Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chcę wymienić sprężyny standardowe na wersję od Passata B6 sportline. Jakie oznaczenie kropkowane powinno być w tej wersji przy silniku 140 KM BMP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy ktoś po moich oznaczeniach mógłby stwierdzić jakie mam mieć oznaczenie sprężyn ? Bo wchodząc na Etke jest tego troche... Ponizej wklejam moje kody:

B0A CA6 G1A H01 J0N D93

1AT 1G0 2FQ 5RQ 5SL TG3

3FG 3S0 8TC QG1 8AY 8GV

8RM 1ZM L02 0YB G61 7MG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.prosze o oznaczenie sprezyn do passata 1.8t20170825_191941-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!. 

pierwszy raz tutaj i niestety z problemem a nie z odpowiedzią. 

mam Passata B6 HighLine. spręzyny i amortyzatory oryginalne - to pewne bo auto należało wcześniej do mojego brata, a on zakupił go w salonie. 

rocznik 2010 - 2.0 Tdi 170km

chciałbym wymienić Owe zawieszenie na trochę bardziej twarde i delikatnie obniżone, doszły mnie słuchy, że zawieszenie z Sportline jest o 15 MM nizsze.

i teraz kilka pytań - czy jest twardsze? 

gdzie go szukać? i po jakich oznaczeniach? 

przekopałem Allegro i OLX i nie mogę znaleźć kompletnie nic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy do passata 1.9 TDI 110 KM 97 r  będą pasowały sprężyny przednie od kombiaka z tym samym silnikiem ? w moim sedanie trochę nisko przód stoi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mój pasek ma w dowodzie i chyba w papierach z Niemiec że to jest wersja TRENDLINE  

i nie wiem czy on ma tak nisko stać ? na zakrętach super , jak przyklejony , ale na bocznych drogach jest za nisko , przód czepia 

 czy w tej wersji ma tak być ? sprężyny czarne 

IMG_20180110_150655.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa komplety czarnych - jedne standard drugie obnizacjace...wiec jak ktokolwiek ma zgadnac jakie Ty masz? Stoisz chyba na krzywym terenie ale w serii przód stał mi wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na równym stoi tak samo , ale waszym zdaniem stoi zbyt nisko ? przód ? czy tył też 

na letnich 16 wygląda spoko ale po nierównosciach tragedia ,paska już tak kupiłem i tak stał ,nie chcę polemizować tylko dowiedzieć co i jak ,jestem mechanikiem ale dla swoich potrzeb 

Edytowane przez jacek311986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyl raczej ok. Przód albo ugnieciony, albo jakis zwój odcięty/pęknięty, albo niższa spręzyna, albo spręzyna np od benzyny a Ty masz diesla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc ewidentnie do wymiany , a czy z kombiaka będą ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie psiadam sprezyny o nazwie SHOCKEX  cos chyba takirgo bo juz troche zamazane slabo widac  i numer taki 114220290 i jeszcze chyba jedna jest ale nie moge odczytac,prawdobpodobnie na przod sa do b5.pomoze ktos? pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do mojego paska mam możliwość kupna sprężyn razem z amorami za 100 zł sztuka ,,,, teraz pytanie jak rozpoznać sprężyny czy napewno są od diesla ?

żeby mnie nie zrobili w kulki

 

Edytowane przez jacek311986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie dokładnie to sprężyny? Tył, jedna kropka niebieska, jedna zielona. Znalazłem sprzeczne informacje że 1BE i 1BA.

2018-01-04-5860.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2018 o 18:36, jacek311986 napisał:

Panowie mój pasek ma w dowodzie i chyba w papierach z Niemiec że to jest wersja TRENDLINE  

i nie wiem czy on ma tak nisko stać ? na zakrętach super , jak przyklejony , ale na bocznych drogach jest za nisko , przód czepia 

 czy w tej wersji ma tak być ? sprężyny czarne 

IMG_20180110_150655.jpg

Panowie sprężyny zmienione , okazało się że poprzedni właściciel wstawił nowe amorki i nowe sprężyny , i te sprężynki takie niskie ,nie ma na nich żadnych kropek tylko cyfry 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zmieniłem felgi na 18" i potrzebuję lekko obniżyć przód - okolo 2cm różnicy jest z tyłem, więc tyłu nie ruszam.

Z jakich modeli szukać sprężyn 1BE? Z Audi A4 B7 podejdą?
Chyba, że znajdę jakieś nówki, które obniżą właśnie o około 20mm. Jak na razie widziałem takie, które obniżają o 30-40mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam passata b5 fl 1.9 tdi 101 km AVB kombi. Właśnie jestem w trakcie wymiany wahaczy i okazało się że sprezyny i amortyzatora wyglądają też tragicznie. Teraz mam w przodzie oryginalny  zestaw z oznaczeniem przod 1BA OJH tzn 1 żółta 1 brązowa. Będę kupował używki w dobrym stanie ale pytanie jakie aby komfort jazdy był na najwyższym poziomie. Proszę o pilne podpowiedzi . Z góry dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pasek B7 z 2011 wersja Comfortline, 2.0 TDI 140KM, kombi ma nisko tył... kolory na tylnej sprężynie  jak na zdjęciu:

40987230_1240542949420722_162448161489551360_n.thumb.jpg.3ba36efdb61703680351b5cd1a878ebb.jpg

Szukam przyczyny niskiego tyłu, jak mają się do tego powyższe sprężyny ? Od jakiej wersji paska są ?

Proszę o pomoc...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję rozszyfrować jakie powinny być sprężyny na tylną oś. zdjęcie wlepki wstawiam. Auto to Audi A6 C5 1.8T 2003r.

Mam sprężyny 3 kropki fioletowe 1 srebrna czy to jest oryginał od tego modelu?

DSC_0101.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ma ktoś do sprzedania sprężyny przód o takim oznaczeniu ? 

EC819D2B-D72C-4574-9C52-305EC08DD19A.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , nie chce ani obniżać ani podnosić auta ( no ewentualnie minimalne obniżenie przodu max 2cm), zależy mi jedynie na utwardzeniu. Jakie sprężyny założyć bo ginę w gąszczu tych kolorków.

Wlepka w bagazniku.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności