Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzeje kotleta bo mam pytanie : u mnie z tylu Kombi AWX 2002 rok siedza sprezyny :

0YE - klasa wagowa 5 3B0511115S  - 3 brazowe i 1 zielony (przy 1BA (Zawieszenie Standard): 430-450 kg)

Do auta dolozylem hak.. auto po zaladowaniu siedzi mega nisko - sprezyny sa ori wiec maja 20 lat.

Wymienic je na nowe zamienniki : czyli KYB RX5013 ?

Czy kupic uzywane np. z klasy wyzej : 0YF - klasa wagowa 6 3B0511115T  zielony niebieski - (przy 1BA (Zawieszenie Standard): 451-472 kg)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, może ktoś mi sprawdzić jakie oznaczenia sprężyn musiałbym szukać do Paska 1.8T sedan 2000r., jest hak i instalacja gazowa.

Chciałbym go delikatnie obniżyć z 20mm.

Wedlug wlepki zawieszenie standardowe 1BA, klasy wagowa przód 0JF, tył OYC (z uwagi na butle, zapewne musiałaby być wyższa klasa z tyłu)

Edytowane przez dieselinside

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli ktoś tu jeszcze zagląda mam prośbę. Potrzebuje dobrać sprężyny na tył do mojego auta. Aktualnie posiadam stare ori. paski barwne 1 x zielony i 1 x brązowy, oznaczenia z wlepki OYC 1BA. W większości sklepów wychodzi że powinienem założyć KYB RX5013, lub Monroe SN3250. O tych pierwszych czytałem niezbyt dobre opinie. Chciałbym aby auto było na standardowej wysokości bez żadnego obniżania ewentualnie z większą nośnościa ponieważ posiadam instalację LPG 56L i zazwyczaj mam połowę zbiornika PB. Do tego jak włożę coś do bagażnika to zaczyna siadać. Wiadomo sprężyny mają już swoje lata i są ugniecione. Czy w związku z tym mógłbym zastosować zamiast odpowiedników 3B0 511 115N - 3B0 511 115P z uwagi na LPG?

Np. Sachs 996 632? one są odpowiednikami tych drugich? A może Lesjoforsy? tylko nie wiem za bardzo które. Według katalogu lesjoforsa standard to 4295036 a wzmacniane 4295057. Tylko one są obie niższe od oryginałów jedne mają 271mm wysokości a drugie 260mm. Może ktoś z forum ma założone takie w sedanie. A może założyć 4295037 to są do kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej poszukaj oryginalnych w jak najlepszym stanie wizualnym, żeby nie były przyrdzewiałe itp. Masz taką sama kategorie wagową jak moja. Ja kupiłem używki o oznaczeniu 1 x zielony i 2x brąz, czyli o jedną klasę wagowa wyżej OYD. Ewentualnie szukaj o dwie klasy wagowe wyżej czyli 1xzielony i 3x brąz OYE.

Dla zawieszenia 1BA klasy wagowe:

OYC 559kg

OYD 560-589kg

OYE 590-619kg

Tak to wygląda u mnie na sprężynach 1xzielony 2xbrąz, instalacja lpg.

 

OVuab5e.jpg

A tu masz link z rozpiską oznaczeń na sprężynach oznaczenia sprężyn passat b5

Edytowane przez dieselinside

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dieselinside napisał:

Według mnie lepiej poszukaj oryginalnych w jak najlepszym stanie wizualnym, żeby nie były przyrdzewiałe itp. Masz taką sama kategorie wagową jak moja. Ja kupiłem używki o oznaczeniu 1 x zielony i 2x brąz, czyli o jedną klasę wagowa wyżej OYD. Ewentualnie szukaj o dwie klasy wagowe wyżej czyli 1xzielony i 3x brąz OYE.

Dla zawieszenia 1BA klasy wagowe:

OYC 559kg

OYD 560-589kg

OYE 590-619kg

Tak to wygląda u mnie na sprężynach 1xzielony 2xbrąz, instalacja lpg.

 

OVuab5e.jpg

A tu masz link z rozpiską oznaczeń na sprężynach oznaczenia sprężyn passat b5

Hejka. No fajnie stoi tył wysoko. Jednak wolał bym kupić nowe zamienniki. Ciężko tak trafić z używkami. Moje np. nie są zardzewiałe pomimo wieku ale są ugniecione, więc na zdjęciach używki mogą wyglądać ok a po założeniu może się okazać co innego. Tym bardziej że na przód założyłem dwa lata temu lesjoforsa i amory sachsa i stoi ładnie wysoko cały czas. Tylko najgorzej żeby dobrać odpowiedni numer np. jeżeli chodzi o lesjoforsa bo jest ich na prawdę sporo.

Ciekawe... według tego linku z rozpiską który podałeś do 3B0 511 115N jako zamiennik powinien iść Lesjofors 4295037 ale nie mogę nigdzie znaleźć wymiarów tej sprężyny.

Skłaniam się ku sachs 994 131 to odpowiednik 3B0 511 115S. Niestety nie mają w swojej ofercie odpowiednika 3B0 511 115P.

Edytowane przez zenek_8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakby ktoś chciał założyć sprężyny Sachs 994 131 to pasują bezproblemowo. Uzyskałem pożądany efekt tzn. po zatankowaniu lpg na full i połowa zbiornika pb tył jest na takiej samej wysokości jak przód. Co do twardości też jest ok nie są to jakieś sztywne sprężyny. Komfort podobny do ori. Także polecam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności