Skocz do zawartości
Gość Vesten

Wymiana lusterka zewnętrznego!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vesten

Witam.

Kupiłem nowe lusterko do mojego passka b5 przed liftem, 2000 rocznik. Mam taką książkę "Sam naprawiam Passata" i tam jest dokładnie opisany demontaż lusterka zewnętrznego. Tylko nie kapuje jednej rzeczy. Musze ściągać pokrywę drzwi bocznych żeby odkręcić ten trójkąt wewnątrz drzwi tam gdzie jest malutki głośniczek? Tak to chyba wygląda :(

 

Proszę o pomoc

Dzięki,

Vesten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie. Pod tym małym trójkątem z głośnikiem jest śruba mocująca lusterko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz instrukcję, to nad czym się jeszcze zastanawiasz? Zeby zdemontowć lusterko razem z uchwytem, musisz zdjac ten trójkącik wewnątrz i tam bedziesz miał dwa (bądź trzy - nie pamiętam) wkręty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.wydaje mi sie,ze boczek to raczej musisz zdjac,zeby rozlaczyc wtyczke do lusterka,bo bez tego nie wymontujesz lusterka.no chyba,ze sie myle!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba zdjąć zarówno tapicerkę jak i ten mały trójkącik. Pod nim jest jedna śruba typu TORX 45. Pozostaje jeszcze odłączyć wiązkę lusterka od kostki i można spokojnie zdemontować lusterko. Wiem bo dzisiaj to robiłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ja się podłączę pod ten wątek. właśnie dzisiaj mi skradziono lewe lusterko :dolamam. w związku z tym mam trzy pytania: czy lusterka w passacie b5 przed i po lifcie się czymś różnią? czy wszystkie są wyposażone w ogrzewanie? czy może ktoś dysponuje w miarę dokładną instrukcją jego wymiany która pozwoliłaby nawet laikowi na wymianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kompatybilności B5 vs B5 FL to prawdopodobnie mocowanie jest wspólne lecz może być różnica przy kostce (tak przynajmniej jest z prawej strony). Zobaczymy co powiedzą inni, którzy widzieli "na żywo".

 

Mam nadzieję, że nie urywając lusterko nie zepsuli Ci mocowania? (taka duża śruba w trójkącie drzwi).

 

Wymiana samego lusterka jest banalnie prosta - wystarczy dobrze umieścić go w uszczelkach i dokręcić śrubą - z umiarem oczywiście aby nie zerwać gwintu.

 

Najwięcej czasu zajmie Ci rozebranie boczka, choć też nie jest skomplikowane, zobacz to:

http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=344&exhibition=4&pass=public&lang=eng

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834&highlight=rozbi%F3rka+drzwi&page=5

 

Ja, przy wymianie z oryginalnych na lusterka z kierunkami, nie miałem żadnych problemów. W razie problemów pisz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy w lusterka 3B vs 3BG nie ma, zarówno w wyglądzie zewnętrznym, jak i w kostkach. Wszystko pasuje Plug&Play.

Tylko lusterka z początku produkcji 3B miały inne kostki. Od kiedy wprowadzono prawe małe lusterko, kostki są identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu zauwazylem u siebie ze zewnetrzne lustra sie troche poluzowaly (mysle zo to od basu :doh ) wiec sie zastanawialem jak wymontowac ta trojkatna zaslepke z glosniczkiem, ale jak tu czytam to nalezy zdjac cala boczna tapicerke, a tej procedury najbardziej sie obawiam aby czegos nie polamac, zwlaszcza tych zatrzaskow, juz raz do tego podchodzilem w tylniej tapicerce ale sie wycofalem bo ne chcialem polamac, czy to naprawde powinno latwo zejsc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno zejść. Odkręć wszystkie śrubki i poczekaj na cieplejsze dni, ponieważ teraz jest zimno i spinki mogą pękać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co pisze zima18.

 

Ja zmieniając lusterka najbardziej bałem się właśnie tych spinek (jak we Freelanderze zdejmowałem boczki to 50% spinek przeżyło). Ale VW robi inne spinki i nie powinno być problemu: trzeba rzeczywiście mocno ale z umiarem pociągnąć i będzie ok. Ale rzeczywiście z uwagi na warunki atmosferyczne, lepiej poczekać na troszkę wyższe temperatury.

 

A może Patryk1120 zmień muzykę i jeszcze więcej basu i się dokręci samo? ! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko lusterka z początku produkcji 3B miały inne kostki. Od kiedy wprowadzono prawe małe lusterko, kostki są identyczne.

 

A możesz napisać co dokładnie w tych kostkach się różni?? Kupiłem duże prawe lusterko i się powoli zbieram na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pewnie zależy od rocznika auta vs lusterka. Jeżeli wtyczka będzie inna, warto poczytać:

http://www.passatplus.de/umbauten/aussenspiegel/aussenspiegel.htm

 

Co prawda Cię nie dotyczy ale może innym się przyda:

http://www.passatplus.de/umbauten/aussenspiegel/blinkerspiegel.htm

 

Jak zdemontować boczki? kolejny opis:

http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/tuerpappen/tuerpappen.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możesz napisać co dokładnie w tych kostkach się różni?? Kupiłem duże prawe lusterko i się powoli zbieram na wymianę.

Jeżeli kostka jest taka, jak w lusterku poniżej to będzie pasowała :)

img1949q.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a gdzie może tkwić problem, że ruszając gałką od elektrycznej reg. lusterek w pozycji L ruszają mi sie oba lusterka?? Ostatnio robiłem w warsztacie przekładkę drzwi (samej blachy), czy mogli coś źle podłączyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a gdzie może tkwić problem, że ruszając gałką od elektrycznej reg. lusterek w pozycji L ruszają mi sie oba lusterka?? Ostatnio robiłem w warsztacie przekładkę drzwi (samej blachy), czy mogli coś źle podłączyć??

Standardowa opcja. Ustawiasz lewe lusterko to wraz ustawia się prawe. Ustawiasz prawe, rusza się tylko prawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pisar

witam, czy mogli byscie mi dac jakis odpis jaki kabelek od czego jest w kostce do ktorej podlancza sie lusterka ? poniewaz kupilem nowe i niemam przy nich kostki a musze jakos polaczyc no i niewiem ktory od czego jest. a w starych lusterkach niemam kostek bo ktos niestety wyrwal... (porazka) pozdro i czekam

Edytowane przez pisar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem lusterka z kierunkami więc za bardzo nie pomogę ale zobacz proszę na kostki opisane na:

http://www.passatplus.de/umbauteile/aussenspiegel/blinkerspiegel.htm

 

Porównasz swoje kableki ze zdjęciem, ruszysz głową i dasz radę :-)

Jeżeli masz standardową kostkę to:

http://www.passatplus.de/umbauteile/aussenspiegel/blinkerspiegel-stecker-1.jpg

 

Poszukaj jeszcze na forum - kojarzę taką rozpiskę z pinami ale w tej chwili nie mogę jej znaleźć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał majk83

Panowie a gdzie może tkwić problem, że ruszając gałką od elektrycznej reg. lusterek w pozycji L ruszają mi sie oba lusterka?? Ostatnio robiłem w warsztacie przekładkę drzwi (samej blachy), czy mogli coś źle podłączyć??

 

Standardowa opcja. Ustawiasz lewe lusterko to wraz ustawia się prawe. Ustawiasz prawe, rusza się tylko prawe.

 

W życiu bym nie wpadł, że tak ma być:) dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem po "operacji" wymiany lusterka. dzięki Waszym wskazówkom poszło wszystko zgodnie z planem. jest jedno "ale". wszystko działa cacy oprócz klamki otwierania drzwi od wewnątrz. jest luźna i nie działa (na szczęście zewnętrzna jest ok ;) co mogłem zepsuć? czyżbym zerwał linkę? przed założeniem oglądałem ją i wydawało mi się że jest ok. jak to sprawdzić jeszcze raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności