Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gawronik

Witam,

 

Ma może ktoś wykaz (zestawienie) odpowiednich do B5 sprężyn do przedniego zawiasu w zależności od wersji silnikowej? Mam na myśli te 'kolorowe kropki' którymi oznacza się sprężyny - co dany zestaw 'kropek' oznacza.

Chodzi mi o to, żeby po spojrzeniu na kropki na sprężynie i porównaniu ich z 'wykazem', wiedzieć do której wersji są sprężyny 'które trzymam w ręku' ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gawronik, Jest jeszcze kilka rodzaji sprężyn do passata z 98 r. Oznaczone są różną kombinacją kolorów ( fiolet, brąz. biały,żółty, zielony, pomarańczowy, niebieski, szary) ale takiego jak podajesz to nie ma. :626:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gawronik

kuczlaw, Sorki, mea culpa :606: Zapomniałem podać :585: Ale też i nie myślałem, że trzeba... ;)

Sprężyny, które posiadam, nie są 'wprost' dedykowane do B5(3B). Te sprężyny - ZTCW - są do B5(3BG) z 2001r.

 

Po prostu 'strzeliła' mi lewa przednia (ostatni zwój od dołu) i na szybko - dzięki uprzejmości i pomocy mojego dobrego Kumpla :) - udało mi się 'zorganizować' takie, jak podałem. A że są nowe i w dodatku gratis, to nie zamierzam wybrzydzać :) Poza tym Kumpel jest przekonany, że powinny pasować, ale sugerował żeby sprawdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffff, znalazłem te spręzyny i wg Etosa są do passata po 2001 roku z napędem 4Motion ale nie ma tam oznaczenia Twojego silnika.Patrz oznaczone pole

 

 

EDIT: Wszystko możliwe że podejdą ale zauważ że są to sportowe sprężyny a więc mogą być krótsze i są twardsze. Załóż je a jak podpasują to szukaj od razu podobnych do tyłu bo jazda ze sportowymi na przedniej osi a ze zwykłymi na tyle może źle się skończyć!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gawronik

kuczlaw, Dzięki za pomoc!

No tak... :583: Wiem, że nic nie wiem ;) Wiem, że nie do mojej wersji - to już coś! :) - ale teraz kwestia taka, czy do mojego, mimo, że nie dedykowane, będą OK... :609:

Do jakich silników są dedykowane te sprężyny? :)

Tak, czy owak myślę sobie tak:

Skoro do 4motion i sport to wytrzymałość powinny mieć chyba wystarczającą, no nie? :) Bo np. do TDI sprężyny od 'benzyn' są generalnie 'za słabe' (no może poza tymi od 1.8T).

Co zaś do długości sprężyn, to wydaje się - mimo, że 'sport' - odpowiednia. Raczej przedniego zawiasu nie będę miał obniżonego ;)

Nic - w poniedziałek i tak muszę wymienić, więc nic innego szukać nie będę :) Najwyżej 'utwardzę' sobie przedni zawias ;)

 

EDIT: Kumpel kupił je do B5(3BG) variant highline 4motion synchro z 2,5TDI 180PS aby podnieść fabryczne sportowe zawieszenie. Założył i od razu zdjął, bo były (cyt.:) "za słabe". I nie chodzi o to, że On lubi 'twardy zawias', co to, to nie :584: :) Wręcz przeciwnie ;) Tak że skoro były za słabe do Jego B5, to w moim powinny być raczej OK, no może trochę twardsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gawronik

No i już po zamontowaniu sprężyn...

Okazały się być o jeden zwój krótsze od oryginalnych, aczkolwiek ja jakoś nie widzę, by pasek 'stał' niżej... Nadto - mimo, że założone sprężyny są 'sport' i dedykowane do 4motion - samochód wcale nie jest 'sztywniejszy'. Wręcz przeciwnie - mam wrażenie, że na dlugich nierównościach (muldach) 'buja' się bardziej, niż przedtem. Fakt - zawieszenie zrobiło się cichsze i ładniej wybiera nierówności, ale te bujanie mnie denerwuje... ;) Co to za 'sport' w takim razie ;)

 

A oryginalne sprężyny, jako oznaczenie, miały 3 paski brązowe i jeden biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gawronik, autko z 2.5TDI i 4motion może mieć 'ciut' inny nacisk na przednią oś, dlatego nie zauważyłeś zmiany po założeniu sprężynek ;) W zamiarze twórców autko powinno siedzieć ze 2-3 cm niżej... jakby ważyło tych 50-80kg więcej z przodu...

 

 

co rozumiesz pod pojęciem "zrobiło się cichsze" ? Stare sprężyny skrzypiały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacue

...nalezaloby jeszcze dobrac amortyzatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Odgrzebalem temat i zeby nie zakladac watku zapytam tutaj, moze ktos wie: chodzi o pakiet Sport w 3BG, konkretnie o zawieszenie - czy jest ono nizsze (jezeli tak to o ile) od standardowego zawieszenia. Jestem na etapie obnizania Passata i max chcialem obnizyc go o 30mm, tylko jezeli on juz jest nizszy od standardu to mija sie to z celem bo roznicy nie bedzie (zarowno w prowadzeniu, jak tez w wygladzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem ze sprężynami .Chciałbym wymienić obniżane sprężyny na standardowe ale nigdzie

nie mogę znaleźć jakie oznaczenia tych sprężyn powinienem szukać.Posiadam passata 1,9 TDI 101 KM sedan rok

prod. styczeń 2003. Jeżeli ktoś posiada takiego passata i może mi pomóc to będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam gorącą prośbę. Mam w swoim B5 KIT KONI -35mm ale nie stety starzeje się ;-) i musze ten komplet wymienić. Poszukuje numerów sprężyn oryginalnego zawieszenia VW sport do passata B5 FL sedan FWD najlepiej z 1.9PD. Chodzi o to, że do każdego rocznika jest około 3-5 rodzajów sprężyn sportowych (zależne od wyposażenia auta, pojemności silnika czy typu skrzyni biegów).

 

Jeżeli to nie stanowi problemu prosiłbym o ustalenie w ASO dokładnie jakie numery sprężyn ma właściciel np. takiego passata ew. podanie numeru VIN. Jest to jedyna możliwość ponieważ tylko w ten sposób można określić który konkretnie numer jest zainstalwany w danym passacie.

 

Mile widziana pomoc za która z góry dziękuję, info można przesłać ew. na PW bądz [email protected]

 

Watek zamiescilem takze w dziale warsztat, zeby zwrocic uwage nie przegladajacym tego dzialu.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ETCE nie widzę sprężyn sport. Jest ich wiele ale sa podzielone z przeznaczeniem do manuala, automatu,do wersji z klimą i do jazdy po złych drogach. Porównywałem numery i praktycznie jest tylko róznica między "normalnymi" a do jazdy po złych drogach. Sprawdzałem roczniki 98-00 we wszystkich wersjach silnikowych. Jak Cie interesuję to wrzucę skany :)

--- scalone ---

Hmmm, teraz widze że masz 3BG a w opisie co innego.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skany przednich.

da8d9ded9c2b9888med.png

6f8f3207468f8a19med.png

 

I to samo tył.

 

90d72cfde05ad68bmed.png

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A te sprężyny z 4 motion chcesz założyć do auta z napędem na przód? Jeśli tak to one nie pasują do przednio napędowego.

 

FWD --> Front wheel drive... Dobrze napisal ze chce do oski... Gdyby bylo AWD to wtedy z napedem na 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FWD --> Front wheel drive

O rzesz w mordę, a ja to wziąłem za --four wheel drive:ups: :rotfl: ale gafa. No cóż zmieniam załączniki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie mam gorącą prośbę. Mam w swoim B5 KIT KONI -35mm ale nie stety starzeje się ;-) i musze ten komplet wymienić. Poszukuje numerów sprężyn oryginalnego zawieszenia VW sport do passata B5 FL sedan FWD najlepiej z 1.9PD. Chodzi o to, że do każdego rocznika jest około 3-5 rodzajów sprężyn sportowych (zależne od wyposażenia auta, pojemności silnika czy typu skrzyni biegów).

 

Jeżeli to nie stanowi problemu prosiłbym o ustalenie w ASO dokładnie jakie numery sprężyn ma właściciel np. takiego passata ew. podanie numeru VIN. Jest to jedyna możliwość ponieważ tylko w ten sposób można określić który konkretnie numer jest zainstalwany w danym passacie.

 

Mile widziana pomoc za która z góry dziękuję, info można przesłać ew. na PW bądz [email protected]

 

Watek zamiescilem takze w dziale warsztat, zeby zwrocic uwage nie przegladajacym tego dzialu.

 

 

Pozdrawiam

mów że Cię żona bije bo za twardo,a nie że się starzejesz:),nie wyobrażam jazdy autem z taką mocą przynajmniej na -35mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania rogala, szukam namiarów na identyczne sprężyny!

 

BTW ori sprężyny do skróconych amorów, nie wiadomo jak to będzie działać...

W ogóle poza bilsteinem co można sportowego założyć do seryjnej wysokości sprężyn:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam springi z Trendline. Sa o 10 albo 15 mm nizsze od seryjnych ale nie ma na nich numerow zadnych wiec ci nie pomoge. wizdzialem jedynie kolorowe kropiki- i to pewno jest jakies oznaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam springi z Trendline. Sa o 10 albo 15 mm nizsze od seryjnych ale nie ma na nich numerow zadnych wiec ci nie pomoge. wizdzialem jedynie kolorowe kropiki- i to pewno jest jakies oznaczenie.

 

Jak możesz napisz jakie kropki tzn. jakie kolory i ile.

 

Trochę popatrzyłem i to co mi wyszło:

w moim pasku mam takie kody na zawieszenie 0JH i 1BA czyli dopuszczalny nacisk 0JH dla standardowego zawieszenia (1BA) wynosi 854-885 kg. Zawieszenie sportowe to kod 1BE, ale dla niego przy 0JH nacisk wynosi 900-940 kg, nr sprężyn to 8D0 411 105 CT (1 pasek szary i 2 paski niebieskie).

Żeby zachować wartość nacisku taką jak pierwotna wypadałoby wziąć sprężyny z wersji oznaczonej 0JG i 1BE, dopuszczalny nacisk wtedy wynosi 861-899 kg. Sprężyna 8D0 411 105 CS (1 pasek szary i 1 pasek niebieski).

 

Niech tylko ktoś potwierdzi czy dobrze rozumuje, bo zastanawia mnie dlaczego przy danym kodzie nacisku na przednią oś np. 0JH (taki jak u mnie) dla zawieszenia standard (1BA) jest 854-885 kg, a dla wersji sport (1BE) jest już 900-940 kg.

 

Odpowiednio dla tyłu to (przyjmując za wzór mojego paska czyli z wlepki 0YD i 1BA dają nacisk na oś 560-589 kg) sprężyna sport to 4B0 511 115 AC (1 pasek pomarańczowy i 3 paski niebieski) - nacisk 626-677 kg.

Alternatywnie jak w przypadku przodu można wziąć sprężyny 0YC i 1BE czyli 4B0 511 115 AB (1 pasek pomarańczowy i 2 paski niebieskie) wtedy dopuszczalny nacisk to 578-625 kg.

 

Wydaje mi się, że nie ma co kombinować i brać te pierwsze rodzaje sprężyn (wytłuszczony druk) i mieć zwiększony dopuszczalny nacisk na osie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ogóle poza bilsteinem co można sportowego założyć do seryjnej wysokości sprężyn

Ale seryjnej sportowej czy seryjnej normalnej wysokości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności