Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

Ale seryjnej sportowej czy seryjnej normalnej wysokości?

 

Nie ma znaczenia, do seryjnych sprężyn czy to z wersji sport czy zwykłej można zakładać bilsteina B6, pytanie jest co jeszcze zamiast bilsteina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rogal ja na Twoim miejscu bym Bilsteina B6 zalozyl a kupil serie sprezyny.

Sam to w swoim pasku bede przerabiac bo musze miec auto wysokie (uzytkuje na co dzien).

Jesli chcesz miec nizej to B8 + springi -40 H&R

Nie jest duzo twardziej za to znacznie przyjemniej bo bardziej sprezysto a trzymanie sie petarda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam do sprzedania sprężyny ori sport zawieszenia B5 FL.Oznaczone: przód trzy paski niebieskie i jeden pomarańczowy,tył jeden niebieski i jeden pomarańczowy.Jeżeli jest ktoś zainteresowany to proszę pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia257
Witam.Mam do sprzedania sprężyny ori sport zawieszenia B5 FL.Oznaczone: przód trzy paski niebieskie i jeden pomarańczowy,tył jeden niebieski i jeden pomarańczowy.Jeżeli jest ktoś zainteresowany to proszę pisać.

 

Masz jakeis zdjecia jak pasek na nich stoi? I ile cenisz je i jaki stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krpoki sa dokladnie takie jak napisales Tomaszz. A wracajac do tematu to na tych springach auto wcale nie wyglada jakby bylo jakos nizej. Polecam jednak je w konfiguracji z B6 bo auto swietnie sie prowadzi a nie spada podsufitka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz jakeis zdjecia jak pasek na nich stoi? I ile cenisz je i jaki stan.

 

Niestety ale nie mam żadnych zdjęć.Sprężyny są w bardzo dobrym stanie.Cena to 200 zł. za cały komplet razem z przesyłką.

Jeżeli jest ktoś zainteresowany to mogę przesłać fotki samych sprężyn na PW

Edytowane przez tomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki żeby zakupic sprezyny wlasnie z "VW sportowe zawieszenie" oraz do tego amorki. Bilstein na pewno nie z tego wzgledu ze sie szybko koncza i hałasuja (koncza sie szybko łożyska w amorku przez co zaczyna hałasowac). Miałem bilsteina w swoich autach i montowalismy je kiedys do aut klientow - efekt był zawsze ten sam juz po paru tys km.

 

Amor bedzie inny, nie wiem jeszcze jaki. Do tego zrobie naciecia na nich tak zebym mógł regulowac wysokosc takezyka dzieki czemu i opuszczenie auta.

 

Ja tez nie jestem miłosnikiem niskiego twardego zawiasu wiec stad i wybór na KONI -35mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukuje numerów sprężyn oryginalnego zawieszenia VW sport do passata B5 FL sedan FWD najlepiej z 1.9PD

No to mogę Ci podać jakie mam sprężyny założone u siebie w aucie.

A więc;

Przód- 8D0 411 105 CT (1 szary i 2 niebieskie paski na sprężynie) zakres ciężaru 900-940

Tył - 4B0 511 115 AA (1 pomarańczowy i 1 niebieski pasek) zakres ciężaru 577

A do tego amorki SACHS- 3B0 513 031 P na tyle. Z przodu nie sprawdziłem (zabrakło czasu) ale w tygodniu postaram się zaktualizować dane. :)

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to mogę Ci podać jakie mam sprężyny założone u siebie w aucie.

A więc;

Przód- 8D0 411 105 CT (1 szary i 2 niebieskie paski na sprężynie) zakres ciężaru 900-940

Tył - 4B0 511 115 AA (1 pomarańczowy i 1 niebieski pasek) zakres ciężaru 577

A do tego amorki SACHS- 3B0 513 031 P na tyle. Z przodu nie sprawdziłem (zabrakło czasu) ale w tygodniu postaram się zaktualizować dane. :)

 

Dziękuje Gural o taką odpowiedz mi chodziło. Mam rozumiec ze seryjnie mailes je włozone? i auto "stoi" na nich równo w rozumieniu wysokosc przodu i tylu jest podobna?. Auto masz z manualna skrzynia biegów?. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam rozumiec ze seryjnie mailes je włozone? i auto "stoi" na nich równo w rozumieniu wysokosc przodu i tylu jest podobna?. Auto masz z manualna skrzynia biegów?

Tak, sprężyny są seryjne, stoi prosto, skrzynia biegów manualna. Jakie mam amorki z przodu jeszcze nie sprawdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rogal - jak byłem u Ciebie robić program to mówiłes żemiałeś już założone ORI sport i że włozyłeś potem Koni bo i tak nie było widac różnicy między ORI normal, a ORI sport. Mało tego - chciałes mi jeszcze odsprzedać ORI sport bo mówiłeś że sobie leżą nieużywane !!!!!!!

 

To jak w końcu z tymi spręzynami jest ??? :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że moje wątpliwości zakończyły dyskusję. hmmm dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powitać Kierowników,

panowie mam ciśnienie na zmianę amorków z tyłu, ponieważ już wyraźnie padły. problem w tym, że co weekend pociskam pomiedzy sanokiem a wrocławiem. myslę o bilsteinie oraz kayaba, tylko te japońskie są cholernie drogie (intercars 220 zł/sztuka). do tego, jak zakupie odboje i osłonki, to dodawszy montaż ide ostro w koszt. na alledrogo jest aukcja bilsteinów b4 razem z odbojami i osłonkami w komplecie za przywoite 330 zł.

http://moto.allegro.pl/item528245254_amortyzator_tyl_passat_b5_b6_audi_a6_bilstein.html

do tej pory było pisane, że to dobre amorki, ale kolega kilka postów powyżej wspomniał, że to jest lipa :/.

jestem zbity z tropu. powoli zaczyam sie zastawiać nad wydaniem 3500zł i zakupem paska z anglii na części ;(

ostatnie pytanie (prosze o cierpliwość): czy mogę postawić na amortyzatory twardsze, sportowe na tył, podczas, gdy przód zostałby seryjny? raczej nie...

 

upss, nie ten wątek

Edytowane przez autosan
upss, nie ten wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Fakamada... nie zakończyły, bywa ze nie mam czasu na zwiedzanie wszystkich for. Co do sprezyn to kilka dni przed pomysłem nad ich montazem oraz wogóle nad zmiana zawieszenia sprzedałem je. Dopiero potem jak przejechałem sie autem do którego je zamontowalismy pomysł wrócił do głowy. Na razie auto zostaje na KONI dziekuje za wszelkie cenne informacje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,czy tylne sprężyny i amortyzatory od kombi B5 pasują wysokością do sedana?czy wogóle wszystkie amory wraz ze sprężynami pasują od 3B do 3BG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie,czy tylne sprężyny i amortyzatory od kombi B5 pasują wysokością do sedana?czy wogóle wszystkie amory wraz ze sprężynami pasują od 3B do 3BG?

wszystko pasuje oprócz tylnych sprężyn między sedanem a variantem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie mi gdzie można kupić oryginalne sportowe sprężyny z paska, te co obniżają około 20-25mm?? Oczywiście poza ASO bo tam za komplet to pewnie koło 1000zł zażyczą sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...właśnie o tym jest ten temat. Cholernie ciężko jest dobrać sprężyny polegając tylko na allegro i haśle "sprężyny passat b5". Mi też się nie udało takich sprężyn kupić, a powoli się przymierzam. To, czy sprężyna obniży o 2 czy o 5 cm zależy od tego, co uważasz za wartość "wyjściową" i ile waży Twój silnik... być może po założeniu moich seryjnych sprężyn do diesela wyjdzie, że auto siądzie o 2cm... ja obecnie muszę się ciut podnieść, bo wybiłem sobie wahaczem dziurę w nadwoziu ostatnio. A jeżdżę 8cm niżej niż TDI, do którego się porównywałem :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myslę o bilsteinie oraz kayaba, tylko te japońskie są cholernie drogie (intercars 220 zł/sztuka). do tego, jak zakupie odboje i osłonki, to dodawszy montaż ide ostro w koszt.

Nie wiem jak jest wb5, jednak podejrzewam, iz sprezyna nie jest zalozona na amortyzator, czyli tak samo jak w moim seacie czy bmw e46 brata - demontaz i montaz dosłownie poł godziny

 

Nie wiem jak sie Bilstein sprawuje, KYB wyszły w bagazniku - moge załączyc foty tego szrotu /moze trafilismy na ch..... egzemplarz...

 

220 to drogo? Na stycznosci z asfaltem nie ma co oszczedzac - w 35i mialem SACHS, teraz kupilem SACHS do e46 i wiem ze raczej lepszych to nie ma /nie wchodząc w sportowe amory/ - koszt 1 szt wyniosł 270 PLN, wiem ze to nie jest tanio, jednak nie bede sie wqrwiał ze cos sie rozsypało po kilkudziesieciu albo kilku tysiacach...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość znalezienia rozmiarów oryginalnych spreżyn? Moje spreżyny wg etki to 8D0 411 105 AR, stosowane tylko w passacie 4motion. Czeka mnie wymiana i myslałem nad dłuższymi sprężynami ale ostatecznie zostanie chyba na oryginalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności