Skocz do zawartości
Krzychu74

Co myślicie o tych reflektorach.

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zamawiam sobie Depo czarne h7+h1 i zobaczymy opinie są dobre więc zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2017 o 23:27, Ralfb5 napisał:

A ja zamawiam sobie Depo czarne h7+h1 i zobaczymy opinie są dobre więc zobaczymy :)

Kupiłeś? Jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak wrażenia?

B5 3B: u mojej lubej są jakieś szity wstawione i jest dylemat czy kupić nowe soczewki depo czy ori używane, a może nowe ori (700zł)? Xenonu nie przewiduje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie, ktoś zakładał do oryginalnych reflektorów ledowe żarówki H7 i H4 ? Zastanawiam się nad zakupem i chętnie posłucham porady.

np.takie http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=710952058

Lub takie http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7137835918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tymi żarówkami-nie wspominając już o homologacji, będziesz świecić tymi żaróweczkami w każdą stronę i niczego przed autem nie zobaczysz.

Edytowane przez mkpol
Nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio piszemy!
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by to miało świecić to dołóż to tych cen z 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dobrze wiedzieć, myślałem że trochę odciążę akumulator :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7137835918

Ta ma akurat 40W więc nie wiele byś odciążył alternator :) A tą drugą ja montowałem jako światło do kazdy dziennej :)

Edytowane przez mkpol
Nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio piszemy!
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rekinek7 napisał:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7137835918

Ta ma akurat 40W więc nie wiele byś odciążył alternator :) A tą drugą ja montowałem jako światło do kazdy dziennej :)

Ja jeżdżę w dzień na światłach mijania, dlatego o tym pomyślałem, ale jeśli w nocy nie będzie dobrze działać ("widzę ciemność" ;) ) to może pora pomyśleć o dziennym oświetleniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, enkil napisał:

Ja jeżdżę w dzień na światłach mijania

Twoje auto nie rozróżnia zmierzchu ani świtu i jest dla niego bez znaczenia czy jeździsz na światłach w dzień czy w nocy. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jihad napisał:

Twoje auto nie rozróżnia zmierzchu ani świtu i jest dla niego bez znaczenia czy jeździsz na światłach w dzień czy w nocy. 

 

 

Toś mnie uświadomił :D

Chodziło mi o to, że nie mam świateł do jazdy dziennej i niezależnie od pory dnia muszę mieć włączone światła mijania, w dzień nie ma znaczenia jak działają, ale w nocy lepiej aby oświetlały drogę a nie nieboskłon :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, enkil napisał:

Toś mnie uświadomił :D

Chodziło mi o to, że nie mam świateł do jazdy dziennej i niezależnie od pory dnia muszę mieć włączone światła mijania, w dzień nie ma znaczenia jak działają, ale w nocy lepiej aby oświetlały drogę a nie nieboskłon :D

Lepiej wyjdzie Cię zamontować DRL i kupić z wyższej półki żarówki do mijania na noc i masz elegancko.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, ZyWiecki napisał:

Lepiej wyjdzie Cię zamontować DRL i kupić z wyższej półki żarówki do mijania na noc i masz elegancko.

Chyba nie wiem co to DRL :)

 

Edycja.

Żarówki mam Bosch .

Edytowane przez enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, enkil napisał:

Toś mnie uświadomił :D

Chodziło mi o to, że nie mam świateł do jazdy dziennej i niezależnie od pory dnia muszę mieć włączone światła mijania

Ja odniosłem się do twojej troski o odciążenie akumulatora. W sprawnym systemie baterii i układzie jej ładowania nie ma to znaczenia przy normalnym użytkowaniu auta.

Możesz sobie jakieś światła dzienne LED założyć, ale wygląd B5 przed liftem bardzo na tym cierpi. :P

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie takie doczepki nie bardzo mi pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2017 o 23:27, Ralfb5 napisał:

A ja zamawiam sobie Depo czarne h7+h1 i zobaczymy opinie są dobre więc zobaczymy :)

I jak się sprawują?

Ja przymierzam się do zamienników TYC (link poniżej), ponieważ posiadają przeciwmgielne:

http://baza.edpol.pl:8080/partscatalogue/articledetail.aspx?a=&b=&c=&d=&node=&pnode=&t=1&ta=20~61144~605~62&te=0061&tg=00259&tl=&item=20~61144~605~62

Ktoś może miał z nimi styczność?

Pozdrawiam

Edytowane przez WS81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz porównanie.

DRL Osram PX-4

Stare, zmatowiałe i wypalone ORI hella

Zregenerowane, nowe odbłyśniki, polerka klosza itp. Żarówki ring xenon. Również lampy ORI Hella. Wiadomo że śnieg też robi w nocy swoje ale to i tak zadowalająco.

Jeśli chcesz fote DRL jak świecą w dzień to daj znać to zrobię fotę. Nie zauważyłem by wygląd na tym ucierpiał.. Zależy co założysz i gdzie ..

TYC tylko same problemy z ustawieniem, delikatna regulacja, często się ułamuje lub nijak świecą. Przestudiowane.

Nie wiem czy jest sens kupować depo np. za 240 zł jak za tyle miałem regeneracje ORI ? Chyba że zmieniacie tylko dla czarnego wyglądu

 

20170104_130211.jpg

20170105_053200.jpg

Edytowane przez ZyWiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, ZyWiecki napisał:

Nie zauważyłem by wygląd na tym ucierpiał.

Ucierpiał, ucierpiał... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany na pewno iks razy. Ale jakiś czas temu klepnąłem sarenkę i od tamtej pory mam problem z lewą lampą, pewnie uszkodziły się mocowania, świeci mi teraz znacznie do góry i nie bardzo da się ją wyregulować. Oprócz tego lampy są już bardzo matowate. Światło jak wiadomo, nie jest za dobrej jakości. Mam zamiar zainwestować parę groszy, oczywiście w miarę racjonalnie, zwracając uwagę na to, że samochód już swoje lata ma bo jest z 1999r. Kompleksowa regeneracja lamp Hella - polerowanie, czyszczenie w środku, metalizacja odbłyśników, ewentualnie jakaś naprawa to koszt z rzędu 500zł. Zamienniki Depo kosztują 300zł (same reflektory), ale pewnie wypadnie dokupić jeszcze kierunkowskazy bo również mocowania nie trzymają. Co lepiej wybrać?

Jak sprawdzają się reflektory Depo? Czy inwestycja w nie jest opłacalna, czy po roku, dwóch latach jest już z nimi kiepsko? Jak z ich ustawieniem i jakością światła?

Byłbym wdzięczny za porady.

Edytowane przez Jarek101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompleksowa regeneracje lamp z metalizacją odbłyśników, czyszczeniem i polerką na zewnątrz i wewnątrz to koszt za 2 lampy to 240 zł + wysyłki.  Żarówki ok 70zł. I nie wiem gdzie masz 500 zł . Ewentualnie kupno używanych max 100 zł. I tak taniej Cię wychodzi i masz ORi jak należy. Przetestowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności