Skocz do zawartości
Gość ciekawski80

Pompa wspomagania wyje.

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że chyba nie doczekam sie odpowiedzi na wyżej zadani pytanie , dzięki . Tez napewno w przyszłości pomoge .

 

Spoko przyjacielu nie denerwuj się według regulaminu nie popędzaj z odpowiedzią :ok wiem że jak coś się dzieje z autem to chciało by się od razu szybkiej odpowiedzi , no ale niestety trzeba poczekać . Co do samej pompy najlepiej zdemontować i poszukać takiej samej , to że sobie zapiszczy przy skręcaniu na maksa to nie powód aby od razu wymieniać , daj sobie spokój i śmigaj :) u mojej córki jest to samo a śmiga dobry rok i nie ruszam do puki nie padnie :) w tedy będę szukał :) jak tak zaczniesz wynajdować to osiwiejesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigu666 jak mi pompa wyła to się bawiłem z wężami, płynem do wspomagania, czyszczeniem zbiorniczka itp itd i dalej wyło. Raz przypadkiem wlałem za dużo płynu i ciśnienie wywaliło przez zbiorniczek od tamtej pory cisza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. podepne sie poniewaz mam taki problem:

wczoraj jezdzilem dzuo po miescie, stanalem doslownie na minute, odpalam autko wrzucam wsteczny, ruszam i zdechl. proba odpalenia - juz lapie i zdechl. 3 proba odpalenia tylko kreci i nic, i tak kilka razy. przepchalismy auto - 3 bieg i proba odpalenia nic... nast raz przy skreconej kierownicy wywalilo plyn od wspomagania przez korek. samochod odpalil i wszystko jakby dziala lzej, kierownicam nawet czuje jakby delikatna roznice na sprzegle i pedale gazu(moze to moja wyobraznia ale wydaje mi sie ze wszystko dziala troche lzej). i tu moje pytanie czy nalezy sie tym martwic czy tez cieszyc. i czemu silnik nie lapal a po przepchaniu i wywaleniu plynu nagle Alleluja !! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vice, a sprawdzałeś poziom płynu od wspomagania?

Miałem podobnie i okazało się, że płynu było mało. Na szczęście tylko się łączenie poluzowało, a nie było nic poważniejszego, Bo jak mówią mądrzejsi, maglownica mogła paść i przepuszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Taki problem : kupiłem Passat b5,1997r, 1.8T. Była wymieniona pompa wspomagania na nową. No i ta nowa zaczęła wyć. Kiedy nie dotykam kierownicy,to jest ok,ale jak tylko lekko skręcam zaczyna wyć. W zbiorniku płyn zielony i jest jego stanowczo za dużo. Wiec proszę o radę. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się podepnę pod temat. W moim paszczurze pompa nie wydaje żadnych dźwięków, nie ubywa mi płynu ze zbiorniczka, nie wyje nawet na max skręconych kołach. Jednak podczas wymiany paska klinowego zauważyłem luz wzdłużny na osi pompy wspomagania. Nie osiowy (czyli góra dół) a wzdłużny. Jak się dopatrzyłem mam pompę wspomagania nie oryginalną tylko KYB. Moje pytanie zasadnicze, przy takim luzie przypadkiem nie kończą się łożyska na pompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wladek1181 mam dokładnie to samo pompa chodzi moim zdaniem idealnie zero wycia, wycieków, problemów z mocą wspomagania ale po ściągnięciu paska mogę rolką pompy ruszać w poziomie i to powiedziałbym że znacznie. Planuje zrobić "wiosenne porządki" z wymianą wszystkich łożysk na urządzeniach wspomagających (altek, napinacz, klima, wisko) i mam zamiar również podejść do pompy.

Wymienię łożysko i zobaczymy czy coś to da.

Ze wszystkie zrobię foto-story więc może się przyda ale niestety do wiosny jeszcze trochę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może ja się podepnę pod temat. W moim paszczurze pompa nie wydaje żadnych dźwięków, nie ubywa mi płynu ze zbiorniczka, nie wyje nawet na max skręconych kołach. Jednak podczas wymiany paska klinowego zauważyłem luz wzdłużny na osi pompy wspomagania. Nie osiowy (czyli góra dół) a wzdłużny. Jak się dopatrzyłem mam pompę wspomagania nie oryginalną tylko KYB. Moje pytanie zasadnicze, przy takim luzie przypadkiem nie kończą się łożyska na pompie?

 

Niestety, ale pompe masz oryginalna KYB (Kayaba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam passatab5 1.9 tdi 110koni i na korku od zbiornika wyrownawczego jest napisane wyraznie only use mineral hydraulic oil czyli mineralny zolty

Wiec spojrzcie jak macie na korkach czy syntetyk czy mineral bo slyszalem ze niemoznazmieniac oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony syntetyk

Zolty mineralny

Popatrzcie co macie napisane na korkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra kolor korka na butelce jest zielony i opisany ze zielony,a wiesz jaki jest kolor cieczy ? Ja mam zalany

Kolor cieczy jest zielony. Wiem co lalem:sese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pompa po ściągnięciu paska głośno chodzi jak nią kręce, pewnie łożysko ale może nie.

Do tego koło pasowe mogę pociągnąć do siebie o jakieś kilka milimetrów tylko nie wiem czy ona powinna mieć taki luz?

Płyn stary , czy możliwe że wymiana płynu pomoże i będzie chodzić ciszej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat bo potrzebuję pomocy. Nie dawno kupiłem passata b5 97r 110km. Z maglownicy ciekło i strasznie ciężko kręciło się w lewo. W dodatku przy maksymalnym skręcie w lewo lub w prawo (głównie przy postoju lub bardzo wolnej jeździe) i po dodaniu gazu słychać wycie więc od razu zaprowadziłem auto do mechaniora i poprosiłem o wymiane maglownicy.

Po odebraniu auta wspomaganie działa o wiele lepiej ale jednak przy wolnej jeździe zdarzają się momenty w których go brakuje + ciągle słychać to wycie przy maksymalnym skręcie. Zauważyłem, że oleju od wspomaganie jest o wiele za dużo, więc dzień później strzykawką odjąłem oleju tak by była odpowiednia ilość przy czym zauważyłem że olej wygląda bardzo nie fajnie (tzn. Jest tak jakby brudny. Bardziej brązowy niż zielony). Dodam, że olej, prawie pełną buteleczkę którą miałem w bagażniku, mechanik gdzieś zużył. Co teraz zrobić? Zabierać się za wymianę pompy? Czy tak jak napisał kolega wyżej, sprawdzić czy mam odpowiedni olej i jeszcze ten przewód ciśnieniowy od pompy do magla? Ale jak to sprawdzić? Skąd mam wiedzieć jaki olej jest odpowiedni do mojego Pasata?

Edytowane przez Piros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że na zimnym silniku mniej słychać to huczenie. Na pewno pompka do wymiany? Czy wystarczy przepłukać? Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam takie pytanko wąż od pompy do maglownicy w b5 fl wymieni samemu bez pomocy mechanika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienisz samemu. Jest ktoś na tym forum kto może mi jakoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co potrzebujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności