Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

A możecie mi koledzy powiedzieć jakie to sprężyny z mazakami na zielono i brązowo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możecie mi koledzy powiedzieć jakie to sprężyny z mazakami na zielono i brązowo ??

 

Sprężyny do jazdy na złych drogach, z układem klimatyzacji. Skrzynia automatyczna, silniki ACK, AGE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przejrzałem wiele wątków i już wiem co wybrać gdybym chciał zamontować sportowe sprężyny. Moja prośba jest zupełnie odwrotna: mam we wlepce 1BA, sedan, highline, manual, modelowo 2002, AVF. Porównując moje autko z innymi Passatami, zawieszenie wyraźnie bardziej "nerwowo" wybiera nierówności (auto prowadzi się pewnie lecz przy gorszej nawierzchni i dziurach jest twardo, zwłaszcza przy przejeździe przez tory tramwajowe). Mam amortyzatory Bilstein B4 po 10-15 tyś km , żadnych luzów w zawieszeniu. Zerknąłem na przednią prawą sprężynę (bo tam było widać paski) i jest: 2 brązowe i 1 pomarańczowy, albo 2 pomarańczowe i jeden żółty (nie widać wyraźnie). Czy ktoś mnie poratuje bo w spisach takich kodów nie ma?! Będę wdzięczny. Jakie jest oznaczenie standardowych sprężyn do sedana jak powyżej???

Edytowane przez skniwasserball

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, przejrzałem wiele wątków i już wiem co wybrać gdybym chciał zamontować sportowe sprężyny. Moja prośba jest zupełnie odwrotna: mam we wlepce 1BA, sedan, highline, manual, modelowo 2002, AVF. Porównując moje autko z innymi Passatami, zawieszenie wyraźnie bardziej "nerwowo" wybiera nierówności (auto prowadzi się pewnie lecz przy gorszej nawierzchni i dziurach jest twardo, zwłaszcza przy przejeździe przez tory tramwajowe). Mam amortyzatory Bilstein B4 po 10-15 tyś km , żadnych luzów w zawieszeniu. Zerknąłem na przednią prawą sprężynę (bo tam było widać paski) i jest: 2 brązowe i 1 pomarańczowy, albo 2 pomarańczowe i jeden żółty (nie widać wyraźnie). Czy ktoś mnie poratuje bo w spisach takich kodów nie ma?! Będę wdzięczny. Jakie jest oznaczenie standardowych sprężyn do sedana jak powyżej???

Może masz 1 pomarańczowy i 2 zielone :) ???

Dla pewności podaj jeszcze kod z wlepki z obciążeniem przedniej i tylnej osi (przykładowe to 0JC, 0JD, 0YH, 0YB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - kody są następujące:

0JJ = Weight category front axle weight range 9

0YD = Weight range 4 installation control only, no requirement forecast

1BA = Standard suspension/shock absorption

 

Tak jak pisałem, z prawej strony widać paski bez zdejmowania koła: więc 2 brązowe/pomarańczowe, 1 żółty.

 

Ostatnio sprawdziłem, że rzeczywiście raczej wszystko się zgadza, tj, te kolory ze specyfikacją kodów obciążenia, itd.

 

Coraz bardziej zaczynam sie zastanawiać czy to nie wina amortyzatorów Bilstein B4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mnie poratuje bo w spisach takich kodów nie ma?! Będę wdzięczny.

Jedyna opcja pasująca do twojego opisu to, 2 brązowe i 1 żółty - zwykle sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak powinny być kolory kropek u mnie ?? hak wydaje mi się że jest oryginalny według etki zielone i brąz ,limuzyna oczywiście :)lub na drogach złych srebrny i pomarańczowy lub zielony i biały, z przodu powinny być takie same kolory jak z tyłu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak powinny być kolory kropek u mnie ??

Przydały by się kody z wlepki odnośnie nacisku na osie. bo tych sprężyn jest kilka do wyboru. A jeśli chodzi o tył to jeszcze i numer VIN będzie pomocny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przydały by się kody z wlepki odnośnie nacisku na osie. bo tych sprężyn jest kilka do wyboru. A jeśli chodzi o tył to jeszcze i numer VIN będzie pomocny. :)

 

 

Kolega kody już podał - wyżej.

 

Do Byry007: sprężyny z tyłu mają inne kropki.

W domu zobaczę w Etce jakie powinny być dokładnie do Ciebie sprężyny. Teraz można stwierdzić, że na bank nie masz sprężyn od zawieszenia sportowego, bo taka kombinacja kropek tam nie występuje (na poprzedniej stronie są screeny z etki tyle, że dla sportowego zawieszenia 1-BE)

 

Na marginesie, bilstein B4 JEST zazwyczaj troszkę twardszy niż seryjne amortyzatory, dlatego się dobrze prowadzi. Inna myśl jaki mi przychodzi do głowy to może masz założone koła o za dużej średnicy, wtedy zazwyczaj dużo bardzie tłucze na poprzecznych nierównościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega kody już podał - wyżej.

Tak? :zeco Gdzie? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wvwzzz3bzye070924 chodzi o wlepke z bagażnika ??jutro zobaczę jakie mam i dam znać wtedy będziemy debatować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszz, też tak myślałem bo we wlepce mam H6T = Tires 205/60 R15 V.

Zimówki mam 195/60/15 i jest lepiej niż na letnich 205/55/R16 (felgi Road America). Czyli ktoś zmienił z R15 na R16. Ale tez na R15 zimówkach nie jest miękko co porónalismy ostatnio z Kolegą Bartkiem.

 

Jak auto jest załadowane 2-3 osoby + bagaż to jest o wiele bardziej komfortowo. A może ma znaczenie, ze jest to wersja HIGHLINE i ma Q4H = Comfort sports seats, front?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak? :zeco Gdzie? :hmm

 

Oczywiście pomyliło mi się z kodami, które podał skniwasserball.

:)

 

wvwzzz3bzye070924 chodzi o wlepke z bagażnika ??jutro zobaczę jakie mam i dam znać wtedy będziemy debatować .

 

 

Chodzi o kody z wlepki w bagażniku albo z książki serwisowej. Dokładnie chodzi o te kody co podał kolega skniwasserball

 

Tomaszz, też tak myślałem bo we wlepce mam H6T = Tires 205/60 R15 V.

Zimówki mam 195/60/15 i jest lepiej niż na letnich 205/55/R16 (felgi Road America). Czyli ktoś zmienił z R15 na R16. Ale tez na R15 zimówkach nie jest miękko co porónalismy ostatnio z Kolegą Bartkiem.

 

Jak auto jest załadowane 2-3 osoby + bagaż to jest o wiele bardziej komfortowo. A może ma znaczenie, ze jest to wersja HIGHLINE i ma Q4H = Comfort sports seats, front?

 

No to koła są w porządku. Zimówki są troszkę mniejsze niż oryginał, ale różnica nie jest wielka. Letnie są takie jak montowane w standardzie. Wychodzi na to, że B4 są dość sztywne :), chociaż do siebie będę zakładał i tak B6 :D

 

EDIT

Dzięki za odpowiedź - kody są następujące:

0JJ = Weight category front axle weight range 9

0YD = Weight range 4 installation control only, no requirement forecast

1BA = Standard suspension/shock absorption

 

Tak jak pisałem, z prawej strony widać paski bez zdejmowania koła: więc 2 brązowe/pomarańczowe, 1 żółty.

 

Ostatnio sprawdziłem, że rzeczywiście raczej wszystko się zgadza, tj, te kolory ze specyfikacją kodów obciążenia, itd.

 

Coraz bardziej zaczynam sie zastanawiać czy to nie wina amortyzatorów Bilstein B4?

 

A więc dla tych kodów powinny być takie sprężyny:

przód: 1 zółty i 2 brązowe (paski, kropki wszystko jedno)

tył: 1 zielony i 2 brązowe (jw. :) )

 

Czyli sprężyny masz dobre, seryjne, oryginalnie zamontowane. Wniosek jest taki, że to B4 są sztywne. Chętnie bym się z tobą zamienił, ale moje amory są raczej już zużyte, chociaż mają dopiero 92 000 przelatane :)

 

Na priva odpowiem później.

Edytowane przez Tomaszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info i wnioski... .Bo tak się zastanawiam czy jest jeszcze jakiekolwiek "ustrojstwo", które może wpływać na twardość zawieszenia poza sprężynami i amortyzatorami? Chyba nie.... (nie licząc opon ale tu różnica przy moim nie-wyczynowym ogumieniu nie będzie wielka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprężyny do jazdy na złych drogach, z układem klimatyzacji. Skrzynia automatyczna, silniki ACK, AGE.

 

????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
????

:fajny czegoś nie rozumiesz?? :kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:fajny czegoś nie rozumiesz?? :kumple

 

Co to znaczy "do jazdy na złych drogach" - czy chodzi o to że mniej się zużywają?

 

Jaki związek ma układ klimatyzacji ze sprężynami?

 

Ja mam skrzynię manual - czy to znaczy że mam nieprawidłowo dobrane?

 

Mam takie odczucia że mój pasek jest znacznie twardszy niż inne takie paski, cyz to wina tych sprężyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam prośbę o pomoc w wycenie sprężyn. Mam do sprzedania sprężyny z 3BG rocznik 2004 auto z przebiegiem 60 tkm, to nie ściema to fakt.

Są to sprężyny z fabrycznego zawieszenie sportowego. Zostały wymienione po tym jak żona znajomego zostawiła misę na przejeździe kolejowym. Wtedy stwierdził, że są za niskiej. Na tych sprężynach auto jest sporo niższe w porównaniu do standardowych i fajnie trzyma się drogi.

Według tej rozpiski z pierwszej strony tematu są to sprężyny:

8D0 411 105 CT przód, 1 pasek szary, 2 paski niebieskie

4B0 511 115 AC tył, 1 pasek pomarańczowy, 3 paski niebieskie.

Stan sprężyn idealny, można to zobaczyć na zdjęciach.

Proszę o pomoc, za ile można je realnie sprzedać.

Pozdrawiam.

38982039.th.jpg

99398594.th.jpg

49756233.th.jpg

23186108.th.jpg

89210363.th.jpg

Edytowane przez malczykos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tych sprężynach auto jest sporo niższe w porównaniu do standardowych

No faktycznie sporo niższe, 20 mm.

Cena sprężyn zależy od tego po ile są na Allegro. Przejrzyj tam ceny to będziesz miał jakiś odnośnik, i wtedy zdecydujesz się za ile je można wystawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zalezy na jakich teraz zostal postawiony.moze roznica jest znaczaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności