Skocz do zawartości
TUTO24

Problem z tempomatem passat b6 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam passat b6 2006 autko fajne ale ostatnio mam maly problem a mianowicie na komputerze wyswietlil mi sie czerwony wykrzyknik obok kontrolki tempomatu,wszystko swieci na czerwono, tempomat nie chodzi probowalem reset -cancel zadnej reakcji wogole nie dziala a na komputerze wciaz swieci wykrzyknik + kontrolka tempomatu pomocy dzieki pozdrawiam

Edytowane przez TUTO24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj jakąś interpunkcję, oczopląsu można dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ten sam problem co autor wątku. Przy czerwonym zegarku od tempomatu zamiast napisu "km/h i ---" pojawia się wykrzyknik. Dodam, że u mnie pojawia się to samoczynnie, czyli przy wyłączonym tempomacie. Dodatkowo mam włączoną funkcje automatycznego zamykania i otwierania drzwi. Zauważyłem, że po pojawieniu się tej ikonki na wyświetlaczu, wariuje centralny - zamyka i otwiera zamki podczas jazdy. Problem ten pojawia się zaraz po ruszeniu samochodem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale po zatrzymaniu auta, wyłączeniu zapłonu i po ponownym uruchomieniu problem znika..... do czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzić wiązkę dochodzącą do modułu kierownicy/manetek. najlepiej wypiąć i wpiąć kostkę. jak nie pomoże to wymiana modułu.

a tak po pierwsze to pod VAGa podpiąć bo on prawdę powie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo za pomoc vag pomogl, chyba wymiana modulu bedzie konieczna pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modol tempomatu?co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził wyłącznik na pedale sprzęgła ;)

Ale niektórzy lubią wymieniać co popadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bylem w aso i co tylko wymiana modulu co innego.

Sam z glupot i z nudow rozkrecilem plastkiki kierownicy i okazalo sie ze wtyczka byla wysunieta. Nie mam pojecia jak to sie stalo, ale wsadzilem ja na miejsce i tempomat dziala. Zaoszczedzilem 700 zl tyle mi powiedzieli calkowity koszt zlodzieje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem ten problem w ASO podczas przeglądu. Po podpięciu do kompa nie było błędów. Panowie twierdzą że musze do nich przyjechać w momencie kiedy kontrolka się będzie świeciła to dojdą co jest nie tak. Niestey nie ma systematyki w tej usterce. Czasmi smigam tydzień i jest ok a czasami w ciągu jedengo dnia kilka razy się pojawia się ów kontrolka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kolega do mnie dzwonil i ma identyczny problem z tym ze auto zrobilo sie slabsze czy u was tez auta oslably ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. W ASO mówią że jak są jakieś błędy silnika to tempomat (u mnie z ACC) rozłącza sie i tyle. Ale ja twierdze że passat to jedna wielka kupa g..........a jest i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem passata cc z 2008r i tempomoat nie działa. Jest wykrzyknik. Rozkręciłem obudowę kolumny i wszystko ok, przy pedale sprzęgła nie mam żadnego czujnika, chyba że jest taki mikro, że go nie dostrzegłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo jak to zrobić mam vag dominator i nie ma tam w liście tempomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co potrafi twoje urządzenie, ale jakiekolwiek naprawy nie mają sensu bez diagnozy błedów, sugeruje zrobienie tego VCDS'em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jek1 do auta podchodzi sie z sercem a nie jak ma sie jakis mały problem zaraz go obrazac i dla tego masz problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempomat nie działa (wyświetla wykrzyknik) zazwyczaj w związku z błędami silnika.

 

Przykład z życia - silnik przechodzi w tryb awaryjny - tempomat nie działa; wyłączamy i włączamy silnik - tryb awaryjny znika ale tempomat nadal nie działa. Po godzinie zmienia zdanie i jednak daje się uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgadzam się z przedmówcą, że błąd tempomatu może mieć związek z usterką silnika.

Jak kiedyś jechałem na 3 cylindrach (padł pompowtrysk i go odpiąłem od instalacji aby móc odpalić auto) i na trasie przy 80-90km/h chciałem włączyć tempomat, tez wyskoczył mi błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempomat sprawdza czy na silniku nie ma usterek oraz w kontroli trakcji (esp, abs, wspomaganie, kat skretu, itp)

bez tego nie odpalisz tempomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01539. Reflektory nie ustawione

02656.Left headlight power output stage not codet

01042.Moduł kontroli niezakodowany

00156.Activation for Windshield Washer Pump

 

Jeszcze coś o kodowaniu silnika wyrzucał jak się nie mylę musze na nowo sprawdzić. Po tankowaniu wyskauje-mryga mi co kilka sekund lampka od silnika i komunikat engine work shop czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności