Skocz do zawartości
Krzychu74

Co myślicie o tych reflektorach.

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki zestaw da lepsze oświetlenie:

Standardowy dla b5 czy soczewki depo + h7 OSRAM COOL BLUE.

Wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest ten zestaw "standardowy". Na ulicach widuje się zarówno takie w stanie bardzo dobrym, jak i bardzo złym, więc trudno tak wróżyć z fusów.

 

Jakie @wzmocnione@ żarówki są godne polecenia?

Do lamp Depo? Żadne.

"Wzmocnione" żarówki (chodzi oczywiście o legalne z homologacją, a nie np. 100W) wcale nie świecą dużo jaśniej od standardowych. Mają za to krótszy żarnik, więc bardziej skupiają światło na osi reflektora (o ile jego optyka jest w dobrym stanie).

Soczewki Depo same dość mocno skupiają światło, więc ta właściwość żarówek jest nie tylko niepotrzebna, ale wręcz niepożądana. Nie mówiąc o szybszym zużyciu takich żarówek.

Bardzo ważne jest dokładne wykonanie żarówki, jeśli skrętka będzie choć troszkę krzywo względem bagnetu, to światło zostanie skupione nie w osi reflektora, i tego nie da się wyregulować. Tzn. lampy mimo poprawnie ustawionej granicy światłocienia będą świeciły najmocniejszym strumieniem "w bok" lub "w dół" zamiast "w dal". Na jednej żarówce wydawałoby się renomowanej (GT150) miałem taki właśnie efekt.

U mnie najlepiej świecą "zwykłe" Tungsramy.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podrzuci adresy gdzie można kupić lampy Depo 2xh7 z soczewką takie bez żadnych udziwnień typu ring najistotniejsze by miały homologację

Edytowane przez cichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś podrzuci adresy gdzie można kupić lampy Depo 2xh7 takie bez żadnych udziwnień typu ring najistotniejsze by miały homologację

 

a co ciężko na allegro poszukać w dziale oświetlenie/lampy przednie i wpisdać passat B5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro nie ma przynajmniej takich jak szukam ,potrzebuję adresy sklepów najlepiej z mazowieckiego ps. już raz kupiłem na allegro okazało się że tylko na zdjęciach wyglądały ładnie nie za bardzo pasowały ,kiepsko wykonane,a wtyczka zasilająca kompletnie nie pasowała tak to jest z allegro na szczęście sprzedawca przyjął reklamację i tak straciłem na przesyłkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na allegro nie ma przynajmniej takich jak szukam.... już raz kupiłem na allegro okazało się że tylko na zdjęciach wyglądały ładnie

 

A ja kupiłem na allegro i sobie chwalę.

 

Na Depo H7/H7 to już chyba wszyscy jeżdżą, ostatnio w Myślenicach minąłem 3 szt w odstępie minuty.

A kiedyś, to się Passek wyróżniał z takimi lampkami. :636:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

576034c8014da81am.jpg

 

Jednak Passaty z tymi lampami nadal są rzadkością w mojej okolicy i można je policzyć na palcach jednej ręki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a może ktoś by mógł polecić coś ciekawego odnosnie lamp do wersji 3BG ... po stłuczce wymieniłem na szybkiego lamy na zamienniki od firmy FK, wszystko wygladało pięknie aż do czasu gdy zaczeły bardzo parować ... wszystkie zatyczki na miejscu i nie mam pojęcia gdzie ta wilgoć się tam dostaje :) Myślałem o czymś innym niż oryginał np coś takiego http://img.bazarek.pl/23149/4654/242394/1984961157497f85ac6bba7.jpg ale nie podchodzą mi te ringi zaczerpnięte z bawarskiej wsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie odnosnie swiatelek.Jak w tytule.Kupilem wlasnie nowe i mam zamiar je zamontowac ale mam maly problem.Mianowicie; mam w nich uniwersalna wtyczke ktora tez powinna byc w moich starych leflektorach jesli sa orginalne,tyle ze ja nie mam tam ani zadnej wtyczki ani gniazdka.kable sa podlaczone bezposrednio do zarowek.Czy to oznacza ze moj pasio mogl byc bity i ze ma nie orginalne swiatla i poprostu ktos upierniczyl te wtyczki i poszedl na proscizne.Jak becie trzeba do dolacze fotki.Prosze o jakas odpowiedz.Jest do dla mnie wazne.Pozdrawiam.

Edytowane przez dany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam pytanie odnosnie swiatelek.Jak w tytule.Kupilem wlasnie nowe i mam zamiar je zamontowac ale mam maly problem.Mianowicie; mam w nich uniwersalna wtyczke ktora tez powinna byc w moich starych leflektorach jesli sa orginalne,tyle ze ja nie mam tam ani zadnej wtyczki ani gniazdka.kable sa podlaczone bezposrednio do zarowek.Czy to oznacza ze moj pasio mogl byc bity i ze ma nie orginalne swiatla i poprostu ktos upierniczyl te wtyczki i poszedl na proscizne.Jak becie trzeba do dolacze fotki.Prosze o jakas odpowiedz.Jest do dla mnie wazne.Pozdrawiam

 

dołącz fotki chętnie zobaczymy co tam masz narzeźbione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety najprawdopodobniej tak właśnie jest. Wtyczka byc musi. Jeśli jej nie masz, to kup na szrocie używane i dolutuj na stałe do wiązki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do kupna nowych lamp. Naczytałem się już wiele na tym forum o różnych rodzajach i producentach, jednak o b5fl zbyt wiele nie ma , chciałbym jeszcze prosić o jakąś opinię porównawczą tych trzech lamp .

 

http://moto.allegro.pl/item803634920_reflektory_przednie_vw_passat_3gb_b5_dayline_led.html

http://www.mapet-tuning.com/sklep/product_info.php?cPath=130_309_531&products_id=3447

http://www.mapet-tuning.com/sklep/product_info.php?cPath=130_309_531&products_id=2341

 

Szczerze mówiąc coraz bardziej skłaniam się w kierunku In Pro , ewentualnie Day Line. Zależy mi na opisie ich jakości wykonania, no a przede wszystkim jakości świecenia . Nie zamierzam na razie bawić się w ksenony. Chcę kupić coś, co mi przy zwykłych żarówkach da dobre światło, no i też nieco odświeży samochód.

Więc proszę o wasze opinie na temat tych lamp.

Z góry dziękuję.

 

Melon

Edytowane przez Melon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy o które pytasz to soczewki wiec będą świecić podobnie. Jakość wykonania podobnie jak Depo jest zadowalająca.

 

Przypomnę choć napewno to Wiesz,że przy soczewce ważnym jest ustawienie reflektorów, tak aby granica światło / cień nie była za nisko, bo źle się jeździ. Z drugiej strony nie mogą być ustawione za wysoko żeby nie oślepiać innych użytkowników drogi.

 

Day Line bardziej rzucają się w oczy niż Angel Eyes :)

Edytowane przez webi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się przymierzałem do DAYLINE LED na pierwszy rzut oka są ciekawe,ale z drugiej strony są na żarówki H1 i nie wiadomo jak to będzie świecić.Opinie nie są za ciekawe.Dlatego se odpuściłem choć morze kto wie, jak by ktoś je zamontował i opisał co i jak.To może bym się skusił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO b5fl tylko i wyłącznie oryginalny bixenon, nic innego. Te Dayline to jest tragedia, jeśli chodzi o jakość wykonania, a jakość świecenia - taka sama kupa jak wszystkie chińskie wyroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego swego czasu mail"owałem trochę z Mapetem i In Pro jak najbardziej polecał , podobno jakość wykonania jest zadowalająca , a wręcz nie odbiega od oryginału. Prosiłbym o wypowiedzi osób które mają takie lamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Pisalem tu 2 dni temu o moich swiatlach.Kilka postow wyzej.Znalazlem te wtyczki.Jakis ciul przykleil je pod reflektorami i polaczyl na krotko bo gniazda byly rozsypane.Wybaczcie ale dopiero do tego doszedlem.Mam jeszcze jedno pyt.Czy jesli bym chcial zamontowac zestaw xenon to musze miec i system spryskiwaczy i samopozim.Prosze o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie.Pisalem tu 2 dni temu o moich swiatlach.Kilka postow wyzej.Znalazlem te wtyczki.Jakis ciul przykleil je pod reflektorami i polaczyl na krotko bo gniazda byly rozsypane.Wybaczcie ale dopiero do tego doszedlem.Mam jeszcze jedno pyt.Czy jesli bym chcial zamontowac zestaw xenon to musze miec i system spryskiwaczy i samopozim.Prosze o odp.

 

Nie musisz mieć. Ale system spryskiwaczy się przydaje. No i bez spryskiwaczy od razu zabiorą dowód, jeśli kontrolujący wie co ma skontrolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp John.Ale moglbys mi napisac czemu by mi mogli zabrac papiery.Czy to znaczy ze jesli mam xenony to musze miec spryskiwacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odp John.Ale moglbys mi napisac czemu by mi mogli zabrac papiery.Czy to znaczy ze jesli mam xenony to musze miec spryskiwacze?

Tak. Takie są w europie przepisy, że bez spryskiwaczy i xenonem auto z fabryki nie wyjedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

światło xenonowe jesli mowa o xenonach typu Hid szybciej się załamuje i jest słabsze z powodu brudu które je osłabia stąd te podobno spryskiwacze muszą być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności