Skocz do zawartości
reveler

Elektryczne ogrzewanie lusterek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Znalezione wątki nie do końca odpowiadają mojemu problemowi (tak myślę)...

 

Mam podobno w Passacie elektrycznie ogrzewane lusterka. Jak kupowałem auto to nie było okazji sprawdzić (było lato), a teraz by się przydało. "Podobno" ogrzewanie lusterek włącza się przy włączeniu ogrzewania tylnej szyby, ale u mnie jakoś nie poszło.

 

Moje pytanie jest takie: jak się włącza ogrzewanie lusterek?

 

W razie co podam dodatkowe informacje o aucie.

 

Dzięki wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thermistor
Moje pytanie jest takie: jak się włącza ogrzewanie lusterek?

 

Pod lewą ręką na drzwiach (po stronie kierowcy oczywiście) jeśli masz okrągłe pokrętło/gałkę do ustawiania lusterek to przekręcasz w lewo aby ustawić lewe lusterko i w prawo aby ustawić prawe (lub oba - w zależności od wersji wyposażenia). Natomiast jak przekręcisz gałkę białą kropką w kierunku przodu samochodu (powinno być oznaczenie podgrzewania) włączasz podgrzewanie lusterek :). Jeśli będziesz miał problem mogę podrzucić jutro fotkę ze swojego auta.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pokrętło do ustawiania lusterek przekręcasz w położenie przeciwne do położenia 0. Powinien być mały rysunek (prostokąt a w nim fale). W TYM POŁOŻENIU LUSTERKA BĘDĄŁ PODGŻEWANE. WAŻNE BY NIE ZAPOMNIEĆ ICH WYŁĄCZYĆ BO NIEMA AUTOMATU (mała aczkolwiek znacząca wada).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, ja cały rok jeżdżę na włączonym podgrzewaniu, bo nie chce mi się przełączać tego przy każdym deszczu lub śniegu... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eeee tam, ja cały rok jeżdżę na włączonym podgrzewaniu, bo nie chce mi się przełączać tego przy każdym deszczu lub śniegu... :)

Niezbyt madre bo moga strzelic maty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wielkie dzięki za odpowiedzi, jest tak, jak myślałem, czyli niedobrze - mam dokładnie takie pokrętło, jak napisałeś Thermistor, i rysuneczek prostokąta z falami (marik). Przesuwałem pokrętło tak jak radziliście, już kilka dni wcześniej, jednak wydaje mi się, że to nie pomogło (albo tak długo to pieruństwo się ogrzewa). Wiem że to zależy od pogody/zawilgocenia/oszronienia lusterka, ale ile takie lusterka się "odmglają"? :) Czy jeśli coś jest walnięte (te maty) to komputer lub jakiś wskaźnik powinien to pokazać? A ile może kosztować w razie co taka mata? I jeszcze jedno: jak włączam ogrzewanie, to czy powinien zaświecić się gdzieś jakiś symbol, kontrolka?

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem tak w B5 ponad rok, teraz w B6 od 1,5 roku i jest ok.! Nic się nie dzieje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak np. zmoczysz lusterka i masz kropelki wody na nich to po okolo 5 minutach od przekrecewnia pokretlem powinienes miec suche ;] bynajmiej ja po okolo 5 minutach mam juz suche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli niema się podgrzewanych luster to znaczek będzie? Czy jak podgrzewanie jest to jest znaczek, jak nie ma to nie ma znaczka. Czy wszystkie Passaty miały znaczek montowany a niekoniecznie mają podgrzewanie? Bo mi też coś nie działa a znaczek mam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wwszystkei B6 maja podgrzewanie. Chyba ze wersje USA sa jakies inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Juras1459
I jeszcze jedno: jak włączam ogrzewanie, to czy powinien zaświecić się gdzieś jakiś symbol, kontrolka?

 

Nie ma żadnej kontrolki.A rzeczywiście przydałaby się,skoro nie wyłącza się to automatycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie lusterek, dysz spryskiwaczy działa poniżej określonej temperatury.

A propos kontrolki, jest mozliwość podłaczenia takowej. W sterowniku drzwi jest pin przeznaczony do tego. Trzeba będzie sprawdzić przy okazji nastepnej akcji "doposazania" autka. Jakby co dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wielkie dzięki za odpowiedzi, jest tak, jak myślałem, czyli niedobrze - mam dokładnie takie pokrętło, jak napisałeś Thermistor, i rysuneczek prostokąta z falami (marik). Przesuwałem pokrętło tak jak radziliście, już kilka dni wcześniej, jednak wydaje mi się, że to nie pomogło (albo tak długo to pieruństwo się ogrzewa). Wiem że to zależy od pogody/zawilgocenia/oszronienia lusterka, ale ile takie lusterka się "odmglają"? :) Czy jeśli coś jest walnięte (te maty) to komputer lub jakiś wskaźnik powinien to pokazać? A ile może kosztować w razie co taka mata? I jeszcze jedno: jak włączam ogrzewanie, to czy powinien zaświecić się gdzieś jakiś symbol, kontrolka?

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc!

 

--- maty na allegro kosztują około 5.50 zł za sztukę . Tylko pamiętaj aby zamówić dwie różne do dwu różnych lusterek.

GB 8 S i GB 10 S. :cool:

 

Jeśli chodzi o wymianę , to w zakładce WARSZTAT znajdziesz dokładny opis.

 

-----------------------------------edycja-------------------------------------------

 

Cała operacja z zakupem i montażem okazała się niepotrzebna. Po zdjęciu szkła lusterka z mocowań okazało się że zsunął się jeden z kabelków prądowych ,dochodzący do maty grzewczej. Poczyściłem końcówki, założyłem obie i grzeje. Błąd wykasowałem i jest OK. -- pozdr...

Edytowane przez Blackpassat
zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mógłby opisać jakie to temperatury itd. Głupie rozwiązanie z ta opcja przekręcania gałki. O ile prościej było by to spiąć z ogrzewanie tylnej szyby. Gdzie sens takiego rozwiązania i to bez kontrolki ... ?

I tak to jest ? Położenie kropki po przeciwnej do zera stronie + tylna szyba czy tylko to położenie ?

Edytowane przez MarkII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Pokrętło do ustawiania lusterek przekręcasz w położenie przeciwne do położenia 0. Powinien być mały rysunek (prostokąt a w nim fale). W TYM POŁOŻENIU LUSTERKA BĘDĄŁ PODGŻEWANE. WAŻNE BY NIE ZAPOMNIEĆ ICH WYŁĄCZYĆ BO NIEMA AUTOMATU (mała aczkolwiek znacząca wada).

 

 

A ja znowu czytałem, że one same sobie dopasowują jak mocno mają grzać, kiedy grzać i kiedy sie wyłączyć i powyżej pewnej temperatury nie działają. Więc nie takie one głupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie. Byłem w garażu specjalnie czytać instrukcje. Nie włącza się powyżej +20 st. Pierwsze 2 minuty grzeją na max później słabiej. Sposób włączania jest daremny, tak jak by na siłę ta gałka chodziła. Brak informacji o włączeniu to porażka. Mogła by się przynajmniej na pomarańczowo świecić ta ikona grzania. No ale nie ma rzeczy doskonałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam no to może jest jakiś sposób aby ta kontrolka paliła się na pomarańczowo jak ta od blokady zamka centralnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja bym to sobie wyobrażał, ale niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę osobny przycisk/gałkę do ogrzewania lusterek, niż spięte z ogrzewaniem tylnej szyby. Nie zawsze jest potrzeba ogrzewania i tego i tego jednocześnie. A po co włączać dwa odbiorniki prądu, skoro można jeden?

U mnie działa to rewelacyjnie. Minuta-trzy i w lusterkach już wszystko widać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie moze ktos jak kompem wlaczyc pogrzewanie lusterek aby grzalo non stop. jak deszcz pada lusterka sa mokre ze nic nie widac. Jak bedzie sie grzalo zawsze to bedzie lepiej. Robil ktos to kiedys i gdzie. W B5 tak bylo ze jak nie chcialem aby grzalo bo bylo lato to przekrecalem na prawe lub lewe lusterko i juz nie gzralo. Tu pewnie tez tak bedzie.

Napiszcie jak wiecie gdzie to zmienic.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności