Skocz do zawartości
reveler

Elektryczne ogrzewanie lusterek

Rekomendowane odpowiedzi

Wypalone mata. Bez znaczenia czy to wersja sedan. Zamiennik maty do lusterka na mniej drutu czyli spirali grzewczej. Myślę, że możesz śmiało kupować. Oryginał w sprzedaży jest ze szkłem za jedyne z tego co pamiętam 190zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

217 zł w ASO.

Zastanawiam się czy kupić zamiennik szkła z matą ma sens, a jeśli nie to jak wymienić samą matę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki ze szkłem są złej jakości. Przynajmniej mi się takie trafiały. W czasie deszczu źle widać w nim samochody. Kup zamiennik i nożem do tapet odklej oprawkę od lusterka. Następnie oderwij starą matę. Jeśli chcesz mogę wysłać Ci za Free szkło lusterka- prwae.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamienniki ze szkłem są złej jakości. Przynajmniej mi się takie trafiały. W czasie deszczu źle widać w nim samochody. Kup zamiennik i nożem do tapet odklej oprawkę od lusterka. Następnie oderwij starą matę. Jeśli chcesz mogę wysłać Ci za Free szkło lusterka- prwae.

 

 

Dzięki Marku.

Zamówiłem podróbkę z niebieskim szkłem.

Na wiosnę i tak zamierzam wymienić lusterka na elektryczne...

Do czego służy oświetlenie w lusterkach elektrycznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie oświetlenie? Pod lusterkiem? Jeśli tak to taki można powiedzieć bajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lusterka.jpg

 

lusterko1.jpg

To akurat chyba dotyczy asystenta pasa ruchu. Czy ktoś się orientuje czy aby uruchomić tego asystenta wystarczy wymienić lusterka, czy też musi być kamera w przedniej szybie? I co z ilością pinów jeśłi np. mam 7 pinów a to ma 9 pinów?

 

Jakie oświetlenie? Pod lusterkiem? Jeśli tak to taki można powiedzieć bajer.
Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie pod lusterkiem - żebyś nie wlazł w błoto nocą.

Lampka asystenta nie jest pod spodem tylko tak obok bardziej na wysokości szkła - to jest Side Assist i działa w oparciu o czujniki radarowe ukryte pod nakładkami tylnych zderzaków. "Obserwują" w tył daleko i na boki blisko.

Edytowane przez atmosferyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te lampki pod lusterkiem mozna wymienić na np ledowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kolegi "tomnik" on takie sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale czy ktos juz montował takie moduly do lusterek. Ztego co rozmawiałem z Tomkiem to on tanich nie tobi, bo tam nie da sie nic zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oryginalnie w B7 w tych lampkach pod lusterkiem są żarówki W5W czy coś innego? Opisze jak było u mnie.... Ja u siebie w lusterkach w CC nie miałem tego podświetlenia ale na aukcji znalazłem po kilka groszy doły obudowy z kierunkiem (są zespolone) i tymi lampkami. Po zamontowaniu i kodowaniu nie spodobał mi się kolor żółtawego światła... Zmieniłem żarówkę na ledową tą dłuższą z 9 smd i can busem. W sumie już drugi rok świecą i zapomniałem o tym przydatnym "modzie" . Może nie ma ta lampka takiej mocy jak latarnia uliczna nad autem ale w nocy spełnia swoje zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam są żarówki 6W-12V6W cokolwiek to znaczy.

Tak pokazuje Etka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy te lampki pod lusterkiem mozna wymienić na np ledowe??

mozna. moze w koncu w weekend sie tym zajme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie żarówki chcesz tam wsadzić żeby nie waliło błędem.

Bo w sumie rozebrać lusterko to chyba nie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6 nie problem wymienic zarowke. Tutaj juz wiekszy. Jest tutka na forum od dszyszko. Ale spróbuje sie dostac bez wiekszego rozbierania.

Zwykle ledy 5w5. Bledy i tak juz mam od innych zarowek ledowych wiec dla mnie bedzie prosciej wylaczyc zimna diagnostyke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyłączyć zimną diagnostykę (Passat B7 2012) ? Zamontowałem w zeszłym roku w lusterkach W5W Philips LED i szybko wymontowałem. Po zamknięciu drzwi żarówki nie gasły zupełnie tylko cały czas lekko żarzyły. Da się to jakoś obejść ?

Te same żarówki zamontowane wewnątrz świecą wyśmienicie, nic się nie dzieje, gasną całkowicie, świecą pięknym ciepłym, mocnym światłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ledy od Tomka nie będą dawały błędów? czy te od postojówek będą tam pasowały??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zamknięciu drzwi żarówki nie gasły zupełnie tylko cały czas lekko żarzyły. Da się to jakoś obejść ?
Poczekać 20 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mata wymieniona i grzeje.

A kiedy działą to podświetlenie w lusterkach i w jakich warunkach (zmierzch?)?

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się dostać do tych lampek w lusterkach bez rozbierania całego lusterka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności