Skocz do zawartości
PiotrekJ85

Czujnik na podszybiu - do czego służy? II

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy możecie mi powiedzieć od czego jest ten czujnik pokazany na zdjęciu? Zdjęcie czujnika zrobione w sąsiada Pasku, ale ma on identyczny silnik co ja, jednak u mnie nie ma tego czujnika tylko wisi sobie wtyczka, która nigdzie nie jest podłączona. Do czego on jest i skoro sąsiad to ma to ja też powinienem mieć?

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez radekrp90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury zewnętrznej - jest w autach z klimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mojego ojca w B4 czujnik temp. zewnetrznej jest umieszczony w zderzaku na dole po stronie pasażera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czujnik temp. zewnętrznej, ja mam climatronic i temperaturę zewnętrzną też mi wyświetla, więc może to od czegoś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywały dwa czujniki jeden temperatura zewnetrzna lokalizacja zderzak prawa strona , drugi na podszybiu mierzy stopień nasłonecznienia, jednak zależało to od wersji klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy cieszę się że poruszyliście ten wontek !!!

 

Ja mam ten czujnik w tym samym miejscu co na zdjęciu i problem z owym czujnikiem zaczą sie rok temu w zimie a mianowicie od zalania go wodą chyba a zaczeło sie od:

1. przepalnia bezpiecznika nr 4 od szyberdachu no ale zima była i go nie otwierałem

2. po włożeniu bezpiecznika na wiosne stała sie rzecz niesamowita po włączeniu zapłonu zaczeły włączać sie wentylatory i światła postojowe oraz zaczeło sie coś kopcić w aucie a bezpiecznik stopiony ale nie przepalony po wyjęciu go z skrzynki problem z głowy

3. diagnoza: 2 kable od tego czujnika stały sie jednością czujnik jest połączony częściowo z czujnikiem wkręconym w rurke klimy z 4 kablami

 

MOJE PYTANIE

gdzie pokolei lecą kable z tego czujnika i z czym i w którym miejscu się łączą bo napewno z szyberdachem

Chce to wymienić ale nie wiem jak sie za to zabrać

Edytowane przez momasz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bywały dwa czujniki jeden temperatura zewnetrzna lokalizacja zderzak prawa strona , drugi na podszybiu mierzy stopień nasłonecznienia, jednak zależało to od wersji klimy.

 

 

Czyli rozumiem, że ten czujnik mierzy w jakimś stopniu nasłonecznienie? Bo faktycznie sąsiad ma manualną klimę, a ja mam climatronic, więc możliwe że on posiada ten czujnik a ja nie? Czy ktoś kto ma climatronic mógłby się wypowiedzieć czy posiada ów czujnik czy też nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten czujnik nie mierzy żadnego nasłonecznienia tylko temperaturę powietrza zasysanego przez wentylator do kabiny. żeby było weselej to dodam że czasem ten czujnik znajduje się wewnątrz "komina" wentylatora, pod kratką filtra kabinowego w postaci plastikowego pręcika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten czujnik nie mierzy żadnego nasłonecznienia tylko temperaturę powietrza zasysanego przez wentylator do kabiny. żeby było weselej to dodam że czasem ten czujnik znajduje się wewnątrz "komina" wentylatora, pod kratką filtra kabinowego w postaci plastikowego pręcika

 

Owszem jest i tak jak piszesz tylko jak wytłumaczysz istnienie jednego czujnika w zderzaku, drugiego w tunelu o którym piszesz i trzeciego na podszybiu?:confused:

Stoi w warsztacie Golf 3 rok 98 z silnikiem AFT i klimą manualną - popatrzyłem i - czujnika w przednim pasie i zderzaku nie ma, jest natomiast na podszybiu zamocowany na uchwycie ECU w kanale dolotowym nie sprawdzałem.

Edytowane przez toldek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik w zderzaku mierzy temperaturę powietrza na zewnątrz w celu wyświetlenia jej wartości na wyświetlaczu MFA, a czujnik w podszybiu podaje wartość pomiaru do klimatyzacji (tak jak opisał to ormowiec)

Czujnik (jak napisałeś "drugi" i "trzeci") są stosowane zamiennie, jest to wyraźnie napisane.

...dodam, że czasem ten czujnik znajduje się wewnątrz "komina" wentylatora...
Edytowane przez Grze?ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszelkie wyjaśnienia mojego tematu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten czujnik nie mierzy żadnego nasłonecznienia tylko temperaturę powietrza zasysanego przez wentylator do kabiny. żeby było weselej to dodam że czasem ten czujnik znajduje się wewnątrz "komina" wentylatora, pod kratką filtra kabinowego w postaci plastikowego pręcika

 

Mylisz ze sobą dwa czujniki,ten na zdjęciu to jest " termo-wyłącznik" dla pojazdów z klimatyzacją.Zabezpiecza włączenie kompresora poniżej 3-5 stopni C.A to co mierzy temperaturę powietrza zasysanego to jest "sensor temperatury"występuje w autach z climatronikirm.Trzeci czujnik pod zderzakiem jak już wczesniej koledzy napisali służy tylko do wyświetlenia danej temperatury zewnętrznej na wyswietlaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mylisz ze sobą dwa czujniki,ten na zdjęciu to jest " termo-wyłącznik" dla pojazdów z klimatyzacją.Zabezpiecza włączenie kompresora poniżej 3-5 stopni C.A to co mierzy temperaturę powietrza zasysanego to jest "sensor temperatury"występuje w autach z climatronikirm.Trzeci czujnik pod zderzakiem jak już wczesniej koledzy napisali służy tylko do wyświetlenia danej temperatury zewnętrznej na wyswietlaczu

 

 

Czyli jak posiadam climatronik i nie mam tego czujnika i jest jedynie wtyczka do niczego nie podpięta tzn. że tak ma być? Że jest wszystko w porządku? Bo jestem właścicielem Paska dopiero od 3 miesięcy więc każda rzecz która jest "inna" jak u sąsiada w Pasku mnie niepokoi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mylisz ze sobą dwa czujniki,ten na zdjęciu to jest " termo-wyłącznik" dla pojazdów z klimatyzacją.Zabezpiecza włączenie kompresora poniżej 3-5 stopni C.A to co mierzy temperaturę powietrza zasysanego to jest "sensor temperatury"występuje w autach z climatronikirm.Trzeci czujnik pod zderzakiem jak już wczesniej koledzy napisali służy tylko do wyświetlenia danej temperatury zewnętrznej na wyswietlaczu

 

Niestety mylisz się ;) Ormowiec ma rację

Jak jest zwykła klima ten czujnik służy do wyłączania sprężarki przy niskich temperaturach.

Jak jest climatronik ten czujnik mierzy temp zasysanego powietrza.

Żeby było śmieszniej były wersje z climatronikiem i bez tego czujnika, wtedy pod filtrem jest rurka z czujnikiem.

Żeby było jeszcze śmieszniej to klimatronik pokazuje uśrednioną temperaturę pomiędzy tymi dwoma czujnikami, tzn w zderzaku i w podszybiu(lub pod filtrem)(jak jest climatronik to nie ma wskazania temp w mfa)

Nie było wersji z trzema czujnikami, każda wersja z climatronikiem ma czujnik w zderzaku.

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety mylisz się ;) Ormowiec ma rację

Jak jest zwykła klima ten czujnik służy do wyłączania sprężarki przy niskich temperaturach.

Jak jest climatronik ten czujnik mierzy temp zasysanego powietrza.

Żeby było śmieszniej były wersje z climatronikiem i bez tego czujnika, wtedy pod filtrem jest rurka z czujnikiem.

Żeby było jeszcze śmieszniej to klimatronik pokazuje uśrednioną temperaturę pomiędzy tymi dwoma czujnikami, tzn w zderzaku i w podszybiu(lub pod filtrem)(jak jest climatronik to nie ma wskazania temp w mfa)

Nie było wersji z trzema czujnikami, każda wersja z climatronikiem ma czujnik w zderzaku.

 

 

"Jak jest zwykła klima ten czujnik służy do wyłączania sprężarki przy niskich temperaturach"lub włączenia- to samo napisałem może niedostatecznie przekazałem swoją mysl(brakiem słowa manual).Nie spotkałem jeszcze"Jak jest climatronik ten czujnik mierzy temp zasysanego powietrza."wszystkie z którymi miałem(z climatromikiem) do czynienia miały pod filtrem,tak tez pisza w w serwisowych katalogach ETKA i ELZA.(chociaż różne kwiatki i składaki w sumie mogły wyjść);-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge znalezc czujnika w moim b4pamietam ze pokazywal kiedys na kompie temp. zewn terz nie pokazuje. szukalem czujnika ale nie moge go znalezc. znalazlem na forum ze jest za jakas blenda le nie wiem za ktora. moze mi ktos wyjasnic krok po kroku jak go znalezc? co zdemontowac? i czemu przestal dzialac?

 

dzisiaj rozebralem caly zderzak i nie znalazlem tego czujnika:( Jednak zauwazylem ze ta czarna kratka na dole jest ulamana na lewo od ucha od holowania. I podejrzewam ze wlasnie w tej ulamanej czesci mogl byc czujnik. Zauwazylem rowniez ze obok instalacji z kablami do klaksonu,kierunku,halogenu w drugim otworze obok ida 2 kable kolorow bialy z czerwonym paskiem i brazowy z bialym, ktore sa urwane. Czy one sa od czujnika? Czy ktos moze potwierdzic te kolory i polozenie czujnika?

pozdrawiam

Edytowane przez Kresek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione na forum;-)Przyczyna zamieszania okazalo sie ulamany ten kawalek kratki gdzie wchodzi czujnik

Edytowane przez Kresek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kresek - Te urwane kabelki są właśnie do czujnika. Wg schematu to biało-czerwony i brązowo-biały(lub brązowo-żółty)

 

schemat1ap5.jpg

w354.png

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziekowal:) To teraz tylko znalezc zaslepke z czujnikiem i nie musze juz szukac w instalacji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności