Skocz do zawartości
Krzychu74

Co myślicie o tych reflektorach.

Rekomendowane odpowiedzi

Pasuje p&p

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby ktoś wywalał ksenony i wkłada zwykłe gorsze lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlatego, że jedna jest cała żółta i matowa, a druga świeci za wysoko i ani samopoziomowanie w niej nie działa, ani ręczna regulacja, a nie chce oślepiać innych kierowców. Na nowe xenony mnie nie stać, a myślę że zwykłe reflektory z dobrymi żarówkami oświetla mi lepiej drogę niż jeden źle ustawiony xenon, a drugi tak matowy że pewnie daje połowe światła. Moge jedynie go zdjąć i sprawdzić czy wszystko jest dobrze zamocowane w środku, ale nie wiem czy coś z nim zdziałam.

 

Dziękuję bardzo za odpowiedź, jak nic nie uda mi się naprawić to kupię reflektory DEPO i włożę żarówki OSRAM Night Breaker albo Philipsa Racing Vision

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zamiennik przy oryginale to gówno wiem bo sam tak miałem jak się postarasz znajdziesz w tej samej cenie xenony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukni odesłać gdzieś do firmy co zajmuje się regeneracją lub zrobić samemu

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są filmy ja YouTube jak zregenerować i polerować lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak wyglądająca przesłona w obu reflektorach jest dla ruchu prawostronnego(polskiego)??

20170616_134347.jpg

 

Szukałem informacji po numerach lamp, strzałkach etc. ale wszędzie co innego :| jedynie taki wpis znalazłem

W przypadku soczewki/xenonu mozna też zerknąć przez otwór żarówki na wyprofilowanie przysłony, jeśli lewa strona (patrząc przez otwór żarówki) jest niżej (lub ścięta pod kątem bodajże 15°), a prawa wyżej jest to lampa kontynentalna, jesli odwrotnie jest to lapa UK.

z którego wynika że to na ruch prawostronny, ale nie rozumiem bo skoro z prawej jest wiecej zasłonięte tzn. że będzie świecić bardziej na lewą czyli na innych kierowców. Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie ;)

20170616_134347.jpg

Edytowane przez Barcio90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie rozumiem bo skoro z prawej jest wiecej zasłonięte tzn. że będzie świecić bardziej na lewą czyli na innych kierowców

Nie będzie oślepiać innych kierowców, bo obraz w soczewce jest obrócony :-)

Przecież przesłona jest w dolnej części, a światło świeci przed auto, a nie w niebo.

Tak samo jest z wycięciem w przesłonie-jeśli jest większe wycięcie z lewej strony, to jest lepiej oświetlone prawe pobocze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za regeneracje odbłyśników zapłacisz ok. 160zł( o ile trzeba je regenerować), za regeneracje kloszów z 100zł , jak nie działa silniczek to kup używke i ciesz się ori bixem za ok. 250zł-300zł, wiem co mówię, mam depo i to gónwo, wróciłbym z chęcią do oryginału...jedynie hid ratuje sytuacje bo coś widać.

Soczewki mają ruchomą przesłonę więc możesz przestawić odcięcie z anglika na EU

Więc reanimuj swoje lampy, koszt regeneracji nie przekroczy ci kosztów nowych lamp depo a efekt bedzie taki że ci jaja urwie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą przesłoną to nie jest tak do końca zamienne UK na EU. Owszem, jest możliwość zmiany ustawienia świecenia, ale z asymetrycznego na symetryczne.

A na zdjęciach powyżej jest przesłona EU, do ruchu prawostronnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol,przerobiłem już parę kompletów lamp z Anglika i zawsze wychodziło mi na eu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krawcol,przerobiłem już parę kompletów lamp z Anglika i zawsze wychodziło mi na eu.

Masz na myśli całkowite odwrócenie przesłony po wyciągnięciu odbłyśnika zapewne.

A ja pisałem i o możliwości zmiany ustawienia prześłony przy pomocy wbudowanego drucika, który ustawia wiązkę na symetryczną-po ściągnięciu dekielka jest taka plastiowa śruba przy odbłyśniku, którą przestawia się o ok. 30st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym drucikiem to też loteria,różnie z tym jest,czesem jest USA a czasem EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moje lampy w pasku b5 97r szlak trafiły ani to do regeneracji ani na sprzedaż. Taki już samochód kupiłem ale patrzę jest tam firma DJ auto i są to zwykle reflektory. Teraz mam pytanie do was kupić spowrotem takie same czyli reflektory h7/h1 tylko firma Depo czy zmienić na Depo na soczewce h7/h7. Czy nie ma sensu montować soczewki skoro nie mam xenonów pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną sytuację. Do auta jakiś janusz włożył reflektory DJ Auto. Nie idzie tego ustawić pod względem geometrii, tak jakby żarówka źle siedziała w gnieździe. Po lewej zaraz pod autem mam dużo światła, prawej nie doświetla, drogowe ledwo widzę różnicę po włączeniu. Dodatkowo są H7 + H1, mimo że auto miało wcześniej przeciwmgłowe.

Wymieniłbym na oryginalne i dał do regeneracji, ale wcale nie jest łatwo znaleźć coś co do regeneracji się nadaje, a ja nie mam czasu przeszukiwać allegro, pisać, dzwonić, dopytywać czy uchwyty całe, regulacja sprawna itp.

Dlatego skłaniam się do zakupu Depo, które na tle różnej chńszczyzny chyba najlepiej się prezentują. Nie wiem tylko czy brać H7 + H4 czy 2 x H7 na soczewce. W przypadku soczewki obawiam się o słabsze światło, bo jak rozumiem przesłona część światła zwyczajnie pochłania? 

Co byś cie radzili? Na wyglądzie mi nie zależy jakoś szczególnie, bo auto mnie wozi tylko do pracy w zasadzie, więc przedkładam raczej komfort i bezpieczeństwo nad wyglądem, choć ten nie jest zupełnie bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo wypowie się ktoś czekam na odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod pytanie przedmówców, moje światła też są do wymiany i również zastanawiam się nad DEPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba wszyscy śpią na tym forum albo nikt takiego typu lamp nie używał najwidoczniej ringi w modzie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2017 o 19:18, Ralfb5 napisał:

Teraz mam pytanie do was kupić spowrotem takie same czyli reflektory h7/h1 tylko firma Depo czy zmienić na Depo na soczewce h7/h7.

 

Dnia 18.12.2017 o 18:43, WS81 napisał:

podpinam się pod pytanie przedmówców, moje światła też są do wymiany i również zastanawiam się nad DEPO

 

Koniec końców wybrałem oryginały Hella i regenerację. Po wywaleniu DJ Auto, które wyglądały jak nowe, a świeciły jak gówno nareszcie mam światła. Co do jakości Depo się nie wypowiem, ale chińszczyzna o nazwie DJ Auto to straszne badziewie.

Szukałem używanych Hella celem oddania na pełną regenerację, ale przypadkowo trafiłem na takie po regeneracji i jestem zadowolony. Są to zwykłe reflektory H7 / H4.

Edytowane przez jihad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używki za 100 zł helli oryginał H7+H4, regeneracja po 120zł za lampę i dobre żarówki Ring i jestem naprawdę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności