Skocz do zawartości
Gość ciekawski80

Pompa wspomagania wyje.

Rekomendowane odpowiedzi

Maik78 zaciekawiłeś mnie wypowiedzią, może zatem odpowiesz mi na nurtujące mnie ostatnio pytanie... czy warto zmienic pompę wspomagania na nówkę z firmy HART - cena 450zł... czy może jest to zbyt droga inwestycja ?? allegro oderuje nówki od 200zł ale prawdopodobnie są do.... a teraz trochę o objawach: niestety ale moja wygląda już na wiekową i podczas jazdy tak mniej wiecej do 3000obr/min pompa po 1km zaczyna pojękiwać... wystarczy, że wejdę na wyższe obroty a pompa momentalnie niemiłosiernie jęczy... i stawia większy opór podczas skręcania - pojawia się też odczuwalne na kierownicy pulsowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy warto zmienic pompę wspomagania na nówkę z firmy HART
Hart, to jeden z gorszych wyborów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wiem, ale jak to wygląda na tle konkurencji z allegro po 200zł... ?? bo dostałem propozycję (śmieszna) za 600zł orygnalna regenerowana + kaucja 400zł jeśli moja się sprawdzi to dostanę do 400zł zwrotu czyli albo 1000 albo 600zł :D

Czy nie lepiej pomyśleć o używce ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy nie lepiej pomyśleć o używce ??
Jest to wieczny dylemat...

Na takie pytanie, nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi....a racze jest - zależy co trafisz :)

PS. Wolałbym używkę, niż nową Hart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj używkę. Ja dałem za używkę 100 zł i już trzeci rok śmiga bez zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie jak zimny to wspomaganie działa leciutko. Po przejechaniu kilku kilometrów zaczyna szwankować i przy wymianie oleju zobaczyłem, że trochę ucieka( gdzieś po 3-4 miesiącach z max zrobiło się min).

Pompa nie musi mieć wycieków a i tak może nieprawidłowo działać. A jak na postoju nacisniesz na gaz to czy przy wyższych obrotach silnika kręci się łatwiej kierownicą?

Tak jak dodam gazu lżej się kręci i co to oznacza?

1. Czy pompa pasuje od benzyny czy musi być od diesela? W powyższych postach jest napisane coś o ciśneiniu.

2. Czy można uszczelnić wyciek i powinno być ok czy nie opłaca się taka zabawa i kupić używke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dodam gazu lżej się kręci i co to oznacza?

 

Jeśli na postoju chodzi strasznie ciężko a po przygazowaniu - lekko - tzn, że pompa padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pompa wspomagania do mojego passata będzie pasować od benzyny lub od 2,5tdi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi pompa od wspomagania nagle z dnia na dzien zaczeła coraz glosniej wyc strzelac itp ale skrecało sie ok bez zmian oddalem do REGENERACJI po 4 dniach mialem z powrotem zapłacilem 250zł wygłądała jak nowa i chodzi juz ponad rok.. a na szrocie nie chcialo mi sie szukac itp a tak pozatym tez nie wiemy co kupimy..... lepiej zapłacic moim zdaniem raz i mieć spokuj.. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy pompa wspomagania do mojego passata będzie pasować od benzyny lub od 2,5tdi?

czy mógłby ktoś pomóc, bo będę wymieniać pasek i przy okazji wymieniłbym pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Pewnego razu zaczęła mi wyć pompa, na zimnym była cisza. Więc wymieniłem płyn, wyczyściłem zbiorniczek oraz dałem nowe opaski na wszystkie węże. Przez moment była cisza i wspomaganie chodziło niesamowicie lekko ale na drugi dzień po przejechaniu 1 km zaczęło wyć tak że to czułem na kierownicy. W zbiorniczku jest piana więc pewnie łapie lewe powietrze - którędy? Wspomaganie działa lekko, nic się nie zawiesza.

 

 

@

Chyba już będzie cicho. Jak wymieniałem termostat znalazłem jeden wąż od wspomagania, który był mokry. Zmieniłem opaskę i póki co działa cicho

 

@

Znowu wyje jak się zagrzeje.......

Edytowane przez 18rp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również pompa wyła - PASSAT B5, 1.8 (ADR), 1998. Opiszę to konkretnie.

 

OBJAWY:

- wycie pompy, ale dopiero po delikatnym rozgrzaniu, po przejechaniu kilku kilometrów (nawet tzw. trasy, bez wielu zakrętów, bez mocnego obciążenia),

- mocno zabrudzony wąż (już od króćca zbiornika wyrównawczego), łączący przekładnię kierowniczą i zbiornik wyrównawczy (tzw. powrót z maglownicy),

- mocne buzowanie (bąblowanie) płynu w zbiorniku),

 

UWAGI:

- wspomaganie chodziło sprawnie, tzn. lekko, nawet wtedy, gdy jęczała pompa; brak wycieków oprócz zabrudzonego węża.

 

PRZYCZYNA:

- jakość płynu do wspomagania była tragiczna - płyn bardzo rzadki, czarny (odstawienie na kilka godzin nie wyjaśniło, jaki kolor był pierwotnie);

 

Płyn wymieniłem wg. porady gościa, który sprzedał mi płyn w sklepie motoryzacyjnym.

 

1) ustawić koła na wprost,

2) odpiąć wąż powrotny z przekładni po wcześniejszym odessaniu (np. strzykawką) starego płynu tak, aby nie polało się po glebie i po reszcie osprzętu, a następnie, kierując go w dół włożyć go do jakiegoś kanistra/zbiornika,

3) zaślepić króciec w zbiorniku wyrównawczym (ten, z którego zdjęliśmy wąż),

4) zalać świeży płyn do zbiornika (wcześniej kupujemy 2 butelki, każda pojemności 1l, płynu FEBI 6162 (zielony, zamiennik tego '004'),

5) jedna osoba kręci silnikiem (próbuje odpalić, ale najlepiej nie odpalać - płyn szybko zostaje zassany), a druga dolewa płynu tak, aby nie dopuścić do sytuacji, gdy w zbiorniku nie ma płynu (nie dopuścić do zapowietrzenia układu) - tak zalewamy całą jedną butelkę,

6) zakładamy wąż spowrotem na króciec zbiorniczka, zalewamy z drugiej butelki do MAX'a i odpalamy samochód; prawdopodobnie niewiele ubędzie, ze zbiorniczka, gdyż nie doszło do zapowietrzenia,

7) kręcimy kierownicą (celem sprawdzenia, czy zabieg przyniósł efekt) w lewo i prawo; w tym czasie płyn się trochę zabrudzi, ale w przypadku mojego samochodu i samochodu kolegi (zrobiliśmy jeden po drugim, te same objawy, z tym , że jego pompa wyła już od uruchomienia silnika, a dźwięk był mocniejszy) ZABIEG ZAKOŃCZONY SUKCESEM - płyn ma swoją lepkość, nie buzuje, bez bombelków i innych udziwnień.

 

I na logikę - NIE TRZEBA ODPOWIETRZAĆ, BO NIC SIĘ NIE ZAPOWIETRZYŁO :). Po drugie - ŻADNE CERAMIZERY I USZLACHETNIACZE - wspomaganie latało tyle lat bez tego typu wynalazków....

 

Pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czas na odsmażanie kotleta :)

 

Kupiłem Paska. Szukałem długo ale trafiła mi się dobra sztuka (tak sobie mówię i tak mi wygląda ;) . Brak typowych bolączek jednak 3 dni temu po przejechaniu 30 km (razem będzie 300 km od zakupu i nie było nic) przy parkowaniu coś zaczęło wyć spod maski. Przy skręcaniu i ruszaniu jęczało najbardziej. Dźwięk powtarza się na 1 jak i na wstecznym. Przy płynnej i normalnej jeździe nie mam żadnych efektów specjalnych. Jak już zacznie śpiewać i odpuszczałem gaz a skręcałem koła to jęk się wzmacniał. Zajrzałem do zbiorniczka z płynem od wspomagania a tam prawie pusto. Dokupiłem płyn kolor zielony dolałem ponad stan i przez półtora dnia było ok. Dziś jęk się powtórzył przy cofaniu i skręcaniu. Samochód przejechał wcześniej jakieś 30 km. Nie sprawdziłem jednak poziomu płynu :kwasny

 

Pytanie brzmi: jak długo można jeździć z takimi dźwiękami? Lepiej odpuścić i postawić do mechanika czy przelać układ jak w poście wyżej i obserwować?

 

PS. W Piasecznie gdzie mieszkam nie ma raczej dobrego mechanika tak więc liczę na własne umiejętności lub muszę poszukać kogoś w Wawie.

Edytowane przez Cromek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan płynu. Może znowu uciekł. Nie zostawiasz po sobie śladów oleju?

A co do wycia to lepiej nie sprawdzać ile wytrzymie :luka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety w moim paszczurze mam podobny problem ze wspomaganiem, którego powód odnalazłem jednak z braku czasu stosuje półśrodki. Kupiłem auto z niesprawnym już wspomaganiem - właściciel twierdził, że pompa zajeżdżona, a jako że prywatnie to mój szef, ciężko było nie uwierzyć. Jednak z czystej ciekawości zalałem układ zielnym płynem i TADAM wspomaganie działa, jednak niestety co jakieś 2 tygodnie muszę dolać ok 100-150ml płynu bo zaczyna go ubywać , a jak zaczyna ubywać to wyje w niebogłosy. Przyczyna ? Cieknący przewód, łatwo wykryć bo są dość łatwo widoczne. Pompa zapewne do wymiany, bo niestety dostała w tyłek przez jeżdżenie bez płynu przez jakies 2 miesiące, ale polecam sprawdzić szczelność przewodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepne pod temat aby nie pisac nowgo tematu. Po 1-wsze to witam forumowiczów , i myśle że pozostane tu z Wami prze dłuższy okres ;). Oto moje pytanko : Kupiłem oczywiście niedawno passata, i też mam mały problem ze wspomaganiem otóż: jak juz opisywane to było w niezzliczonej liczbie wątków , pompa wydaje dzwięki ( jakby rozciąganie sprezyny ) na postoju w trakcie kręcenia kieronicą w obie strony , po dodaniu gazu na 1500 obr. dzwiek ustaje całkowicie , jest cisza wiec myśle że pompa jest do wymiany i stąd pytanie: posiadam paska 1.9 tdi 101 km 74 kw AVB , czy pompa wspoamgania będzie pasowała np: od silnika 110 i 130 konnego ?? czy musze szukać własnie do 101 konnego ??? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że chyba nie doczekam sie odpowiedzi na wyżej zadani pytanie , dzięki . Tez napewno w przyszłości pomoge .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie wyjących pomp, moja wyje z powodu piany w zbiorniczku wyrównawczym powstającej z przyczyn nieznanych, zalałem ponad stan i tak jeżdżę 3 lata i cisza.

 

Wg etki pompa 8D0145156T lub TX jest do AVB AWX AVF BGW BHW czyli do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziękował za odpowiedz :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności