Skocz do zawartości
sznikers23

Chrobocze podczas zakrętów

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym poczekal az przeguby zaczna stukac tak jak to robia kiedy juz sa do wymiany:P

tez bym poczekał :D u mnie jak tak chrobotało, też ktoś mówił, że mogą być przeguby, ale na skręconych kołach jak ostro ruszałem nic nie tłukło, wiec przeguby ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A umnie po wymianie przegubu dalej slychac takie stuki przy ostrzejszym ruszaniu na skreconych kolach, tylko, ze troche slabiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A umnie po wymianie przegubu dalej slychac takie stuki przy ostrzejszym ruszaniu na skreconych kolach, tylko, ze troche slabiej.

 

 

a doszedłeś teraz wkońcu co Ci tak chrupie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a doszedłeś teraz wkońcu co Ci tak chrupie ??

Jutro sprawdze to napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jestem pełen podziwu i pozytywnego nastawienia za chęć szczerej pomocy, jednak mi się też od początku wydaje, że to nie przeguby.

Bardziej wygląda mi to na kolumnę kierowniczą. Jednak co tam może w tej kolumnie chrupać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro sprawdze to napisze.

 

 

no aż sam się dziwie co to może być , bo nowy passek z tego co widzę 2004 rok...

 

aż się boję u mnie teraz tak jak pisałem w poniedziałek wymiana przegubów jak będzie dalej chrupać to załamka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek208

Witam. Niedawno miałem podobną sytuację, z prawego koła dochodził dźwięk który do złudzenia kojarzył się z rozsypującym się przegubem. Po zdjęciu koła i sprawdzeniu okazało się że przegub jest dobry, żadnych niepotrzebnych luzów. Dziś już wiem że te dźwięki to było łożysko w piaście bo luz na nim jest tak duży że pozostaje tylko wymiana na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał Hudzior

Jutro sprawdze to napisze.

 

 

no aż sam się dziwie co to może być , bo nowy passek z tego co widzę 2004 rok...

 

aż się boję u mnie teraz tak jak pisałem w poniedziałek wymiana przegubów jak będzie dalej chrupać to załamka

No i sprawdzilem, odgiolem troche ta blaszana oslone, ktora oslania tarcze i problem zniknol, troche dziwne mi sie to wydaje, pewnie mechanik wkladajac przeglub troche przygiol ta oslane do tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i sprawdzilem, odgiolem troche ta blaszana oslone, ktora oslania tarcze i problem zniknol, troche dziwne mi sie to wydaje, pewnie mechanik wkladajac przeglub troche przygiol ta oslane do tarczy.

 

 

a człowiek tu tyle kmini co i jak jest nie halo... :633:

no ja jadę jutro na wymianę przegubów ( czytaj poniedziałek ) i przy okazji sprawdzi mi wahacze a także ... jakieś syczenie pod maską ... :confused::(

ale dokładnie opisane jest tu : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4864&highlight=syczy&page=4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chrupanie, dzwiek jakby z duza sila dwa kawalki stali o siebie tarły to na pewno jakis element w piascie. I pewnie jest to łożysko. u mnie najbardziej to słychać jak mam na maxa skręconą kierownice i powoli do przodu lub tyłu jadę. A także przy lekkim hamowaniu na skręconej kierownicy... no cóż kolejny element do wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz proszę o wysilenie umysłów.. U mnie tylko przy rondach bądź zakrętach dość mocnych w lewo przy większych prędkościach z lewej strony słychać dziwne dźwięki - pierwsze z czym mi się skojarzył to spore liście wciągane przez odkurzacz :P Co to może być? Przeguby na pierwszy rzut oka w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeguby na pierwszy rzut oka w porządku.

To za mało....w środku mogą być już wżery na prowadnicach kulek, lub inaczej...łapiesz za półos i szarpiesz nia po jej osi ,jak luz jest powyzej 5 mmm no to przegub zewnetrzny sie rozchechłał, wewnetrzny ma oryginalnie "okrutny" luz po osi półośki...

No może być jeszcze wahacz lużny...łozysko to raczej szum na zakrętch a nie "chrobotanie" no chyba ze nakrętka od piasty przykręcona "jako tako"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chwilę po zatrzymaniu auta tak coś zaszeleściło, auto było odpalone na jałowym.

 

Odp. na własne, może kiedyś się komuś przyda: Chrobocze dyfer - łożysko na dyfrze, bo wypadł/skończył się simering na prawym wewnętrznym przegubie i olej wywaliło na kolektor ssący.

Edytowane przez Carnal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, od jakiegoś czasu zauważyłem, że kręcąc kierownicą czy to w prawo czy w lewo lata ona bardzo lekko i reaguje od pewnego momentu, przy parkowaniu natomiast na maksymalnym skręcie w prawo przy próbie odbicia wspomaganie nie działa i muszę się siłować, po przekręceniu o kilka cm słychać charakterystyczny dźwięk tak jakby się coś złamało, czuć to również na kierownicy a wspomaganie od tego momentu działa (dodam tylko, że dzieje się tak jedynie przy skręcie w prawo). Byłem w dwóch warsztatach ale wszystko było niby ok i nikt nie był w stanie stwierdzić usterki....

Osobiście podejrzewam, że winna jest maglownica, kupić wiadomo, nie problem ale może ktoś z was miał podobne przygody i jest w stanie mi pomóc, nikt nie chce przecież wyrzucać kasy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności