Skocz do zawartości
Krzychu74

Co myślicie o tych reflektorach.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kombinuję sobie tak, bo również nie chcę rezygnować z halogenów.

my.php?image=depod2stj5.jpgdepod2stj5.jpg

Lampka Depo H7+D2S z elektryczną regulacją

 

oraz

my.php?image=halogentycdd4.jpghalogentycdd4.jpg

halogen, zamiennik TYC.

 

Męczę sprzedawcę o kratki do zderzaka oraz sposób podłączenia pod instalację (złączki, przewody, itp.)

 

I do tego japoński zestaw HID o temperaturze barwowej 4300K:

 

zestawhidjapoczykni4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kombinuję sobie tak, bo również nie chcę rezygnować z halogenów.

my.php?image=depod2stj5.jpg

 

Męczę sprzedawcę o kratki do zderzaka oraz sposób podłączenia pod instalację (złączki, przewody, itp.)

 

 

Wykorzystaj instalację , którą masz doprowadzoną do lampy pod żarówkę H4 .;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wykorzystaj instalację , którą masz doprowadzoną do lampy pod żarówkę H4 .;)

 

 

Dokładnie, spróbuj wzrokowo wybadać który to pin we wtyczce lampy, w gnieździe lampy raczej go już nie będzie. Jeżeli tak się nie da to po kolei sprawdzasz piny we wtyczce i szukasz tego na którym pojawia się 12V względem masy po włączeniu halogenów. Masę do halogenów możesz złapać byle gdzie, tak aby było wygodnie i instalacja wyglądała estetycznie. Wtyczki do halogenów powinieneś dostać w ASO lub na szrocie z jakiegoś anglika. Jak zmieniałem lampy u ojca w A4 na nowsze to właśnie w ASO kupowałem wtyczki i osobno piny z kawałkiem przewodu - cena do zniesienia, ale nie pamiętam dokładnie. Co do kratek pod halogeny to się nie spotkałem żeby były takie w B5, więc pozostaje chyba rzeźbiarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć mi czym różnią się soczewki Depo H7/H7 od tych H7/D2S oprócz oczywiście mocowania żarówki na pozycyjne? Lepszym wykonaniem całości, soczewki? Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego japoński zestaw HID o temperaturze barwowej 4300K:

 

a czy przy xenonach nie trzeba mieć spryskiwacza do lamp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy przy xenonach nie trzeba mieć spryskiwacza do lamp?

 

W myśl Prawa jak najbardziej, ale w przypadku lamp soczewkowych światło nie jest tak rozpraszane jak w normalnych i nie ma efektu oświetlania innych kierowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wykorzystaj instalację , którą masz doprowadzoną do lampy pod żarówkę H4 .

Dobry pomysł, ale okazuje się w opcji z tymi lampkami DEPO (D2S+H7 lub H7+H7) trzeba pogodzić się z brakiem halogenów, niestety te w kratkę zderzaka od 3BG nie pasują, inna konstrukcja a dokładanie jakiś zwisaków mija się z celem, że o estetyce nie wspomnę. I tutaj mamy największy problem... :(

Tak, wiem, że HIDy świecą lepiej i że halogeny pewnie pójdą w odstawkę, ale jestem typem człowieka, że skoro w pstryczku jest halogen, to chciałbym, żeby też świecił przed autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sipowitz

 

Nie pozostanie nic innego , jak poszukać lampki halogenów z mod. 3B.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pozostanie nic innego , jak poszukać lampki halogenów z mod. 3B.

A były takowe? Z tego co wiem, to tylko zestawy H4+H7 Hella miały opcję z halogenem. O innych nie wiem.

JurekW, jeśli masz foto poglądowe, chętnie obejrzę. Myślę, że nie tylko ja. ;)

 

Ideałem byłoby H4+D2S. ;) DEPO robi w ogóle coś takiego?

 

edit:

Niestety nie ma H4+D2S w opcji DEPO. :(

http://www.depo.com.tw/asp/pdf/R_VW_PASSAT.pdf

Edytowane przez sipowitz
kontynuacja postu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A były takowe? Z tego co wiem, to tylko zestawy H4+H7 Hella miały opcję z halogenem. O innych nie wiem.

JurekW, jeśli masz foto poglądowe, chętnie obejrzę. Myślę, że nie tylko ja. ;)

 

Ideałem byłoby H4+D2S. ;) DEPO robi w ogóle coś takiego?

W reflektorach Hella H4 + H7 , a ja myślę o lampach p.mgielnych w kratce pod zderzakiem.Z tego co wiem to DEPO produkuje H7+H7 oraz H7+D2S.;)

PS

Ja również mam takie same lampy ORI jak Ty i też się zastanawiam nad zmianami w oświetleniu mojego Passka.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja myślę o lampach p.mgielnych w kratce pod zderzakiem

No i jest tak, że te soczewki przeciwmgielne w zderzaku niestety pasują tylko do 3BG, a kratka pod halogen od 3BG nie pasuje do 3B, więc pozostaje rzeźba. Innej opcji niestety nie ma... :(

Poza tym halogeny z zderzakach są mniej efektywne od tych z 3B, podobno paskudzą się szybciej i ogólnie kiepski pomysł, ale co najciekawsze, to w modelu 3C też je wkładali w kratki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tych lampach DEPO (H7/H7) montuje się po prostu 4 lampy H7 takiej samej konstrukcji ? Na światła mijania i drogowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, widziałem ten patent, wiesz ile chcą za te lampki? Są tylko produkcji Hella!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w tych lampach DEPO (H7/H7) montuje się po prostu 4 lampy H7 takiej samej konstrukcji ? Na światła mijania i drogowe ?
Tak 4 x H7 .

 

Cytat:

Napisał sipowitz viewpost.gif

Jasne, widziałem ten patent, wiesz ile chcą za te lampki? Są tylko produkcji Hella!

Wiem, za dużo.:633:

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, za dużo.

No i jesteśmy w punkcie wyjścia... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba skuszę się na te DEPO (H7/H7), a do tego 4 x philips GT150 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli raczej nie ma możliwości posiadania soczewek z zachowaniem przeciwmgielnych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli raczej nie ma możliwości posiadania soczewek z zachowaniem przeciwmgielnych ?

 

Nie ma możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I do tego japoński zestaw HID o temperaturze barwowej 4300K:

Andy... doskonale znam xenonowe.pl

Nie ma to nic wspólnego z japońskim rzemiosłem. Miałem ten zestaw. Działał on 4 miesiące od zakupu. Mimo gwarancji 12 mc. Później reklamacja, ale już do auta nie wróciły te przetwornice.

 

Jedynym słusznym zakupem są przetwornice Denso

Tu, lub tu.

 

Zrobisz jak uważasz, ale przestrzegam. Kupisz tego typu przetwornice, wystawisz sprzedawcy pozytywa, bo po zamontowaniu będzie fajnie, ale po 4, 6 mc będziesz bujał się. Przestaną Ci startować. Raz jedna, raz druga, a to dwa światła się nie zapalą, a to jedno i tak w koło Wojtek. To charakterystyczne dla tych zestawów HID.

 

Ponad to, przetwornice dokładnie te które pokazałeś, powodowały w dwóch autach zakłócenia zestawu zegarów. Czasami włączając światła obrotomierz podskakiwał, opadał długo, zapalał się Check Engine na chwię, oraz resetował FIS i licznik km dziennych.

 

Raz jeszcze przestrzegam. Tanie mięso psy jedzą. Wywalona kasa w błoto, bo za pół roku i tak kupisz denso lub tego typu przetwornice.

 

Żarniki również philips lub osram.

Przetwornice Denso jak dobrze poszukasz znajdziesz w cenie 300 zł za dwie szt.

Żarniki Philips, lub osram to koszt 280 zł za dwie sztuki. Razem daje Ci to nie całe 600 zł, ale jakość, świecenie, komfort i nie oślepianie gwarantowane.

Denso przetwornice znajdziesz np w Toyotach Avensis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności