Skocz do zawartości
Krzychu74

Co myślicie o tych reflektorach.

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciwmgielne mam tylko tylnie

 

To masz H7 +H7 miałem takie przed bixenonem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
H4 to są przeciwmgielne

H4 to żarówki dwuwłóknowe, stosowane jako mijania/drogowe w pojedynczym zwierciadle.

Do świateł p/mgielnych to one się raczej nie nadają :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
H4 to żarówki dwuwłóknowe, stosowane jako mijania/drogowe w pojedynczym zwierciadle.

Do świateł p/mgielnych to one się raczej nie nadają :-)

 

Sorki mój błąd :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz , a powiedz mi z tym bixenonem to legalne ? bo pisali jak czytałem w wątkach że przeglądu auto nie przechodzi ? , mógł byś mi wyslać link do jakieś aukcji gdzie takie światła mogę zobaczyć ? z tego co wiem to jeszcze przetwornica musi być do nich , czy to jest to ? https://www.olx.pl/oferta/lampy-xenon-vw-passat-b5-97-00-ksenon-oem-hella-d2s-CID5-IDjpSwI.html#d1c5312444

I można załozyć i jeździć legalnie ? mam paska przed liftem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedz , a powiedz mi z tym bixenonem to legalne ? bo pisali jak czytałem w wątkach że przeglądu auto nie przechodzi ? , mógł byś mi wyslać link do jakieś aukcji gdzie takie światła mogę zobaczyć ? z tego co wiem to jeszcze przetwornica musi być do nich , czy to jest to ? https://www.olx.pl/oferta/lampy-xenon-vw-passat-b5-97-00-ksenon-oem-hella-d2s-CID5-IDjpSwI.html#d1c5312444

I można załozyć i jeździć legalnie ? mam paska przed liftem

 

Kolego zgadza sie do przed lifta to są własnie takie lampy. Przy założeniu, że przetwornica jeszcze podziała (rzadko padają) i palniki jeszcze nie wypalone to cena atrakcyjna. Chociaż nie jestem zwolennikiem kupowania używanych lamp które mają koło 10-15 lat to zestaw godny polecenie. Jestem za nowymi identycznymi depo ale pewnie dlatego że nie widziałem różnicy między hellą więc nie mogę powiedzieć nic. Co do legalności to ja u siebie zamontowałem chińskie spryskiwacze za 50zł wyłącznie dla policji i jeżdżę na legalu. Nie mam samopoziomu ale u mnie nikt na to nie zwraca uwagi po za tym to działa tylko na postoju więc w trakcie jazdy nie zdaje egzaminu. Wiąząc kilka osób sam obniżam lampy i jeszcze niekt mi nie mrugał że coś oślepiam. Pozdrawiam i życzę udanego montażu i zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po za tym to działa tylko na postoju

No nie do końca.

W 3BG poziomowanie było dynamiczne-najlepiej widać to na progach zwalniających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm to jednak może kupię zwykłe oryginalne refraktory i dam od razu do regeneracji by wymienili odbłyśniki bo pewnie zajechane , macie kogoś sprawdzonego ? , kupię chyba z tej aukcji http://allegro.pl/lampa-lewa-reflektor-lewy-vw-passat-b5-europa-kpl-i6142035029.html#thumb/1

 

i przed montażem wysłał bym do regeneracji mimo że wyglądają ładnie to pewnie odbłyśniki nie są w najlepszym stanie .

Czytałem o tych zamiennikach ale dużo osób wraca do oryginalnych i je regeneruje i chyba też tak zrobię .

A powiedzcie mi czy te oryginały mają jakaś przetwornicę ? pytam z ciekawości .

Te co mam teraz jak ktoś pisał soczewkowe Depo to na wtyczce do Refraktorów mam 14V a przy samej żarówce dochodzi całe 12,5V ..

Elektromechanik powiedział że te refraktory to gówno mają w sobie za cienkie przewody i się wypalają dlatego mam taki spadek o 1.5V to możliwe ? , dodam że sprawdzał przy mnie i widziałem odczyty . Sprawdzałem bo strasznie słabo święcą mimo że mam lepsze żarówki i nie da się jeździć . Pierw sprawdziłem czy własnie dochodzi do żarówki 14V bo winowajcą mógł by być np regulator napięcia , ale wszystko jest ok .

Sam jestem zdziwiony że z takim czymś może być problem nawet ten elektromechanik był zdziwiony ale powiedział że winowajca to wypalone już kable w samej lampie bo spadek jest tam o 1.5V oraz odbłyśniki mogą być wypalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
H4 to żarówki dwuwłóknowe, stosowane jako mijania/drogowe w pojedynczym zwierciadle.

Do świateł p/mgielnych to one się raczej nie nadają :-)

I tu się mylisz kolego, bo w b5 jako mijania były żarówki h7. Jeżeli była wersja bez halogenu, to na drogowych tez było h7.

A jeżeli były lampy z halogenem to wtedy była zastosowana żarówka h4, której jedno włókno pracowało jako światło drogowe, a drugie jako przeeiemgielne.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu się mylisz kolego, bo w b5 jako mijania były żarówki h7. Jeżeli była wersja bez halogenu, to na drogowych tez było h7.

A jeżeli były lampy z halogenem to wtedy była zastosowana żarówka h4, której jedno włókno pracowało jako światło drogowe, a drugie jako przeeiemgielne.

Chodziło mi ogólnie o to, że H4 są dwuwłóknowe-nie wiedziałem, że w B5 3B taka żarówka była jako p/mgielna-bo to raczej egzotyka (poza tym nie miałem nigdy 3B i myślałem, że tam jest osobny odbłyśnik w reflektorze od p/mgielnych-tak, jak to było w niektórych Audi).

Kiedyś w Focusie miałem H4 jako mijania/drogowe, jak było jedno zwierciadło.

W 3BG miałem H7+H7 lub D2S+H7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma zarowki h4 w b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kolego. W lampach z halogenami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma zarowki h4 w b5

 

 

Jest kolego. W lampach z halogenami...

 

Lub inaczej z przednimi przeciwmgielnymi,które to w B5 były w głównych reflektorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3B0 941 018 M i 3B0 941 017 M są z przeciwmgienymi

3B0 941 018 K i 3B0 941 017 K bez przeciwmgienych

3B0 941 018 H i 3B0 941 017 H xenony bez przeciwmgienych

Takie wychodziły oryginanie w przedifcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a powiedz mi z tym bixenonem to legalne ?

 

no ba full legal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam H7+H7 to będą pasować bez kombinowania z tej aukcji H 7+H1 ? można się normalnie pogubić .. ..

http://allegro.pl/show_item.php?item=6666119242

 

Znalazłem fajną stronę i wysłał bym od razu do pełnej regeneracji : http://regeneracja-hc.com/cennik/b5-1996-2000/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedą pasować. Pewnie też mają h7+h7, tylko tak opisane.

A ta strona z regeneracją, to jeden z lepszych kolesi w temacie regeneracji.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem fajną stronę i wysłał bym od razu do pełnej regeneracji : http://regeneracja-hc.com/cennik/b5-1996-2000/

Ja planuję do niego wysłać swoje lampki do regeneracji w tym lub przyszłym miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć na jaka śrubę przykrecany jest przedni reflektor w b5 po lifcie?

Chodzi mi o tą jedną dolna która jest najbliżej silnika. Lakiernik grzebal w tamtych stronach jakiś czas temu i złapał reflektor na wkręta!!! :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie w sprawie lamp przednich. Oryginalnie mam xenony, ale prawy reflektor jest pożółkły, a w lewym nie da się wyregulować wysokości i nie działa samopoziomowanie (tylko w lewym) i jest jakby lekko przesuniety wewnatrz(zablokowany), może źle zamocowany albo coś się w środku pourywało. Myślałem nad zmianą ale nie na xenon'y bo to duży wydatek. Tylko teraz moje pytanie:

Czy zamiast xnonów można założyć normalne lampy halogenowe np. firmy DEPO h7+h7 i przekładka silniczka, kable i złącza takie są same? Czy jakieś przeróbki by trzeba?

 

Dziękuje za pomoc i sorki za odświeżanie starego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności