Skocz do zawartości
dawidzio21

falujące obroty pasek 19tdi 131km.

Rekomendowane odpowiedzi

:633::633:witam kolegów mam taki problem mam paska 19tdi 131km 2001rok od jakiegoś czasu zaczoł robić takie cuda z obrotami że nagle na wolnych obrotach podwyższa sobie obroty silnika do 1100 i tak przez kilka sekund i po chwili znowu jest ok. nie wiem jak ugrysc ten temat pomocy bo bardzo mnie to martwi :( Panowie czy nikt naprawde nie wie nie morze mi pomóc żadnych odpowiedzi co jest z wami ..........

Edytowane przez dawidzio21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu zauwazylem falowanie obrotów na biegu jałowym w passacie 1.9 TDI 90kucy oznaczenie silnika AHU.Po dojechaniu np do świateł obroty falują cały się trzęsie jest tak przez chwilę potem jest ok,przy ruszaniu muszę dodać więcej gazu bo czuję że coś jest nie tak nie ma mocy,po przegazowniu jest ok.Powiedzcie koledzy co może byc przyczyną takiego zachowania silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczytać błędy, może przybliży określenie usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporadyczny błąd pompy paliwa nr nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie korekcje dawek paliwa na wolnych obrotach? stałe czy skaczą?

Nie poszarpuje podczas przyspieszania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawnik, mogę się założyć :) Na tym forum jestem krótko i nie wiem czy jest tu jakiś artykuł na temat czyszczenia nastawnika. Jeśłi nie znajdziesz to na forum diagtronic jest opis jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego wszystkiego dziś zaczeła migać kontrolka świeć i zaczął gasnąć po wciśnięciu sprzęgła?

Wczym tkwi przyczyna?

 

 

/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt ci nie naprawi samochodu przez net. Trzeba wykonac diagnostyke i wyciagnac wnioski.potem juz tylko naprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna tkwi w pompie. Potrzebane czyszczenie nastawnika.

Polecam tego kolesia, jest sprawdzony. Ma vaga, wiec sprawdzi co go boli, wyczysci i ustawi.

http://www.allegro.pl/item464123227_nastawnik_tdi_regeneracja_nastawnika_silnikow_tdi.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo czyszczenie nie zawsze pomaga , mozliwe jest ze regulator kata , luz na rozrzadzie , powietrze w ukladzie . Jednak , o ile sa tam opilki to trzeba sie zastanowic skad i o czym to swiadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samo czyszczenie nie zawsze pomaga , mozliwe jest ze regulator kata , luz na rozrzadzie , powietrze w ukladzie . Jednak , o ile sa tam opilki to trzeba sie zastanowic skad i o czym to swiadczy.

sadze ze jest to brudny nastawnik, a spowodowane jest to brudnym paliwem, lub z nie pewnego zrodla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastawnik nie zbiera brudu typu smola, sadze. jedynie co to skupia opilki metalowe ktore powstaja wskutek zuzycia mechanicznego pompy. Czas pokaze co u autora bylo powodem niesprawnosci , osobiscie zycze mu aby to byl TANI problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja miałem identyczne objawy. U mnie...walnięty jeden pompowtrysk. Wymieniłem i czekam kiedy padną następne

:)

cena jednej pompki 600 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

Ja miałem identyczne objawy. U mnie...walnięty jeden pompowtrysk. Wymieniłem i czekam kiedy padną następne

 

cena jednej pompki 600 zł

 

Kolega ma starego, poczciwego i oszczędnego 90KM i jemu żadna pompka nie padnie :) Jeszcze raz sugeruje otworzyć nastawnik. Przypuszczam opiłki na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie identyczne objawy - Diagnoza uszkodzony pompowtrysk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy nastawnik wyczyszczony urządzeniem o nazwie TP-1.Korekcje dawek w normie czyli jest ok,mechanik powiedział że nie jest żle że nie trzeba otwierać nastawnika pompy,ta pzyjemnosć kosztowała mnie 250 zł.Ale czuc zmianę w jeżdzie nie nie szarpie,lepiej się wkręca na obroty jazda znowu stała się przyjemnością.A przyokazji odkryłem że nam power boxa przed pompą,ponoć podnosi moc auta o 15 kucy,czy to prawda czy nie tego nie wiem narazie jest za jakiś czas mam go wyjąć i zobaczę różnicę czy lepiej z nim czy bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem 2 razy wagiem paska i za pierwszym razem wyszło czujnik temperatury czyli przepływka a za drugim razem że turbina przeładowuje ale zwrotnice działają prawidłowo no i na poczatek kupiłem orginalny przepływomierz bossh czekam na paczke .A tak poza tym to z mocą silnika jest wszystko ok.

Edytowane przez dawidzio21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mcx4

to bedzie moj pierwszy post i jak to czytam to mysle ze połowa niewie co pisze , jak w silniku 1.9 tdi 131 ps moze byc nastawnik ? i piszecie zeby czyscic nastawnik :(

przeciez silnik jest na pd a nie vp.

a posta szukałem bo mam takie same objawy - nieraz na wolnych ponosi sobie obroty do 1000 i po dodaniu gazu raz wraca do normlanych obrotów raz nie

czytałem tez ze jak jest słaby aku i prąd spadnie do 12v to na wolnych podnosi obroty żeby podladowac .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikeee

Mialem ten problem z falującymi obrotami w 1.9 TDI 90 Km (AHU) uszkodzony był czujnik temperatury płynu.Wymienilem i od tego czasu juz przezszło 2 lata jest wszystko ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności