania obrotow to dam znac,

Nie wiem ile prawdy w tym jest ale sproboj wykrecic czujnik halla i podepnij go do voltomierza i metalowym srubokretem delikatnie postukaj jesli bedzie pokazywac zmienne liczby to moze byc uwalony ale jesli sie myle to niech mnie poprawi ten ktory to przerabial

Zycze ci abys zdiagnozowal przyczyne moze sie tez dowiesz czegos z forum w co watpie ale moze jednak sie uda,

A co do tlumnika szmeru to jesli masz mozliwosc podmiany to sproboj bo to kosztuje chyba pare stowek ja szukam uzywki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności