Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

amorki sachsa do 1BE były tylko czerwone (post lift i lift) - montowane fabrycznie. Natomiast nowe amorki być może są już czarne.

 

P.S. Dodam jeszcze, że przy zmianie sprężyn porównałem obie - ich wysokość była identyczna. Natomiast różnica w ugięciu jest kolosalna. 1BE jest sztywniejsza na początku przez co auto nie usiadło za mocno, z kolei Eibach usiadło nisko, bardzo nisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze mi pomożecie, potrzebuje numery oryginalne sprężyn na przód do wersji ze skrzynia manualna i automatyczna AVF 1.9 sedan, albo czy ktos moze wie czy te sprężyny różnią sie od siebie wysokościa/twardością?

 

mam do wyboru nastepujace sprezyny:

-biały brąz brąz brąz

-zielony brąz

-żółty brąz

 

ktory z wymienionych jest "najnizszy"? auto mam po automacie i teraz przod stoi sporo wyzej niz w innych a mam w dobrej cenie do kupienia cale kolumny na przod.

 

W chwili obecnej przod jest na wysokosci 71cm a tyl 69cm

 

wszystkie amorki maja ponad 70%

Edytowane przez robertAVF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapodaj fotkę tych amorków

 

Po prawej mój amorek z zawieszenia standardowego ma białą "kropkę", a chodzi mi o ten po lewej z niebieską "kropką".

 

23818b15689a6821m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prawej mój amorek z zawieszenia standardowego ma białą "kropkę", a chodzi mi o ten po lewej z niebieską "kropką".

 

23818b15689a6821m.jpg

 

Jeśli chodzi o mnie to nie spotkałem się z takim oznaczeniem albo po prostu nie zwróciłem uwagi na te oznaczenia i nie wiem czy są one bardzo istotne przy wymianie amorków.Zawsze sugerowałem się oznaczeniami cyfrowymi z katalogu i było ok.Może to jakieś oznaczenia VW-kie i mają na pewno jakieś znaczenie.Kupuje nowe amorki , dopasowuje je ze strony sachsa i one nie posiadają one żadnych kolorowych symboli.

Edytowane przez jaros69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przybyszlukas

Witam ,kupię sportowe sprężyny na przód o oznakowaniu 1kropka pomaranczowa 3 niebieskie 1be ojf lub zamienie moje -1szary 1niebieski 1be ojg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.... ktoś mnie oszukał (chyba). Kupiłem sprężyny ale chyba od czegoś innego. Tył pasuje ale z przodem... chyba będzie inaczej.

 

Macie może pomysł od czego to może być ? (W dziale "odradzam" będą informacje od kogo to kupiłem.... i straciłem około 200 zł)

 

0hb0.jpg

a5vg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprężyny mają kolor 1x szary i 2x niebieski to są do zawiechy sport o kodzie OJH / 1BE dla masy na os przednią 900-940kg.Natomiast jeżeli jest kolor biały i niebieski to w/g etki takie nie wystepują w zawieszeniu passka.Tył jest jak najbardziej od zawieszenia sportowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaros69 dzięki za podpowiedz. Tylnie sprężyny mi odpowiadają i oznaczenia kolorowe nie wzbudzają podejrzeń. Jednak spręzyny z przodu mają 2x niebieski i 1x biały ;/ Bynajmniej mi na szary nie wygląda :( No i to samo oznaczenie... pierwszy raz spotkałem się z takimi "kwadratowymi" oznaczeniami. I pomierzyłem suwmiarką grubości zwojów i ona jest o jakieś 0,5mm cieńsza od spręzyny ze standardowego zawieszenia. Obydwie mają po 6 zwojów ( to co kupiłem i moje ori standardowe). Próbuje się dodzwonić do gościa... ale przez cały dzień (ok 50 połączeń - bo jestem wk@#$% ) nie odbiera telefonu.

 

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy... ktoś mnie oszukał (chyba). Kupiłem sprężyny ale chyba od czegoś innego. Tył pasuje ale z przodem... chyba będzie inaczej.

 

Macie może pomysł od czego to może być ? (W dziale "odradzam" będą informacje od kogo to kupiłem.... i straciłem około 200 zł)

 

0hb0.jpg

a5vg.jpg

 

Zdjęcie sprężyn których szukasz, może sie przyda do porównania:

 

[ATTACH=CONFIG]104280[/ATTACH]

 

S

Edytowane przez Tomaszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam teraz z tyłu założone - 2 x niebiski + 1 x pomarańcz.

Sprężyny od SEDANA z jakim oznaczeniem założyć żeby siadł jeszcze troszkę niżej ??? 1 x nieb. + 1 x pomarańcz ,czy może 3 x niebieski + 1 x srebrny /?/, czy może jeszcze coś innego ???

Edytowane przez Gegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomoże ktoś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam sprężyn jak na zdjęciu.

Jakimi kolorami mogę je zastąpić? znalazłem na allegro biały, fiolet i jeden żółty ale nie wiem czym to się różni.

Prosze o pomoc.

kolor.jpg

wlepka.JPG

Edytowane przez habor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie oto nietypowe pytanie, mam Passata b5 FL TDI, niedawno pękła mi jedna z przednich sprężyn. Kupiłem cały komplet używek z passata B5 przedlifta z silnika 1,9 tdi AFN. Teraz z wyczytałem z danych technicznych że mój passat jest o ok 120kg cieszy od przedlifta. Moje pytanie jest teraz takie, dlaczego FL jest aż o tyle cięższy i czy to 120 kg zostało rozłożone na obie osie czy tylko np na przód? Bo domyślam się że jeżąeli dam sprężyny z AFNa to auto siądzie niżej, tylko pytanie czy równo na obu osiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie oto nietypowe pytanie, mam Passata b5 FL TDI, niedawno pękła mi jedna z przednich sprężyn. Kupiłem cały komplet używek z passata B5 przedlifta z silnika 1,9 tdi AFN. Teraz z wyczytałem z danych technicznych że mój passat jest o ok 120kg cieszy od przedlifta. Moje pytanie jest teraz takie, dlaczego FL jest aż o tyle cięższy i czy to 120 kg zostało rozłożone na obie osie czy tylko np na przód? Bo domyślam się że jeżąeli dam sprężyny z AFNa to auto siądzie niżej, tylko pytanie czy równo na obu osiach?

 

jakie miałeś oznaczenia na sprężynie która Ci pękła a jakie kupiłeś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seryjnie mam dwa takie same paski trzy kolorowe zielono-żułty-zielony. A w tych co kupiłem przednich mam 4 kropki jedna biała i 3 brązowe. Pisze tu o przednich sprężynach bo z tyłu nie ma konieczności wymiany. Chyba że przód będzie jakoś bardzo nisko w porównaniu do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seryjnie mam dwa takie same paski trzy kolorowe zielono-żułty-zielony. A w tych co kupiłem przednich mam 4 kropki jedna biała i 3 brązowe. Pisze tu o przednich sprężynach bo z tyłu nie ma konieczności wymiany. Chyba że przód będzie jakoś bardzo nisko w porównaniu do przodu.

 

 

jeśli możesz to zapodaj fotkę tych oznaczeń na sprężynie bo w etka nie wystepują takie kolory do vw passata b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje obecne sprężyny, auto bardzo wysoko na nich stoi i jest bardzo miękkie

 

male_4929926da9268c2112f22cebbd147d7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego FL jest aż o tyle cięższy

 

Kiedys na tvn turbo w jakims tam wypadku pokazane bylo zderzenie czolowe paska przed i po lifcie, wtedy jakis znaFFca z vw powiedzial ze lift nie polegal na zmianach wizualnych tylko lec na zmianie calego pasa przedniego by bylo bezpieczniej. Takze zdjecie paska przed liftem pokazywalo wgniot do polowy silnika, pasek po lifcie zatrzymal sie na chlodnicy. Mowili ze zderzyli sie centralnie wiec jesli az tyle poprawili to wg mnie ladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje obecne sprężyny, auto bardzo wysoko na nich stoi i jest bardzo miękkie

 

male_4929926da9268c2112f22cebbd147d7.jpg

 

 

Bardzo niewyraźnie widać na fotce jakie to kolory.Jak dla mnie to biały i brąz.Może są już wytarte .Wstaw zdjęcie wlepy z bagażnika z kodami wyposażenia to będzie wiadomo jakie masz kolory sprężyn w oryginalne .Chodzi mi dokładnie o ostatnie dwa rzędy na wlepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności