Skocz do zawartości
Gość Vesten

Wymiana lusterka zewnętrznego!

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie przestawiła się regulacja, to powinno być po założeniu ok. Więc albo:

1) spadła linka

2) poluzowała się na regulacji

3) inne uszkodzenie mechaniczne.

 

U mnie na szczęście nie było tego problemu po założeniu tapicerki więc niestety nie pomogę i zostawiam głos innym.

Przeszukaj forum - kiedyś był taki post o problemie z klamką wewnętrzną.

Zobacz to i poszukaj dalej, ja nie pomogę robię porządki wielkanocne, hehe ;-)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834&highlight=klamka+wew*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten sam problem co patryk1120, zauważyłem dzisiaj, że mam luzy na lusterku i faktycznie musze demontować tapicerke aby zdjąć ten plastik z sitkiem aby dokręcić śrube?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to sprawdzić jeszcze raz?

 

Musisz odkręcić tapicerkę, linka przy klamce ma plastikową prowadnicę która ją naciąga może jej nie wysunąłeś i masz luźna linkę.

 

---------- Post added at 20:46 ---------- Previous post was at 20:44 ----------

 

że mam luzy na lusterku i faktycznie musze demontować tapicerke aby zdjąć ten plastik z sitkiem aby dokręcić śrube?

 

Tak musisz sciągnąć tapicerkę i ten trójkątny plastik pod którym jest śruba mocująca lusterko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz cyz dobrze nalozyles linke w passacie niepamietam jak to dziala ale w e46 jak wymienialem glosniki w drzwiach to taki bialy plastik byl i sie nakladalo pod klamke i niedalo sie zle zalozyc sproboj od nowa sciagnac obitke i zalozyc od nowa wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wszystko gra. tak jak pisaliście po prostu linka zsunęła się z plastikowej prowadnicy przy klamce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zakładałem lusterka z kierunkami więc za bardzo nie pomogę ale zobacz proszę na kostki opisane na:

http://www.passatplus.de/umbauteile/...kerspiegel.htm

Witam ja z zapytaniem co do lusterek z kierunkami. Czy zakładałeś zamiast zwykłych i czy wzorowałeś się na czymś. Dużo zachodu z tą ,,operacją"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, zakładałem zamiast zwykłych lusterek (miałem prawe małe) z dwóch powodów:

- niedostateczna widoczność z prawej strony (priorytet)

- kwestie estetyczne (choć to nie był priorytet).

 

Montaż: chyba więcej było stresu z myśleniem czy dam radę i czy czegoś nie zepsuję niż samego montażu. Bałem się ściągać boczki aby potem nie skrzypiały oraz bałem się ingerencji w kostki przy słupkach - to były moje obawy.

 

Przebieg procesu:

1) zdjęcie boczków trywialnie proste

2) wymiana samego lusterka - trywialnie prosta

3) zdjęcie plastikowych osłon ze słupków - mały problem, gdyż przy prawym słupku jest takie specjalny zaczep, który trzeba wiedzieć jak zdjąć ale dzięki Łukaszowi i Marianowi z Forum oraz Hubertowi niczego nie urwałem i dałem radę :-)

4) podłączenie kabli - wystarczy miernik dla pewności i sprawa trywialnie prosta

5) jeżeli masz siedzenia i lusterka z pamięcią to się nie przestrasz, że po założeniu będzie "kosmos" - działa jak samo chce. Wystarczy zakodować i już wszystko ok.

 

Moje sugestie:

1) zapoznaj się dokładnie z procedurą zdjęcia boczków + podpięcia elektryki z linków podanych przeze mnie powyżej

2) zapamiętaj kolejność demontażu aby potem dobrze zmontować

3) nie śpiesz się

4) Możesz mieć problem ze śrubą bezpośrednio trzymającą lusterko (bodajże torx lub gwiazdka) ale jak masz odpowiednie narzędzia to dasz radę.

 

Powodzenia i 3mam kciuki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a czy trzeba ciągnąć dodatkowe kable do kierunkowskazu i skąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na powyższe posty oraz linki ze stron niemieckich.

 

Kable do kierunkowskazu z lusterka trzeba przeciągnąć przez gumowy łącznik pomiędzy drzwiami a słupkiem. Tam, od strony auta, masz cały plik kabli i kostek - a jak to połączyć zostało opisane w innych postach. Zawsze oczywiście przed podłączeniem sprawdź miernikiem napięcia - na pewno nie zaszkodzi :-)

 

I pamiętaj aby dobrze podłączyć bieguny kierunku LED - z tego co wiem, ma to znaczenie (oznaczenie jest przy obudowie lampy kierunkowskazu).

Edytowane przez skniwasserball

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak zdemontować obudowę lusterka zewnętrznego (kierowcy) w B5(3B). Zależy mi tylko na odkręceniu samej obudowy, ponieważ muszę ją oddać do polakierowania.

Z góry dzięki za podpowiedź.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ponawiam prośbę, jak zdemontować obudowę lusterka kierowcy? trzeba demontować całe lusterko poczynając od zdjęcia tapicerki drzwi, czy można to zrobić również "na zewnątrz"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa lusterka trzyma się na zatrzaskach. Nie musisz demontować całego lusterka. Odpowiednio podważyć i zeskoczy z zatrzasków. Zdejmij wkład lustra i będzie widział od środka kapę lusterka, będzie łatwiej manewrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego o taką odpowiedź mi chodziło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie o male lusterka,czy orietuje sie ktos czy z lupo podejda?Albo z polo takie 2000rok??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie o male lusterka,czy orietuje sie ktos czy z lupo podejda?Albo z polo takie 2000rok??
Raczej bez rzeźby się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat z podobnym pytaniem:

Moje prawe małe lusterko zostalo urwane tzn, złozone w drugą stronę, ale jest całe oprócz trójkącika i uchwytu wewnątrz;)

Pytanie brzmi, będzie pasował ten srebrny uchwyt, od lusterka dużego?

mowie o tym szarym uchwycie http://kotu.site11.com/allegro/wystawione/lusterko/2.jpg

Edytowane przez ciichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłącze się pod temat z podobnym pytaniem:

Moje prawe małe lusterko zostalo urwane tzn, złozone w drugą stronę, ale jest całe oprócz trójkącika i uchwytu wewnątrz;)

Pytanie brzmi, będzie pasował ten srebrny uchwyt, od lusterka dużego?

mowie o tym szarym uchwycie http://kotu.site11.com/allegro/wystawione/lusterko/2.jpg

Jeśli chcesz go założyć do małej obudowy,to ci się nie zmieści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potwierdzam wcześniejsze posty:

Lusterko od anglika prawe duże pasuje ale po małych przeróbkach.

Od małego lusterka pozostaje tylko trójkąt przykręcany do drzwi (torx 45), a reszta osadzana na bolcu i obracana na nim (zabezpieczona podkładką) idzie od anglika.

Jeśli chodzi o trójkąt wewnętrzny (z głośnikiem) to po zdjęciu boczka wydaje mi się, że bez zdejmowania też da radę (to dla tych co chcą tylko dokręcić lustro) a mianowicie:

trzeba odciągnąć lekko od drzwi górny róg tego trójkąta i potem ciągnąć do góry ale delikatnie aby nie pociągnąć wiązki przewodów. Na dole (ukryte pod tapicerką) są dwa plastiki na których trzyma się ten trójkąt.

Jeśli będzie trzeba to mogę wrzucić jutro poglądowe zdjęcia, starego lustra prawego (małego) po rozłorzeniu na części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerzę nieco :)

 

Mam nieco inne pytanie,samo lusterko to nie problem zdemontować.Ale-ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na zdemontowanie plastiku w dolnej części lusterka??Chodzi mi dokładnie o plastik przykręcony od dołu dwoma wkrętami,model 3B.Bo za nic w świecie nie chcą popuścić,a nie chcę ich urwać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nieco inne pytanie,samo lusterko to nie problem zdemontować.Ale-ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na zdemontowanie plastiku w dolnej części lusterka??Chodzi mi dokładnie o plastik przykręcony od dołu dwoma wkrętami,model 3B.Bo za nic w świecie nie chcą popuścić,a nie chcę ich urwać

kiedyś miałem "niepotrzebne" lusterko i sam z ciekawości chciałem to rozebrać, ale też stawiało opór... Mogę jedynie podpowiedzieć, że jeśli zdejmiesz szkło lusterka to za całym silniczkiem widać tak jakby ten plastik był gdzieś zahaczony. Nie wiem czy nie trzeba by wyjąć całego środka żeby ten dolny plastik jakoś odczepić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności