Skocz do zawartości
Kristof

Passat 3BG pilot centralnego zamaka działa tylko z bliska

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie - któregoś pieknego dnia oryginalny pilot od zamykania zaczął działać tylko z blizka max 1metr. z dalszej odległości nie reaguje po mimo że dioda w pilocie mróga.

Wymieniłem już bateryjkę, ale bez zmian.

Dodam że drugi pilot który posiadam działa bez problemu nawet z 8-10 metrów.

 

Czy ktoś spotkał się już z takim problemem??

 

VW Passat kombi 2002r 1,9 TDI 130 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piloty sa kalibrowane. Upadki, uderzenia je rozkalibrowuja - moze dojsc do tego, ze pilot w ogole nie otworzy samochodu. Zazwyczaj jest to regulowane malutkim pokretlem (na srubokret zegarmistrzowski) wewnatrz pilota. Nie wiem jednak, jak to jest rozwiazane w pilotach fabrycznych VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak, jak napisal kubelt.

Bateria była na wyczerpaniu, a, że ją wymieniłeś to dobrze. Po wymianie baterii zawsze trzeba przeprowadzać logowanie pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zalogować pilota jeśli można zapytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TU i TU a nastepnym razem TUUUUUUU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizasss :(

Przepraszam za kłopot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -SNICK-

Witam! Nie chce zakładac nowego tematu więc zadam moje pytanie tu :643:

 

Pilot nie otwiera drzwi, nawet z bliska. Ciagle jest lekko zapalona czerwona diodka.

Baterie wymienione, pilot nie chce sie zalogowac, Krecenie tą mała srubką też nic nie daje. :644:

 

Miał ktos moze podobny problem z pilotem?? :638:

Lub moze zna rozwiązanie tego problemu :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paląca się dioda sugerowałaby jakąś usterkę.

Drugi pilot otwiera samochód bezproblemowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -SNICK-

Przy zakupie był tylko jeden pilot. Drugi to zwykły kluczyk bez pilota

Da sie to jakoś samemu naprawic? Czy trzeba bedzie to oddac specjaliscie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Greg200

Witam !

Zmuszony awarią pilota w kluczu muszę odświerzyć temat , powód ... nie działające linki do opisu logowania pilota po wymianie baterii.

Czy mógłby ktoś podać jeszcze raz opis tej czynności ?

Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deemer

Takie coś znalazłem.

 

Dopasowywanie nowego dodatkowego kluczyka - Od modelu z roku 1999

– włożyć do zamka mechanicznie pasujący kluczyk;

– włączyć zapłon;

– zablokować mechanicznie samochód nowym (do przyuczenia) kluczykiem (np. na drzwiach kierowcy) i nacisnąć przycisk na kluczyku;

– po przerwie trwającej dłużej niż 1 sekundę nacisnąć drugi raz przycisk na kluczyku;

– czynność dopasowywania jest zakończona i zostaje potwierdzona sygnałem dźwiękowym samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Greg200

Sorry - znikł opis mojego auta z avataru mam 1.9TDI /AFN-110/ 1997 sedan. Tak więc ww. opis przeznaczony jest do modelu młodszego.

Pozdrawiam i czekam na ratunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kluczyk "łezka" do Paska z 98r po wymianie baterii da się wprogramować ręcznie czy pozostaje tylko konieczność wprogramowania VAGiem ?

Jeśli ręcznie to jak ? Mam drugi oryginalny ale bez pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Logos

Hmm, jeden pilot przesłat mi działać z powodu rozładowanej baterii. Wymieniłem na nową (była RC2025 a założyłem RC2032, ten sam rozmiar i 3V). Przeprowadziłem wszystkie procedury logowania, synchronizacji jakie znalazłem na tym naprawdę mądrym forum. Niestety pomimo wszysko mój drugi pilot działa tylko z metra. Wymieniłem kolejną baterię - to samo. Acha, ważne - przy logowaniu nie pojawiał się żaden sygnał potwierdzający dokonanie procedury logowania (syrenę alarmową mam, wyje jak trzeba). Podsumowanie: Pierwszy pilot działa nawet z 3piętra, drugi na nowej baterii i po logowaniu tylko z 1 metra. W czym może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa z 3 piętra? :eek: Ja myślałem, że te piloty to tylko z bliska. Ja mam tak samo, tylko z bliska 1-2 metry. A o otworzeniu z okna (blok 2-piętro) nie ma mowy. To już alarm dokładany w Golfie III otwiera mi auto z okna bez żadnych problemów. Ale widocznie te oryginalne nadajniki mają słaby zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim z drugiego piętra przez zamknięte okno otwieram i zamykam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj.

Miesiąc temu kupiłem sobie paska B5 FL 1.9 TDI AVF z 2000 roku.

Od samego początku miałem problem z pilotami, tzn.: oba działały tylko z bardzo bliskiej odległości (około jednego metra), w obu pilotach przy naciskaniu przycisków migała czerwona dioda, a więc powinny działać. W obu też wymieniłem baterie oraz przeprowadziłem ponowne logowanie. Niestety nie przyniosło to żadnego efektu i nie wiem co dalej robić. Znajomy zauważył też, że przy zatrzaśnięciu drzwi nie gasną lampki w kabinie samochodu - a powinny. Zasugerował więc, że może być uszkodzony moduł komfortu. Jednak pasek był podpinany pod komputer i moduł komfortu jest sprawny. Proszę o wszelkie rady.

 

P.S. Dodam jeszcze, że przycisk otwierania bagażnika nie działa w ogóle ;)

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam

Edytowane przez karolrybnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem. A mój pilot na raz na jakiś czas traci zasięg i trzeba na metr podchodzić żeby otworzyć lub zamknąć auto. Reanimacja to wyjęcie baterii, włożenie tych samych i mam już daleki zasiąg. Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień baterie :) Po wymianie powinno ustać,jeżeli nie to kodowanie pilota na nowo.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem baterie jeszcze raz (włożyłem całkiem nowe) i ponownie zakodowałem. Kodowanie odbyło się pomyślnie, bo było słychać sygnał dźwiękowy. Niestety pilot dalej działa raz na pięć razy i to z bardzo bliskiej odległości.

 

Macie jeszcze jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności