Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

A czy amkrki moga odpowiadac za to ze auto jest miekkie? Moje sprezyny sa wg tabeli odpowiednie a auto miekkie jak kanapa a mam wersje obnizona sport. Prosze o podpowiedzi zanim wydam 1200zl na marne i nie bedzie poprawy a moze kupic gwint z MYSa i takie cos zalozyc

 

Oczywiście. Jak amory będą lelawe to i auto będzie się bujać jak amerykański "kadiliak".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście. Jak amory będą lelawe to i auto będzie się bujać jak amerykański "kadiliak".

 

 

No dobra to mysle ze kupie sachsy do wersji sport i zobaczymy jak cos to bedzie na Ciebie Gegas ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zawsze na mnie ;-)

Ja mam sprężyny AP /-40 mm/ i amory MTS /do sprężyn nawet -80mm/ i jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu mam wrazenie ze auto pomimo ze seria to jest twarde. Kolega w golfie 5 obnizonym ma twardosc na podobnym poziomie. Na przegladzie stwierdzili ze nigdy nie mieli tak sztuwnego passata. Gdzie szukac problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli fabryczne sprezyny do zwyklegi zawieszenia sa tak twarde?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś przed Tobą coś dudrał przy zawieszeniu ???

Ja kiedyś założyłem sprężyny od zawieszenia 1BE,ale od Passka po liftowego i mój zamiast iść w dół to poszedł w górę i był taki twardy,że mechanior ledwo sprężyny dał radę skręcić na amorach.

A oznaczenia kropkowe niby pasowały,a poprzedni właściciel twierdził,że dla niego są za niskie bo przyciera koło domu.

I co - loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam passata b6 1.9 TDi i mam do wymiany tylne sprężyny moje mają oznaczenie 2x żółty, 1x fiolet 1x szary czy mogę wstawic 1 x żółty 1x fiolet 1 x szary lub jaka jest między nimi różnica? lub 3x żółty, 1x fiolet, 1 x szary.

 

z góry dziekuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jak powinno wyglądać oryginalne zawieszenie (nr z etki ,kropki ) przy takiej wlepce ?

20150412_210230.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też miałem b. niskie zawieszenie 62cm przód i 63 cm tył. Założyłem na przód całe mcpersony z modelu 2,5 tdi 4x4 150KM ze sprężynami o oznaczeniu 1 pasek zielony i 1 pasek brąz, wyczytałem na początku tego tematu, że to jest najwyższa sprężyna i w dodatku na złe drogi. Moje auto podniosło się z przodu o ok. 6cm, teraz nie zawadzam już miską skrzyni biegów o podłoże.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Cześć,

 

Czy do passata B5 FL 1.9 AVF 4Motion sedan, mogę założyć sprężyny na przód 1xzielony 2xbraz? (niby z b5 fl 2.5tdi 4motion kombi)

Poprzedni właściciel zamontował jakieś shitowe zamienniki i przód siedzi mi 4cm niżej niż tył a do tego jest tak miękko że walę przodem nawet na asfalcie... (co jest dla mnie nie do zaakceptowania)

 

Wolę mieć wysoko maks niż nisko i przycierać, lepiej żebym nie szurał brzuchem po asfalcie tylko miał te 70cm do nadkola.(krawędzi)

 

Witam,

ja też miałem b. niskie zawieszenie 62cm przód i 63 cm tył. Założyłem na przód całe mcpersony z modelu 2,5 tdi 4x4 150KM ze sprężynami o oznaczeniu 1 pasek zielony i 1 pasek brąz, wyczytałem na początku tego tematu, że to jest najwyższa sprężyna i w dodatku na złe drogi. Moje auto podniosło się z przodu o ok. 6cm, teraz nie zawadzam już miską skrzyni biegów o podłoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

 

Potrzebuje pomocy. Chciałbym zmienić w swoim aucie sprężyny na seryjne takie jak powinny być. Kombinuje szukam i już sam nie wiem jak je dobrać. Auto to Passat 1.6 AHL. Oznaczenia z wlepy to 0JD 0YD 1BA. W aucie jest LPG z butlą w kole w którą wchodzi ok 50 l. Po pełnym zatankowaniu auto dość wyraźnie siada z tyłu. Najbardziej jednak drażni mnie przód auta który stoi bardzo wysoko. Na sprężynach brak żadnych oznaczeń ... Pomóżcie proszę i podpowiedzcie jakich sprężyn szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałbym prosić o pomoc, mam ostatni wypust b5 fl z 2005 roku na gwincie. Z tego względu, że dość dużo jeżdżę chciałbym wrócić do serii ale nijak nie potrafie znaleźć odpowiednich sprężyn w etce. Pomoże ktoś ? Chciałbym zobaczyć też gdzieś na focie jak wygląda taki AVF w kombi na seryjnych spreżynach i na takich lekko obniżonych cos jak mam w B6 w wersji sportline. Nie wiem czy taki typ sprężyn był także wypuszczany do B5 FL. Chce wywalić gwint bo jest mi za twardo i za nisko i do nowej zawiechy czekają już Phoenixy 17" :D

Prosze pomóżcie jakich sprężyn szukać by był delikatnie obniżony ale nie stracił nic (lub niedużo) na komforcie.

Edytowane przez denis911
uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie o co chodzi z tymi phoenixami? Już kilka razy ktoś sie chwalił...a może zalil[emoji14] nimi. Pisali wlasnie, że wracają z 18 na phoenixa17. Są rzadkie? A może bardzo wytrzymałe? Wytlumaczcie osobie nie będącej w temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie po prostu bardzo podobaja, chyba najladniejsze oryginalne felgi vw wkladane do B5 FL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam je i nieraz myślałem zmienić na coś z zestawu audi...strasznie masywne są i zabudowane...ale pewnie przez to wytrzymale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uploadfromtaptalk1441828489815.jpg małe porownanie

uploadfromtaptalk1441828418790.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH]136008[/ATTACH][ATTACH]136009[/ATTACH] małe porownanie

 

 

I tak nadal uwazam ze Phoenixy sa fajniejsze. Ale robimy tu smietnik a nadal nikt nie chce mi choc troche pomoc...

P.s post 612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktos co to za sprezyny sa u mnie? Auto z sygnaturki sprezyny tyl kropkowanie 3x brazowy 1x zielony. Znalazlem jedne na ebay ale nie potrafie dobrac zamiennikow. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do postu #612 daje zdjęcie wlepki w bagażniku, może teraz ktoś będzie mógł pomóc w doborze sprężyn...

20150916_184906.jpg

Edytowane przez denis911
zmiana rozdzielczosci zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie mi pomóc pękła mi sprężyna 1 kropka zielona 2 brązowe,znalazłem tutaj http://allegro.pl/sprezyny-sprezyna-przod-przednie-vw-passat-b5-i5809666839.html tylko sprzedawca nie wie czy te kropki nie idą na odwrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności