Skocz do zawartości
Krzychu74

Co myślicie o tych reflektorach.

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Jarek101 napisał:

Kompleksowa regeneracja lamp Hella - polerowanie, czyszczenie w środku, metalizacja odbłyśników, ewentualnie jakaś naprawa to koszt z rzędu 500zł. Zamienniki Depo kosztują 300zł (same reflektory), ale pewnie wypadnie dokupić jeszcze kierunkowskazy bo również mocowania nie trzymają. Co lepiej wybrać?

Jak sprawdzają się reflektory Depo? Czy inwestycja w nie jest opłacalna, czy po roku, dwóch latach jest już z nimi kiepsko? Jak z ich ustawieniem i jakością światła?

 

 

http://regeneracja-hc.com/cennik/b5-1996-2000/

 

Według cennika kompleksowa regeneracja dla Paska B5 to 120zł sztuka

Cytuj

 

Kompleksowa renowacja – w skład której wchodzą:

- polerowanie klosza z zabezpieczeniem

- rozklejanie lampy

- regeneracja odblasku

- czyszczenie lampy w środku

Cena: 120 zł. Za sztukę.

Usługi dodatkowe: Regeneracja ramki. Cena 20 zł. Za sztukę.

 

 

Nawet nie ma co myśleć o zamiennikach skoro za taką kwotę robią regenerację.

 

 

 

Jak byś nie znał Huberta Cugiera to jest on  znany i uznany na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oke, skonsultuję się z nim. Dzięki za pomoc.

A skąd moja cena za regenerację? Dzwoniłem do Lublina bo jestem z lubelskiego i taką cenę mi powiedział za całą regenerację. Zdecydowanie taniej będzie wysłać do Pana Huberta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś się orientuje czy dostępne są w pelni legalne reflektory xenon( nie same soczewki) do b5 z samopoziomowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Były fabrycznie montowane, Hella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2018 o 08:11, Jarek101 napisał:

Oke, skonsultuję się z nim. Dzięki za pomoc.

A skąd moja cena za regenerację? Dzwoniłem do Lublina bo jestem z lubelskiego i taką cenę mi powiedział za całą regenerację. Zdecydowanie taniej będzie wysłać do Pana Huberta.

 

Twoja cena idzie jest prosto z cennika z ich strony. Czy to cena aktualna i ostateczna to tego nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Zakupiłem B5 przedlift i będę się za niego zabierał.

Poza rzeczami, które są oczywiste (amory, płyny itp.) będę chciał wymienić lampy. Poprzednik wstawił jakieś skundlone reflektory i chciałbym je wywalić.

Na allegro znalazłem coś w ten deseń, jak w linku. Jest to coś warte, czy raczej sobie odpuścić, bo soczewki plastikowe i zmatowieją itp? Chciałbym coś co świeci i po roku nie będzie nadawało się na śmietnik. Wydaje mi się, że najlepiej wejść w H7 lub ew. Xenon'y, ale to drugie bez parcia.

 

Lampy B5

 

Czasami pojawiają się używane Xenon'y, ale czy ma to sens bez spryskiwaczy i układu poziomowania? A może powinienem zagadać takiego sprzedawcę o to, żeby wypruł mi te reflektory razem z układem poziomowania? Nie znam się na tego typu oświetleniu, wolę więc zapytać. Nie sztuką jest kupić a potem bujać się z psami, bo coś jest niekompletne.

 

Z góry dzięki za info.

 

Edytowane przez speed_maniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje sonary mają już ponad 3 lata i wyglądają dalej jakby dopiero co bym je wyciągnął z pudełka ( jak dbasz tak masz)

5ab0be503edae_Beztytuu.thumb.jpg.67326f1278f1e914503fdca04ac76446.jpg1.thumb.jpg.2a6242f316f0e6694808b43a17e8f293.jpg

Edytowane przez janekg16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, janekg16 napisał:

moje sonary mają już ponad 3 lata i wyglądają dalej jakby dopiero co bym je wyciągnął z pudełka ( jak dbasz tak masz)

Tylko te lampy w ogóle nie pasują do stylu 3B i nie świecą miałem takie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uroda to zwykle kwestia dyskusyjna... Panowie, co myslicie o tych lampach, ktore linkowalem wyzej?

 

http://allegro.pl/lampy-reflektory-vw-passat-b5-97-00-xenon-look-h7-i7193250005.html

 

Czy - jako alternatywa - montaz uzywanych xenon'ow bez spryskiwaczy i poziomowania ma sens?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno Ci mieć Xenonów bez poziomu i sprysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, janekg16 napisał:

moje sonary mają już ponad 3 lata i wyglądają dalej jakby dopiero co bym je wyciągnął z pudełka ( jak dbasz tak masz)

5ab0be503edae_Beztytuu.thumb.jpg.67326f1278f1e914503fdca04ac76446.jpg1.thumb.jpg.2a6242f316f0e6694808b43a17e8f293.jpg

A ile km pokonałeś w tym czasie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@speed_maniac

Kolego idź w ksenony nie pożałujesz. Przyklej zaślepki na zderzak i nikt się nie skapnie. Ewentualnie na przeglądzie może się diagnosta doczepić.

Do passata tylko i wyłącznie ksenony albo Lampy Depo na wzór Helli + firmowe żaróweczki.

Te czarne co podałeś w linku wyżej też fajnie wyglądają w aucie. Ale jak świecą to nie mam pojecia

Moim zdaniem Passat B5 przed liftem na ksenonach wygląda super.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sq1:

Zacna sugestia... Używane lampy na xenonie są dostępne, ale co z resztą? Kupiłem auto w wersji ze średnim wyposażeniem i musiałbym robić jakąś rzeźbę ze spryskiwaczami, samopoziomowaniem itp... Wiesz, misja szczytna ale możnaby dosyć szybko podwoić wartość auta... Handlarz, który ma na zbyciu xenony nie posiada pozostałych bebechów...

Nie mam parcia akurat na te lampy z linka, ale póki co jest to najsensowniejsze co znalazłem jako nówki i bez rzeźby. Producent to niby Depo...

 

Edytowane przez speed_maniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, sq1 napisał:

Przyklej zaślepki na zderzak i nikt się nie skapnie

Mocne :D:D:D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Xenony dokładane. Bez poziomowania i sprysków zaślepki na zderzaku pomalowane w kolor :D i każdy robi oczy, że Passat na xenonach stoi. No niby nie wolno tak montować xenonów ale światło jakie dają nie osiągnie sie w żadnej innej lampie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim - Widoczność.

W Lutym byłem na przeglądzie i diagnosta nawet się nie zorientował ze to dokładane xenony a jeszcze swiatełka ustawiał...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz się bawić w montowanie układu spryskiwania reflektorów tak jak robił to producent zawsze możesz wstawić trójnik do wężyka spryskiwaczy szyb i przeciągnąć wężyk do reflektorów. Fakt ciśnienie będzie znikome a na zderzaku będziesz miał trochę szpetne grzybki, ale na sztuke można uznać że układ spryskiwania reflektorów masz. Niemniej jednak różnica w widoczności jest kolosalna. Kupiłem niedawno używany zestaw lamp w stanie idealnym, wraz z żarnikami i przetwornicami za nieco ponad połowę ceny lamp do których link wstawiłeś.Nawet jakbyś chciał skompletować do tego zbiorniczek, spryski, zaślepki i pompkę, to różnica w cenie wyniesie może 200zł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2018 o 14:52, sq1 napisał:

Bezpieczeństwo przede wszystkim - Widoczność.

 

tak dla ciebie to bezpieczeństwo a np rodzina która jedzie na przeciwko Ciebie i zostanie oślepiona przez niefabryczne xenony których nie powinno być i wpadnie do rowu to też dla Ciebie bezpieczeństwo ? , hipokryta  !!! , sory ale nie mam szacunku do takich osób i życzę Ci abyś nikogo przez to nie zabił i abyś stracił dowód rejestracyjny !  , jak ja nienawidzę tych co oślepiają innych  , no tak po co ci samopoziomowanie lepiej walić po oczach i oślepiach tych z nad przeciwka bo dla ciebie ważne jest bezpieczeństwo jebłem , życze Ci zabrania jak najszybciej dowodu rejestracyjnego zanim komuś zrobisz krzywdę 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adamus2006

Nie irytuj sie tak bardzo bo nikomu krzywdy nie robie. Dobrze ustawione oryginalne xenony na pewno nikigo nie oślepiają. 

Oślepiają ci co pakuja pseudo zenony z chin i wala po oczach na niebiesko. 

A tak zwanych hidow na pewno bym nie założył 

Edytowane przez sq1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zamierzam wymienić lampy w moim autku bo słabo świecą (jakieś tanie zamienniki) i zastanawiam się nad tymi

https://allegro.pl/lampy-vw-passat-b5-3b-11-96-08-00-black-i5706446262.html#thumb/4

ma ktoś takie i wypowie się jak świecą? Zależy mi na dobrym świeceniu nie za połowę wartości auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności