Skocz do zawartości
Gość andrzejos

Passat B3 wersja skandynawska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrzejos

Właśnie stałem się posiadaczem "staruszka" Passata B3 z 1991r. i dlatego m.in. tu jestem. Sprzedający podał, że sprzedaje mi Passata w "wersji skandynawskiej" mówiąc jedynie, że ma on powiększony zbiornik paliwa. Przeczytałem wcześniejsze posty, w których piszecie, że wizualnie nie różni się od europejczyków, natomiast ma wiele rdobiazgów różniających go od wersji europejskiej. Jeszcze go nie tankowałem, zastanawiam się, jakiej pojemności może być ten zbiornik i co jest w nim jeszcze wyróżniającego go spośród innych Passatów? A tak właściwie, to "zbieram go to kupy", bo jest strasznie zaniedbany....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jak nie ma standardowo 70 litrów to może mieć około 110 czy 120 lub chyba 180. Takie baki chyba 180-ki swojego czasu pamietam jakis koles na allegro starał sie pociskać za bagatela 1200 złotych :D

Popatrz na wskaznik poziomu paliwa na liczniku. Nie jest napisane ile ma pełny?

Pozatym możesz miec takie rzeczy w skandynawskim jak webasto czy spryski reflektorów. Przynajmniej inne auta na rynek skandynawski przewaznie takie "dodatki" miały. Wiecej nie pamietam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lub chyba 180

Były max 160. Również montowane w T4.

 

Ja mam 120, mi wystarcza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku zastanow sie bo chyba sam nie wiesz czo piszesz... To jest 180. Tylko kto napisal ze to orginalny zbiornik? tak sie sklada ze on robi te zbiorniki z laminatu. Sam produkuje je i dlatego maja 180l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Nie pomyslałem w ten sposów. Miałem na mysli orginał 160. Wiekszego nie było. A nie wiedziałem że sam produkuje. Jeżeli tak to ok. Sorki za nie przemyslany tekst.

A poza tym po co montować tak duży bak. Na wschód po paliwo to można sobie kłopotów narobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na takim zbiorniku jak masz w dieslu lejesz pod korek i 3 tys zrobisz bez tracenia czasu na szukanie stacji benzynowej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pomyśl jaki to ciężar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pomysl ile mozna oszczedzic jadac na zachod - zwlaszcza ze wschodu :], tylko uwaga nie ma na ten bak zadnych certyfikatow ani homologacji (wogole nie ma papierow i znaczkow)

Edytowane przez adamo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze 180l to jest juz troche obciazenia. to tak jakbys mial jednego chopa sredniej postury w aucie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mozna zawsze dodac sprezyny wzmocnione (mam takie w swoim B3) i do nich by sie przydal ladunek zeby normalnie jezdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko ze 180l to jest juz troche obciazenia.
Normą jest że wracam w 4 osoby, 120 w baku, bagażnik załadowany. I pasek sobie nic z tego nie robi. Wzmocnione sprężyny. A i łożyska o dziwo siedzą już przez ponad 50kkm! Aż sam się dziwię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję passata właśnie z tym zbiornikiem 180l podobno jest to wersja Pacific jeżeli ma ktoś jakieś wiadomości o takim pasku to będę wdzięczny:D a właśnie jakie zbiorniki były oryginalne chodzi o te dużeeee:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tym zbiornikiem 180l podobno jest to wersja Pacific
Nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a właśnie jakie zbiorniki były oryginalne chodzi o te dużeeee

każdy passat ma duży zbiornik, jeśli jest to kombi ale nie syncro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"skcrack" a może się orientujesz jaki to był model bo tak czytam i czytam a widzę, że w niektórzy piszą, że to b3 inni b4 sam się już gubię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie B3 i B4, kombi, nie syncro. Czyli lata 1988-1996(7). Standardowo ok 96 litrów.

 

Kiedyś ludzie szeptali o legendarnych wersjach specjalnych, które miały 160 czy 180 litrów, ale tych białych kruków nikt kogo znam nie macał :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem ostatnio z kumplem i dowiedziałem się że pierwsze wersje passatów b3 czyli te z 88, 89 roku miały najbardziej pojemne zbiorniki, wchodziło ponad 100 litrów, sam widziałem ostatnio tankowanie w b3: 103 litry. te nowsze b3 już nie miały tak dużych zbiorników, a b4 jeszcze minimalnie mniejsze. zawsze można jeszcze zbiornik rozdmuchać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności