Skocz do zawartości
Krzychu74

Co myślicie o tych reflektorach.

Rekomendowane odpowiedzi

moje zdanie to te są tragiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że zespolone z kierunkiem to samo wykończenie kierunkowskazu raczej odrażające. W tamtych kierunek jest odzielny ale "pełny", bez żadnych marginesów po obwodzie. Ogólnie moim zdaniem wyglądają zdecydowanie bardzie bazarowo, musiałbyś dokupić diodowe "lexy" na tył do kompletu :D, zresztą swoje zdanie przedstawiłem wcześniej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grgz

Do mnie też te lampki z "łyżwą" nie przemawiają ... wiadomo kwestia gustu. Imitacja Audi po prostu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o UFO (kosmos2008)

R612005.jpg

R612006.jpg

stary nowy.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krzychu74 a nielepiej zainwestowac w cos takiego:

http://moto.allegro.pl/item449650615_lampy_reflektory_vw_passat_b5_97_00_h7_h7_chrom.html

pewnie auto bedzie sie duzo lepiej prezentowalo i lepiej swiecilo.

 

te zdecydowanie najładniejsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze względu na dosyć kiepską jakość świateł w passacie (o czym już nie raz była mowa na tym forum) zastanawiam się nad wymianą całych kloszy. Znalazłem na allegro sporo ofert sprzedaży reflektorów soczewkowych. Czy ktoś z Was miał z nimi coś do czynienia? Jak myślicie, warto bawić się w wymianę ?

 

Tak jak ktos tam wspomnial o gustach sie nie dyskutuje, mi osobiscie sie podobaja - stare lampy swiecily u mnie dziadowsko- wymienilem na black angel eyes i jestem super zadowolony- jakosc swiatel nie do porownania - jesli chodzi o lampy jak masz kupic to minimum firmy FK automotiv

 

pozdrawiam

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z takim zapytaniem do tych co już montowali sobie nowe oczka. Czy jeżeli oryginalnie jest zestaw lamp są H4+H7, to można przejść na lampki H7+H7? Czy ta wiązka do reflektora (wielopinowa wtyczka) będzie pasować do jednych i drugich lamp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mialem wszystkie h7, a h4 do halogenow wiec Ci nie pomoge w tej kwesti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z takim zapytaniem do tych co już montowali sobie nowe oczka. Czy jeżeli oryginalnie jest zestaw lamp są H4+H7, to można przejść na lampki H7+H7? Czy ta wiązka do reflektora (wielopinowa wtyczka) będzie pasować do jednych i drugich lamp?

 

 

Śmiało możesz zamontować. Ja miałem też na H4/H7 Helli z wbudowanymi halogenami i po wpięciu nowych na 2xH7 nie ma problemu. Jedyne co tracisz to brak halogenów, które i tak na dobrą sprawę kiepskie były. Silniczki też pasują bez problemu i chodzą. Musisz jedynie wywalić plastik od ręcznej regulacji z nowej lampy( jeżeli masz regulację elektryczną. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi szczerze mowiac nie podobaja sie zadne lampy ktore tu pokazaliscie, chyba ze wzgledu na uszkodzona regulacje mechaniczna w prawej lampie zainwestuje sobie w ori xenony, jakies uzywki. Najwyzej nie bede spryskiwaczy mial, ciekaw jestem czy tak mozna? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi szczerze mowiac nie podobaja sie zadne lampy ktore tu pokazaliscie, chyba ze wzgledu na uszkodzona regulacje mechaniczna w prawej lampie zainwestuje sobie w ori xenony, jakies uzywki. Najwyzej nie bede spryskiwaczy mial, ciekaw jestem czy tak mozna? :D

 

Masz model po lifcie więc i fajne lampy z soczewką, też bym ich nie zamienił na opisywane tutaj modele. Niestety koledzy w B5 przed liftem mają w serii lampy jeszcze z poprzedniej epoki czyli z ryflowanym kloszem i przeważnie już mocno matowe. Kwestia gustu, ale uważam że ori ksenony z B5 czy ich odpowiedniki z DEPO są dużo ładniejsze i podobno skuteczniejsze. Będąc w ich sytuacji zmieniałbym lampy bez wahania, a że nie przepadam za częściami nieoryginalnymi to za najmniejsze zło konieczne uważam właśnie soczewki DEPO wzorowane na ksenonach z B5. A na pytania który model lamp ładniejszy wszyscy powinni sobie odpowiedzieć sami, niektórzy kochają się w bazarowych wynalazkach a inni nie mogą na to patrzeć. Każdy ma swój gust i dobrze bo tak to wszyscy jeździliby passatami :D. Jest jeszcze jeden powód wymiany - niektórzy napewno będą montować tam HIDy. Depo występują w wersji H7 lub pod palnik ksenonowy D2S. Osobiście pod Hidy wybrałbym D2S (o ile wtyczki pasują) bo miałbym pewnośc że ogniskowa lampy się nie zmieni tak jak to nieraz się dzieje w przypadku uniwersalnych palników pod gniazdo do standartowej żarówki

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śmiało możesz zamontować. Ja miałem też na H4/H7 Helli z wbudowanymi halogenami i po wpięciu nowych na 2xH7 nie ma problemu. Jedyne co tracisz to brak halogenów, które i tak na dobrą sprawę kiepskie były. Silniczki też pasują bez problemu i chodzą. Musisz jedynie wywalić plastik od ręcznej regulacji z nowej lampy( jeżeli masz regulację elektryczną. Pzdr.

Czyli w świetle tego co piszesz, to aby mieć halogeny, muszę szukać zestawu H4+H7, wyjścia chyba innego nie ma? Czy wśród tych soczewkowych DEPO są takowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krzychu74 a nielepiej zainwestowac w cos takiego:

http://moto.allegro.pl/item449650615_lampy_reflektory_vw_passat_b5_97_00_h7_h7_chrom.html

pewnie auto bedzie sie duzo lepiej prezentowalo i lepiej swiecilo.

 

Mam te lampy, świeca fantastycznie (o niebo lepiej niż standardowe) dodatkowo przerobiłem je na xenonki. Jedyne, co mi sie w nich nie podoba to kierunkowskazy - sa klejone białym sylikonem czy tam czymś jedna z nich nie jest dopasowana, ale to da sie poprawić.Tez kupowałem u tego gościa z Krakowa.

Lampy zespolone z kierunkiem mi osobiście sie nie podobają przez te ringi od BMW.

ale to kwesta gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli w świetle tego co piszesz, to aby mieć halogeny, muszę szukać zestawu H4+H7, wyjścia chyba innego nie ma? Czy wśród tych soczewkowych DEPO są takowe?

 

Tak, jeżeli chcesz korzystać z halogenów to będziesz musiał kupić Helle na H4/H7( tylko kupuj nowe). Niestety z tego co wiem, to żaden zamiennik nie posiada opcji halogenowej. Taki sam problem przerabiałem w Audi A4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mnie już też przyszła pora wymiany, rok jeździłem na anglikańskich z zaklejonym lewym okiem, żeby nie raziło innych szoferów (specjalna naklejka). biłem z myślami, jakie wybrać, i chyba po Waszych opiniach postawię na te soczewki DEPO. w ogóle koncern VW Audi daje nie za dobrze lampy. kolega z pracy do A6 własnie zakładał ksenony, bo podobno nic nie widać, jak jeźdźił :/

pozdr.

 

...

Panowie, czy w Waszej opinii nie ma sensu kupować nowych reflektorów tradycyjnych + dobre żarówki? te dobre, mam na mysli philips gt150, czy nigthguide.

waszym zdanie mała różnica na plus?

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwestia gustu, ale uważam że ori ksenony z B5 czy ich odpowiedniki z DEPO są dużo ładniejsze i podobno skuteczniejsze. Będąc w ich sytuacji zmieniałbym lampy bez wahania, a że nie przepadam za częściami nieoryginalnymi to za najmniejsze zło konieczne uważam właśnie soczewki DEPO wzorowane na ksenonach z B5. A na pytania który model lamp ładniejszy wszyscy powinni sobie odpowiedzieć sami, niektórzy kochają się w bazarowych wynalazkach a inni nie mogą na to patrzeć. Każdy ma swój gust i dobrze bo tak to wszyscy jeździliby passatami

 

Popieram kolegę w 100%.

 

Podsumuję bo widzę, że są jakieś niejasności.

 

Depo ( te podobne do ORI soczewek ) są produkowane pod żarówki:

H7 światła długie i H7 światła mijania.

H7 światła długie i D2S żarniki xenon.

 

Jeśli ktoś zamierza montować xenon, to stanowczo sugeruję, aby kupował H7/D2S.

Po 1. mają odpowiednie przesłony.

Po 2. nigdy nie kupi się dobrego zestawu Xenon H7, tylko dziwne cyrki z przeróbkami typu przetwornica z przewodem do D2S i przejściówka do H7, a to oznacza, że przewody wysokiego napięcia nie są już ekranowane, a to oznaczać może rozmaite zakłócenia elektroniki.

 

Dlatego właśnie dobrze, przyszłościowo się zastanówcie który typ lamp Depo wybrać.

 

Przestrzegam też przed zestawami HID powszechnie dostępnymi na Allegro. Przetwornice w tych zestawach:

1. Bardzo często siadają po 6 mc do roku.

2. Długo nagrzewają do odpowiedniej ciepłoty palnik, co skutkuje mrugnięciem jasnym jak flesz po włączeniu i nagrzewanie palnika.

3. Siadają w nich startery

4. Zakłócają często pracę FISów, elektroniki rozmaitej. Nie zawsze od razu, czesto po kilku mc.

 

Żarniki w tych zestawach:

1. Nie są homologowane. Od 2004 roku homologację dostaje tylko barwa 4300 do 5200k. Najczęściej te żarniki posiadaja mniej więcej 6000k. NIe skomentuję już 8000, 1200k.

2. Żywotność jest ich kiepska, snop światła słaby, oświetlanie drogi liche jak na xenon.

3. Jesteś skazany na żarniki H7 made in czajna.

 

 

Ja kupiłem również lampy Depo H7/D2S. Do tego przetwornice Denso montowane między innymi w Toyotach Avensis, etc. Do tego dołożyłem oryginalne palniki philipsa. Ponieważ mam - nazwijmy to - duży kontakt z instalacjami xenon, szczerze przestrzegam Was przed tanim chińskim xenonem. Kupując go od pół roku do roku wydacie kolejną kasę. Zauważcie jak często włączamy światła musząc jeździć cały rok. Przetwornica musi być dobra tak jak żarnik.

Edytowane przez Doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doc, dzięki za rzeczowy wykład. Skoro zahaczyłeś o temat xenonów, to może podasz swoje propozycje odnośnie "tych lepszych", bo po przeczytaniu Twojego postu pozostaje doza niedoinformowania w tej kwestii...

Kwestę sprysków i samopoziomowania nie będziemy poruszać, wiele już zostało w tym temacie napisane...

edit:

Aha, bym zapomniał, skoro są zestawy H7+H7 i H7+D2S, to skoro uparłem się przy halogenach, to czy mogę w tej sytuacji zamontować od B5 FL ze halogeniki w kratkę zderzaka? Będzie to to pasować? Dużo rzeźby jest z tym?

Edytowane przez sipowitz
kontynuacja postu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze raz do tematu mam pytanie czy są na rynku jakieś lampy, które mają soczewki i jednocześnie pozwalają na zachowanie świateł przeciwmgielnych (h7/h4) bo pomimo tego, że nie są one rewelacyjne to w niektórych warunkach drogowych się przydają i nie chciał bym się ich pozbywać.

 

pzdr

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności