Skocz do zawartości
TUTO24

Problem z tempomatem passat b6 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Bez sprawdzenia bledow ciezko cos powiedziec. Zapnij vcdsa i zobacz co sie dzieje - na bank zapisuje bledy po wejsciu w stan awaryjny. Dziwne jest to ze jak rozumiem problem wystepuje tylko i wylacznie zwiekszajac predkosc tempomatem i tylko do 120... Vag prawde Ci powie.

 

Tak... w moim przypadku to były zawieszające się łopatki zmiennej geometri w turbinie, max 2700 obr/min tempomat nie działał i o dziwo działo sie to tylko na włączonym tempomacie i próbie zwiększania prędkości. Przy normalnej jeżdzie nawet z butem w podłodze nic.... załączam tempo, jade ze stałą i potem zwiększając prędkość passat zmienia się w padło bez mocy. Ja dorobiłem się jeszcze uszkodzenia silnika urwaną klapką kolektora zatem przywędrował mi drugi motor i inna turbina i teraz jest wszystko right.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem właśnie u mechanika który sprawdził błędy i ku zaskoczeniu żadnych błędów nie ma.Ale stwierdził na 99% że jest to spowodowane awarią turbiny.W przyszłym tygodniu zajrzy do niej i wtedy bedzie na 100% wiadome co sie dzieje.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam .

kupiłem niedawno PASSATA B6 2005r 1.9 TDI i okazało się że mam mały problem z tempomatem,

a mianowicie gdy włączam tempomat na biegach 1 , 2 ,3 ,4 wszystko działa jak należy ale gdy wrzucam 5 bieg nie da się go załączyć, tak jakby manetka nie działała.

na innych biegach niż 5 wszystko włącza się jak należy.

może ktoś miał podobny problem lub wie co mogło by się stać.

z góry wielkie dzięki za pomoc w moim przypadku.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin a czy przypadkiem problem nie jest związany z przekroczeniem pewnej prędkości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam .

kupiłem niedawno PASSATA B6 2005r 1.9 TDI i okazało się że mam mały problem z tempomatem,

a mianowicie gdy włączam tempomat na biegach 1 , 2 ,3 ,4 wszystko działa jak należy ale gdy wrzucam 5 bieg nie da się go załączyć, tak jakby manetka nie działała.

na innych biegach niż 5 wszystko włącza się jak należy.

może ktoś miał podobny problem lub wie co mogło by się stać.

z góry wielkie dzięki za pomoc w moim przypadku.

pozdrawiam

 

Albo za mała prędkość albo jest jakiś błąd np. w abs po np. zmianie rozmiaru kół lub innym systemie. Musisz na komputer. Daj znać czy dałeś radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam .

kupiłem niedawno PASSATA B6 2005r 1.9 TDI i okazało się że mam mały problem z tempomatem,

a mianowicie gdy włączam tempomat na biegach 1 , 2 ,3 ,4 wszystko działa jak należy ale gdy wrzucam 5 bieg nie da się go załączyć, tak jakby manetka nie działała.

na innych biegach niż 5 wszystko włącza się jak należy.

może ktoś miał podobny problem lub wie co mogło by się stać.

z góry wielkie dzięki za pomoc w moim przypadku.

pozdrawiam

 

Może skrzynia pokazuje neutrala jak jest 5 wrzucona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vag dobry na wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam passata B6 z 2008 roku. Od pewnego czasu mam problem z tempomatem.

Czasami po odpaleniu auta nie działał. Następnym razem przez kilka dni działał bez zarzutu by znowu po którymś razie chwilowo się zawiesić. Trwało to około pół roku. Od kilku dni przestał całkowicie działać to się za niego zabrałem. Wyskakują mi następujący błędy :

 

Address 01: Engine Labels: Redir Fail!

Control Module Part Number: 03G 906 021 PB HW: 03G 906 021 AB

Component and/or Version: R4 1,9L EDC G000SG 1845

Software Coding: 0000071

Work Shop Code: WSC 05311 000 00000

VCID: 6ED9D061798C249

3 Faults Found:

 

001384 - Cruise Control Switch (E45)

P0568 - 000 - Implausible Signal - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100000

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 87

Mileage: 364161 km

Time Indication: 0

Date: 2016.03.24

Time: 13:40:44

 

Freeze Frame:

RPM: 798 /min

Speed: 14.0 km/h

Load: 0.0 %

Voltage: 14.44 V

Bin. Bits: 00101111

Bin. Bits: 00000000

(no units): 0.0

 

005660 - Glowplug for Cylinder 3 (Q12)

P161C - 000 - Open Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Mileage: 379068 km

Time Indication: 0

Date: 2016.10.06

Time: 07:47:52

 

Freeze Frame:

RPM: 840 /min

Speed: 1.0 km/h

Load: 0.0 %

Voltage: 14.36 V

Bin. Bits: 00001100

Temperature: 21.6°C

Bin. Bits: 10110000

 

005784 - Please Check DTC Memory of Steering Wheel Electronics

P1698 - 000 -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 6

Fault Frequency: 6

Mileage: 380182 km

Time Indication: 0

Date: 2016.10.10

Time: 13:40:09

 

Freeze Frame:

RPM: 2163 /min

Speed: 83.0 km/h

Load: 0.0 %

Voltage: 14.52 V

Bin. Bits: 11001000

Bin. Bits: 00000000

(no units): 0.0

 

Po sprawdzeniu w VCD's pedał hamulca i sprzęgła działa bez zarzutu. Nie ma za to żadnej reakcji na włączanie, wyłączanie i jakiekolwiek naciskanie przycisków na manetce tempomatu. Program wskazuje cały czas wartość 00001000. Z tego co wiem po włączeniu tempomatu powinny pojawić się dwie jedynki zamiast jednej. Czy to oznacza że manetka jest do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to oznacza że manetka jest do wymiany?

 

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki problem mam z tempomatem.

Do dzisiaj działał bez zarzutu, a używam go często.

Dzisiaj jadę, pyk, dźwignia od tempomatu, włączył się. Na zegarach zapaliła sie kontrolka a na wyświetlaczu kontrolka od tempomatu i "---". Jadę 130, wciskam guzik SET i nic, nie reaguje. Nie mam tej kontrolki z wykrzyknikiem, czyli jakby nic się nie zepsuło. Ma ktoś jakiś pomysł? Gdzie sprawdzać w VCDSie czy jakieś błędy są ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł kierownicy 0x16 i ewentualnie sterownik silnika 0x01 - zaglądnij tam czy są jakieś błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozwiązałem problem. Wracając wczoraj z pracy udało mi się dwa razy włączyć tempomat - działał bez zarzutów. Dzisiaj jadąc do pracy niestety d*pa, nie działał. Pyknąłem nogą do góry pedał sprzęgła i tempomat zaczął działać, czyli wnioskuje, że jest tam jakiś czujnik, który się psuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest - pompka sprzęgła z czujnikiem halla. Może da się to jeszcze wyregulować skoro pomaga "pyknięcie" nogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest - pompka sprzęgła z czujnikiem halla. Może da się to jeszcze wyregulować skoro pomaga "pyknięcie" nogą.

 

może da się :D

Tak się zastanawiam czy nie jest to wszystko ze sobą powiązane. Jakoś miesiąc temu po tygodniowym postoju odpaliłem auto i z początku nie mogłem w ogóle wrzucić biegu, po chwili biegi zaczęły wchodzić, ale strasznie ciężko i sprzęgło zaczęło dziwnie "łapać". Po ponad tygodniu wszystko wróciło do normy, z tym, że czasami dziwnie sprzęgło łapie, ale biegi wchodzą lekko. No i teraz ten tempomat. Może pompka się wysypała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czyli przy takim błędzie w sterowniku silnika 2.0TDI z DSG

 

1 Fault Found:

000801 - Engine Speed Sensor (G28)

P0321 - 006 - Implausible Signal - Intermittent

 

ma prawo pojawiać się losowo wykrzyknik przy ikonie tempomatu?

Co dziwne jeśli skanuje i jest ten błąd to tempomat i tak działa. Kiedyś od niedomkniętej klapy też był wykrzyknik. Ponownie zamknięta bez gaszenia silnika i wykrzyknik zgasł.

Raz nawet myślałem, że od zapalonych z przodu lampek był :D. Ale to wtedy prędzej pomogło wyłączenie silnika.

Ostatnio jak miałem to nie pomogło ani ponowne domknięcie wszystkich drzwi, ani zgaszenie silnika kilka razy, nic. Samo się naprawiło następnego dnia.... Po akcji z wykrzyknikiem inne błędy się nie pojawiają.

 

Co jeszcze może być przyczyną?

 

________________________________________________

08102017

Winny okazał się już zużyty rozrusznik-poprzeczne luzy blokowały koło zębate i silnik nawet stawał na moment. DO tego była uwalona pompa w baku i było mało paliwa w filtrze więc to też powodowało trudniejsze odpalenie silnika jak i już mające swoje za sobą koło dwumasowe przy DSG.

Po wymianie na sprawny ruchajnik problem wykrzyknika tempomatu więcej nie wystąpił. To widać od nieudanego startu i komunikatu check engine takie cyrki.

Edytowane przez Jedrek_TDI
Usunięcie przyczyny usterki i info o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem,że tempomat działa na pierwszych trzech biegach,a na 4 i 5 juz nie działa. Sprawdzałem wtyczki,i jest ok. Ktoś wie,gdzie szukać tego czujnika przy pedale sprzęgła? Bo szukałem,ale niczego nie dostrzegłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam taki problem,że tempomat działa na pierwszych trzech biegach,a na 4 i 5 juz nie działa. Sprawdzałem wtyczki,i jest ok. Ktoś wie,gdzie szukać tego czujnika przy pedale sprzęgła? Bo szukałem,ale niczego nie dostrzegłem

 

czujnik pedału sprzęgła jest w pompce hydraulicznej sprzęgła od strony silnika

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Vag iem możesz sprawdzić ten czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,jak się dopstać do tego czujnika? Vcds mam,więc mam pytanie w jaki sposób sprawdzić ten czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok,jak się dopstać do tego czujnika? Vcds mam,więc mam pytanie w jaki sposób sprawdzić ten czujnik?

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Checking_Cruise_Control_using_Measuring_Values

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

20170805_105236.jpg20170805_105236.jpg tu masz test sensorów hamulca i sprzęgła, naciskaj pedały i obserwuj te zera będą się zmieniały w jedynki. drugi blok 6 zero to sprzęgło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności