Skocz do zawartości
monter

Fotoprzestroga - filtr oleju FILTRON w vr6

Rekomendowane odpowiedzi

dorzucam swoj przypadek.Nie mam co prawda zdjec bo wymienialem u mechana i nie pomyslalem ale w moim 1.9 TDI rozwarstwil sie filtr oleju od FILTRONA.Wymieniam olej co 10 tys km choc instrukcja mowi ze mozna co 15 tys km.Ja jednak wymieniam czesciej bo szkoda turbiny i autko ma swoje lata.Kiedy przejechalem 8 tys km na filtrze oleju od FILTRONA za kazdym razem tuz po odpaleniu auta kontrolka cisnienia oleju robila dwa krotkie migniecia za kazdym razem myslalem ze moze olej juz sie starzeje.Po 10 tys pojechalem wymienic olej do mechana.Ten po wykreceniu filtra byl w szoku filtr sie rozwarstwil i papierowe paprochy zaczynaly juz wylazic z metalowej obudowy.Zalozylem KNECHTA i od razu zauwazylem ze tuz po odpaleniu juz nie miga wogole kontrolka oleju.Od teraz montuje tylko KNECHTA albo MANNA FILTRONOWI dziekuje.Pozatym wystarczy wziac filtr powietrza od FILTRONA i widac od razu ze nie pasuje tak dokladnie jak KNECHT czy MANN.Nie chce tu nic reklamowac ale takie sa moje doswiadczenia i spostrzezenia.Ktos tu na forum stwierdzil ze FILTRON produkuje tez dla KNECHTA czy MANNA??Nie ma takiej opcji kupilem filtr MANNA na ktorym wyraznie pisze MADE IN GERMANY a na KNECHTcie pisze MADE IN AUSTRIA .Kody kreskowe tez odpowiadaja produktom wyprodukowanym w Niemczech i Austrii .Dobrze jak by sie FILTRON poprawil bo ja tez chetnie wspomoge polska gospodarke ale nie kosztem napraw auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jezdze zawsze na filtronie i moj ojciec tez i kolega w vento tez i kolezanka w audi równeiz i jeszcze moge wymieniac ze 20 godzin uzytkowników i nawet wpolonezie miałem filtrona i co lepsze w ciagniku C-360 mam tez filtrona i nigdy nic sie nie działo złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie ciesze kolego.Ja mam nauczke i juz nie zaloze.Kiedys z 12 lat temu mialem JETTE II i tez mialem raz czy dwa filtrona i nie bylo problemu ale teraz sam widzialem co sie z nim stalo a silnik nigdy sie nie przegrzewa zawsze 90 st c.Nie stac mnie na to zeby ryzykowac raz sie filtron trafi dobry raz zly.W przypadku MANNA czy KNECHTA nigdy nie mialem problemu wiec nie ryzykuje wole pare zlotych dorzucic i nie miec problemu.A widzilal kiedys kolega roznice miedzy filtrem powietrza od filtrona a np knechta??Knecht wyglada i pasuje jak oryginal fabryczny z pierwszego montazu filtron od razu traci zamiennikiem.Ktos tu gdzies mowil ze mu przeplywomierz padl na filtronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kolejny filtr z filtrona i jest wszystko ok, zapalalo mi kontrolke oleju przez zly olej i czujnik oleju. po wymianie jest wszystko tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście na Filtrona nie narzekam :rolleyes: - kilka aut w rodzinie od kilku lat na Filtronie ( Toledo 1.9 Tdi AFN, dwa Passaty 1.8 ADZ, Focus 1.8 TDDI, no i poczciwy czwarty już poldek który w końcu w maju idzie na złom :P). UWAGA: Trafiłem na wadliwy filtr oleju MANN :587: a było to tak: Kupiłem dwa filtry oleju MANN do swoich dwóch ADZ-ów w normalnym ,,cenionym,, sklepie w którym od lat robię wszelkie zakupy.Na drugi dzień jedę jednym paskiem do wujasa na kanał i wymieniam olej - wszystko OK. Po pewnym czasie jadę drugim tym lepszym w idealnym stanie i normalnie spuszczam stary olej itp. po czym zalewam świeżym olejem nowy filtr MANN, zalewam silnik świeżym mobilem, wsiadam, odpalam a tu kontrolka ciśnienia miga jak nigdy już kilka sekund :eek: - myślę sobie dodam gazu to w końcu zgaśnie - nie zgasła więc przerażony zgasiłem silnik. Przez chwilę sądziłem że nie zakręciłem korka spustowego i cały olej przelałem przez silnik do kanału :D - szybko to wykluczyłem. Druga myśl to ciulowy olej - też odpada bo biorę oryginalnego mobila z niemcowni i nigdy nie było z nim problemu. Trzecia myśl to filtr - po odkręceniu tego ,,nowego,, MANNA,, z silnika nie spadła ani jedna kropla oleju a w filtrze było tylko tyle ile wzcześniej zalałem :eek:. Strach pomyśleć co by było gdyby była niesprawna kontrolka :(. Pobiegłem do pobliskiego moto i kupiłem jakiś włoski clean...coś tam za 23zł bo tylko taki mieli :632:, po czym go założyłem i gitara - kolejne 10kkm przebiegu bez problemu. W zeszłą sobotę w tym aucie zmieniałem oliwkę i zakupiłem tym razem ,,zdradzonego,, Filtrona i wszystko nadal OK. Ten drugi pasek do tej pory jeździ na MANNIE i jest OK więc to chyba jednostkowy przypadek ale trzeba uważać. Tego wadliwego MANNA mam do tej pory w garażu - miałem go zareklamować ale z braku paragonu tego nie zrobiłem :(. Myślę sobie - kupię nowy MANN i na ten paragon zareklamuję ten wadliwy ale sobie odpuściłem i wróciłem do Filtrona.

Jeśli ktoś nie wierzy w moje słowa to mogę na dowód mu wysłać ten wadliwy filtr :637:. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po czym zalewam świeżym olejem nowy filtr MANN

Od kiedy zalewa się nowe filtry olejem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co? Panuje tego zakaz? :eek: :eek: :eek: Pod groźbą KARY I UTRATY GWARANCJI????????

 

Ja zawsze zalewam i twierdzę, że przynajmniej mniej jest zabawy z dolewaniem oleju do właściwego stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zalewam przed przykreceniem nowego,krotszy czas napelniania filtra przez pompe wiec i krotszy czas pracy silnika bez cisnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kiedyś kolega mi powiedział żeby tak robić i faktycznie się sprawdza-ciśnienie jest od razu i stan oleju bez dolewek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś ma filtr poziomo umieszczony ? :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie kupuje filtrona ale nie dlatego ze mam zle z nim doswiadczenia tylko juz pare osob mi go odradzalo wiec kupuje knechta lub manna i jestem zadowolony wiec nie mam powodu kupowac innych firm. bosch tez jest okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z glowy pasuje tylko jeden filtr KNECHT OX99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim vr6 to samo, bo wlasnie kupilem boscha i nie pasuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam ze na poczatku mialem problem z dostaniem go w aso 70zł , a w skepie 49zł jest to najwiekszy wklad ze wszystkich wkladanych do vr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. a w sumie są 3 rodzaję, nie rozumiem polityki vw żeby robić kilka rodzajów. ale może większy w tym przypadku znaczy lepszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cos w tym napweno jest:) mysle ze w tym wypadku wiekszy znaczy lepszy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów. po 1 to wyrazy wspólczucia z powodu felernego filtra oleju... po2 to wszyscy powinni wiedziec ze firma zwana filtron lub inne firmy mające fabryki w polsce to tylko nazwa a komponenty wykorzystywane do ich wyrobów niczym nie odbiegaja jakoscia od polskich... (jak firmy zagraniczne chciały bym robic swoje wyroby z materiałów zagranicznych to taki filtr oleju kosztował by nie 20 ani 30 zł. a ok 50-60 zł.) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowie ze filtron zly mowie ze knecht i mann dobry i tyle;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swoich vr'ów wkładałem tylko knechta, do V6 i V8 też i nie zmienię na inne. Nie miałem przykrych niespodzianek z filtronem ale skoro ktoś miał to ..... lepiej dmuchać na zimne...

 

ale może większy w tym przypadku znaczy lepszy

 

Taki sam idzie do V8 ;) Oleju w układzie jest troszkę więcej jak w R4 ;) to i filtr musi być większy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności