Skocz do zawartości
stoper19

Problem z automatyczna skrzynia biegow

Rekomendowane odpowiedzi

Sam nie za bardzo znam sie na elektronice w autcie i staram sie tylko pomoc elektronikowi ktory naprawia mi auto. Kupilem niedawno passat b5 po lifcie i mam problem z automatyczna skrzynia biegow. Na komputerze nie wyswietla mi biegow skrajnych tzn P i 1. Mechanik u ktorego zostawilem auto powiedzial ze po polaczeniu sie z komputerem od skrzyni biegow nic mu sie nie wyswietla(chodzi o te dwa modolu kodowania prawdopodobnie). Jedyna opcja ktora moze mi pomoc w tym momencie to albo wymiana tego komputera albo znalezienie takiego samego passat z automatem i dostep do komputera w celu "skopiowania" tych modulow i zaprogramowania od nowa mojego komputerka. Z gory dziekuje za pomoc. Passat b5 po liftingu 2002 automatyczna skrzynia biegow 105 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem?brak komunikacji czy bledow?jesli brak komunikacji to szukaj masy lub zasilan, lub samego przewodu diagnostyki.jesli brak kodowania patrz http://www.openobd.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz. jezeli chodzi o komputer to prawdopodobnie dostala sie do niego woda i poprostu sie wymazal:confused: jezeli chodzi o linka to ja z niemieckiego bylem kiepski ale pewnie elektornik sie jakos polapie. aha nr komputera to 01N 927 733 FC jak cos sie uda to dam znac. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaruus

Cześć Wszystkim,

Mam Passata B5FL z 2004r. 1.9TDI 101KM, automat 01N (4 biegi). Zapaliły mi się kontrolki od ABS i ESP więc potraktowałem go VAGiem. Standardowo błąd 778 i czujnik G85 - uszkodzony, w kanale 5 nie pokazuje żadnych nastaw. Przy okazji zauważyłem dziwną rzecz dotycząca automatycznej skrzyni biegów:

Address 02 -------------------------------------------------------

Controller: 01N 927 733 FE

Component: AG4 Getriebe 01N 5063

Coding: 00000

Shop #: WSC 00000

No fault code found.

 

Pytanie czy kodowanie i warsztat powinny mieć wartość 0000 i czy jest to normalny objaw dla tego typu skrzyni biegów?

 

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem od niedawna posiadaczem passata B5 98r 1,9 Tdi AFN (110). Auto kupilem w niemczech po policji. Potrzebowal troche modyfikacji zeby wygladal jak b5 bo zostal plastik na dachu od kogotow itp. . . Mam natomiast problem ze skrzynia biegow. W tym momencie auto ma 280tys km ja zrobilem okolo 25tys. Od pewnego czasu skrzynia drży. Po przełączeniu biegu normalnie spada na niskie obroty okolo 1700 i do przedziału 2200 czuc systematyczne drżenie co pare sekund przez pare sekund. Nie znam sie na tym dlatego pisze. Takie uczucie jak by jakies sprzęgło nie dociskało do tarczy lub cos w tym stylu. Efekt jak by gdzies minimalnie uciekało cisnienie i minimalnie popuszczało bieg. Widac to bardzo delikatnym ruchem wskazówki obrotomierza. Dodam ze zaraz jak kupilem samochod pojechalem do vw u kupilem orginalny olej do skrzyni, nastepnie do zaprzyjaznionego niemieckiego warsztatu gdzie praktycznie samemu dokonalem wymiany. Nie majac za duzego pojecia robilem to na wylaczonym i nie zbyt cieplym silniku. Odkrecilem rurke spuscilem stary nastepnie wkrecilem rurke, lałem tak dlugo nowy plyn az sie przelało i zakreciłem śrube pod misko. Nie robilem nic z filtrem bo w vw powiedzieli mi ze nie ma mozliwosci wymiany filtra bez rozebrania skrzyni. Na poczatku bylo do 3 biegu wszystko ok a przelaczal 4 bieg wedlug mnie troche za szybko i dlatego drzalo bo robil to przy okolo 70km/h ale po pewnym czasie zmienilo sie to, bieg przelacza pozniej (dobrze) bo przy okolo 80-90km/h ale za to delikatnie drży... Jestem poczatkujacym forumowiczem i nie bardzo wiem jak sie obslugiwac forum za co z gory przepraszam. Wiele porad z forum przydalo mi sie w naprawie mojego auta. Natomiast nic nie umiem znalesc konkretnego na temat automatu. Gdyby byly gdzies schematy budowy, dane o czesciach jakie sa w skrzyniach gdzie mozna kupic itp to bylbym wstanie wyciagnac skrzynie i samemu zrobic sobie remont. Dodam jeszcze ze vagiem nic nie pokazuje. Kiedys pokazalo przez chwile blad sporadyczny cewki nr 2.(0260) Za bardzo nie wiem o co chodzi ale skasowalem i do tej pory cisza a skrzynia drży. Ostatnio wracalem z niemiec i po przejechaniu okolo 800km zjechalem z autostrady i mialem wrazenie jakby sama sie naprawila. Zaczeła pięknie pracować bez drżenia itp. Zastanawia mnie ze gdyby byl to blad mechaniczny to nie naprawila by sie na okolo 10 min sama. Szukam pomocy i fachowej porady. Moze ktos juz rozbieral skrzynie i moze mi pomoc. Potrzebuje schematy zasady dzialania i skad wziąsc cześci zamienne...... Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nawiązując do wypowiedzi fromyn 111 mam Passata z roku 98 z silnikiem benzynowym 1.8 bez turbo wraz ze skrzynią Automatyczną 4 biegi.Moja skrzynia wrzuca 4 bieg jadąc normalnie przy prędkości 58 km/h jak petarde wcisnę przy wyprzedzaniu to fakt 4 wrzuci przy 90 a u ciebie przy 70 km/h normalnie wrzuca?.Co do oleju po zdemontowaniu misy olejowej w skrzyni ma się dostęp do filtra co więcej misę trzeba odkręcić i wyczyścić z tego brudu co się w koło filtra magnetycznego na dnie zbiera i fakt drugi u siebie po odkręceniu korka w misie oleju mi nacieknie maksymalnie 0,5 litra tyle abym mógł misę odkręcić nie zalewając się przy tym olejem robiłem to pierwszy raz i trochę się zdziwiłem ze po odkręceniu korka tak mało oleju mi zleciało dobrze że powolij misę sciagałem trochę się zdziwiłem jak zobaczyłem że zostało tam 3 litry które mogłem mieć na głowie.Po wymianie nie należy od razy wyjeżdżać na drogę wsiadamy do auta i odpalamy na zaciagnietym ręcznym i nodze na hamulcu po kolei wrzucamy bieg i odczekujemy ok 10 sek po zejściu do 1 powtarzamy to w drugą stronę po tym dopiero możemy wyjechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marti111

Co do uszkodzonej skrzyni automatycznej w Passacie to swój problem z szarpiącymi biegami i brakiem wstecznego rozwiązałem w serwisie automatycznych skrzyń biegów w podwarszawskim Józefowie. Naprawiałem u nich mojego Passata B5 1.9 TDI 130KM po lifcie z pięciobiegowa skrzynią Tiptronic i wszystko jest OK. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz 138

Witam, od dwóch lat mam passata b5 FL 1.9TDI z 2002r., 130 KM i mam problem ze skrzynia automatyczna w tiptroniku. Po wpięciu pod VAG wyskoczyły 2 błędy. Pierwszy to 17116 i drugi 17117. Czy ktoś wie co te błędy znaczą i jak sobie z tym poradzić. Skrzynia wariuję między biegami 2-3. Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17116/P0732 - Gear 2: Incorrect Ratio

Possible Causes

Wiring and/or connections faulty

Sensor Gear Position Indicator faulty

Gear Solenoides faulty

Mechanical failure

Possible Solutions

Check wiring and connections

Check Sensor Gear Position Indicator

Check Gear Solenoides

to samo z 3 biegiem. Sprawdz czy w polaczeniu na prawym slupku nie ma zielonego we wtyczce, ale pradopodobnie skrzynia do naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z moim automatem. a wiec przy spokojnej jezdzie w graniach 40-55km/h i obrotach 10 -20 tys skrzynia wariuje i z 4 biegu redukuje nonstop na 3 i 4,3 i 4 . i tak w koło. nie potrafi sie zdecydowac. dodam ze nie mam pojecia kiedy byl wymieniany olej. wiecie moze co jest grane? pomozcie pliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-------------------------------------

Controller: 01N 927 733 FE

Component: AG4 Getriebe 01N 5063

Coding: 00000

Shop #: WSC 00000

No fault code found.

 

Pytanie czy kodowanie i warsztat powinny mieć wartość 0000 i czy jest to normalny objaw dla tego typu skrzyni biegów?

 

Witam, forumowicze dopatrzyłem się ze i ja mam identyczne kodowanie( lub jego brak) jak kolega Jarek.

Czy to normalne???

Jarku wiesz coświecej na tem temat??

Edytowane przez pawelo220v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie , czy po wymianie komputera skrzyni biegów ( automat 4 biegi ) trzeba przeprowadzić adaptacje tego sterownika . zamiana na identyczny oczywiście

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

mam pytanie , czy po wymianie komputera skrzyni biegów ( automat 4 biegi ) trzeba przeprowadzić adaptacje tego sterownika . zamiana na identyczny oczywiście

Marcin

ja u siebie zmieniałem i jedyne co zrobiłem to skasowałem masę błędów i wtedy wszystko zaczęło idealnie chodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od niedawna jestem posiadaczem kolejnego już w moim zyciu passata B5. Mam problem ze skrzynia biegów a mianowicie po przejechaniu 9tys km , zauważyłem dziwne drżenia skrzyni, dokładnie jest to jak jadę na 5 biegu , takie szarpniecie o 200obrotow które czuc podczas jazdy jak bym wpadał w jakas dziure i normalnie , jadąc na tempomacie 70km/h na czwartm biegu 2tys obrotów jest ok , zauwazłyelm ze występuje to na 5 biegu poniżej 2200obrotów , na 1-2-3 jest ok , nie szarpie , po podłączeniu VAG , nie ma żadnych błedów w skrzyni ani w silniku , co mogło by być przyczyna? Od czego zacząć i gdzie szukać usterki?

 

Info któe posiadam z VAG

ag4 01n 3342

01n924433bq

 

Passat B5 1.9 110KM 1997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.jestem posiadaczem passka 1.8 20v adr ze skrzynia automatyczna (4biegi) i mam maly problem.podczas jazdy gdy skrzynia zmienia bieg z 2-3jest szarpniecie im lzejsze wciskanie gazu tym lagodniejsze szarpniecie.dodam ze inne biegi chodza plynnie,skrzynia nie ma bledow oraz jest nowy olej i filtr.dzis bylem na sprawdzeniu zawieszenia skrzyni gdzie jest zerwana jedna poduszka ale moim zdaniem to nie jest przyczyna szarpniec poniewaz jezeli wchodze w zakret i auto jest przechylone i w tym momencie jest zmiana biegu z 2na3 to nie ma szarpniecia.prosze o porade.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może poziom oleju nie właściwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy moze ktoś mi pomoże posiadam paska 98rok 110 automat od jakiegoś czasu przestał zmieniać biegi jazda tylko na 3 biegu zmieniałem sensor B38 i nic wag wskazuje na N94 czy ktoś orientuję sie co sie czy to bedzie ten problem manualnie moge zmieniać do 3 biegu proszę o jakas pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja skyrznia automatyczna chodzi idealnie, przełącza biegi, nie szarpie itp ale nie mogę wybierakiem przełączyć na zakresy biegów (tzn. 2/3/4), Skrzynia TIPTRONIC symbol FAD. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za odpowiedz. jezeli chodzi o komputer to prawdopodobnie dostala sie do niego woda i poprostu sie wymazal:confused: jezeli chodzi o linka to ja z niemieckiego bylem kiepski ale pewnie elektornik sie jakos polapie. aha nr komputera to 01N 927 733 FC jak cos sie uda to dam znac. pozdrawiam

kolego czy udało sie tobie rozwiązac problem ze skrzynia?

dopadlo mnie to samo. Nie pokazuje P i 1 - skrzynia 4 biegowa passat b5 fl 2005rok. żadnych błedów VAG wymieniony przekaźnik, czujnik skrzyni oraz sprawdzona wiązka. Co w twoim przypadku pomogło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadam passata b5 z roku 1998 1,6 benzyna z przebiegiem 141000 km 

automat zmienia biegi gdy jest zimny

ale przy obecnych wysokich temperaturach bądź gdy stanę w korku automat zmienia biegi przy 4500 obrotów 

gdzie szukać problemu?

z góry dziękuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności