Skocz do zawartości
Krzychu74

Co myślicie o tych reflektorach.

Rekomendowane odpowiedzi

Masz "jakieś tanie zamienniki" i chcesz kupić inne tanie zamienniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam jakieś "no name". Może te Depo będą lepiej świeciły. Dlatego miałem nadzieję, że ktoś miał z nimi kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam dwa pytanka.

Macie jakieś namiary na pewne oryginalne reflektory soczewkowe po regeneracji bo nowych pewnie nie kupię do B5 FL (2004r.) ?

Nie chcę żądnych zamienników, regeneracja moich też nie wchodzi w grę bo tam nie ma co regenerować :)

 

Druga rzecz. Czy mając w dobrej cenie możliwość zakupu reflektorów pod xenony będę musiał robić jakieś przeróbki w instalacji elektrycznej, czy po prostu jest to na zasadzie plug and play ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, aggressive napisał:

Druga rzecz. Czy mając w dobrej cenie możliwość zakupu reflektorów pod xenony będę musiał robić jakieś przeróbki w instalacji elektrycznej, czy po prostu jest to na zasadzie plug and play ?

Przede wszystkim będziesz musiał założyć samo poziomowanie i spryskiwacze bo bez tych dwóch rzeczy nie przejdziesz przeglądu :(

Edytowane przez mgboczna
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mgboczna spryskiwacze ? A jaka to zależność, że pod xenon muszę mieć spryskiwacz a pod H7 już nie ? :) Nie rozumiem.

 

Koledzy, a jakaś firma jest warta uwagi jako zamiennik dla helli czy te wszystkie inne niż oryginał to dziadostwo ? Pytam oczywiście o nowe reflektory.

Edytowane przez aggressive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, aggressive napisał:

@mgboczna spryskiwacze ? A jaka to zależność, że pod xenon muszę mieć spryskiwacz a pod H7 już nie ? :) Nie rozumiem.

Przepisy są od tego, żeby się do nich stosować, a nie rozumieć. ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, aggressive napisał:

A jaka to zależność, że pod xenon muszę mieć spryskiwacz a pod H7 już nie ? :) Nie rozumiem.

Przepisy. W przypadku strumienia świetlnego powyżej 2tyś lumenów jest wymóg stosowania spryskiwaczy, a xenon teoretycznie daje 3,2tyś lumenów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanko. Zdecydowałem jakiś czas temu, że kupię oryginalne reflektory hella aby mieć święty spokój.

Nówki będą kosztować mnie 900zł (za kpl.). Powiedzcie mi proszę czy w tych pieniądzach ogarnę sensowne xenony z przeróbkami, które są wymagane (samopoziomowanie + spryskiwacze) ?

 

 

Edytowane przez aggressive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ... kilka dni temu nabyłem drogą zakupu Passata b6 z 2006r ... sprzedający przyznał się ze auto miało stłuczkę w wyniku czego wymianie podlegał lewy reflektor , z racji wieku samochodu i stopnia zużycia wymienione zostały oba ... niestety na zamienniki DJ AUTO ... generalnie samochód kupowałem za dnia , kiedy nastały ciemności jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się że nie widać prawie nic :/ dodaje zdjęcie przed ścianą na którym widać jak bardzo dziwny i godny pogardy dają strumień światła .. żarówki prawie na pewno są włożone dobrze.. przynajmniej na tyle na ile mi się wydaje :) ma ktoś jakiś pomysł co zrobić ?

20180915_203504.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, marasao napisał:

DJ AUTO

Wyrzuć to na śmietnik i kup oryginalne reflektory i poddaj je regeneracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jihad ja bym się w to chyba nie bawił. Tzn. zależy jeszcze w jakim stopniu miała by być regeneracja no i koszt reflektorów.

Niedawno miałem ten sam problem. Za kompletną regenerację powiedzieli mi 700zł, nowe reflektory 900zł. Chyba nie ma się nad czym zastanawiać i kombinować z zamiennikami.

Oszczędzając pozornie 500zł i tak z czasem kupimy zapewne oryginały, nie wspominając już o naszym i innych bezpieczeństwie. Ja nie żałuję nawet złotówki za te reflektory, w połączeniu z dobrymi żarówkami świecą perfekcyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można trafić dobre używki i długo pojeździć, ale w przypadku słabych regeneracja w dobrej firmie zawsze będzie lepsza od wymiany ich na zamienniki.

Inną opcją jest oczywiście kupno nowych oryginalnych reflektorów, to już tylko kwestia zasobności portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marasao napisał:

dodaje zdjęcie przed ścianą na którym widać jak bardzo dziwny i godny pogardy dają strumień światła

Na początek to ustaw światła prawidłowo, bo powinny świecić równo, na odpowiednią wysokość i odległość-w każdej SKP to zrobią. I wtedy dopiero oceń świecenie w nocy.

Nt strumienia swiatła się nie wypowiem, bo zdjecie do oceny jest kiepskie-można oceniać, gdybyś ustawił auto na wprost ściany o jednolitym i jasnym kolorze, a nie przed tym, co tutaj wrzuciłeś.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

światła ustawiłem zaraz następnego dnia ... efekt w nocy ten sam przed ścianą identycznie tyle ze strumienie równo, i wbrew temu co mogło by się wydawać wcale dużego błędu w ustawieniu nie było....  wg. mojej opinii nawet gdybym stal bokiem do ściany było by widać ze strumień woła o pomstę do nieba ... o ile mi wiadomo prawidłowo powinien iść równo po czym uciekać do góry patrząc od lewej do prawej... oczywiście uprzedzając komentarze , tak wiem prawa lampa ciut wyżej jako ze ruch prawostronny  ... tu jest równo ze skupieniem po środku z soczewki ... i dlatego własnie się zastanawiam o co biega skoro lampy teoretycznie mają homologacje i gołym okiem widać ze są stosunkowo świeże  ... dodam ze auto ustawione jest prostopadle do ściany w odległości około 2m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności