Skocz do zawartości
monter

Fotoprzestroga - filtr oleju FILTRON w vr6

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda filtr oleju po ok. 11500 km. Zalany był olej mobil 1 pólsyntetyk.

Zawór upustowy w tym filtrze nie działał, ciśnienie oleju wybrało łatwiejszą drogę. Papier-harmonijka która powinna filtrować jest krucha, jakby spalona. Problemów z temperaturą oleju nigdy nie miałem, największa jaką pamiętam to 118 st, przy normalnej jeździe 98 st.

 

Nie oszczędzajcie paru zł na tańsze filtry..

 

dsc00352zg6.th.jpgthpix.gif

 

 

dsc00353fk7.th.jpgthpix.gif

dsc00354sd9.th.jpgthpix.gif

dsc00355gt7.th.jpgthpix.gif

dsc00357du7.th.jpgthpix.gif

 

W pozostałych vw filtry są w metalowej obudowie. Nie widać co dzieje się w środku, czy nie wygląda tak jak mój..

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nice shit. ostateczny cios dla filtrona :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ulala, a ja zawsze Filtrona zakladam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo to juz wiem czemu piszczyk ciśnienia oleju nie dawał mi spokoju dopóki nie zmieniłem filtra!:634:

Edytowane przez Hutnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrezygnowalem z kumplem kiedy u niego po filtronie padl jakis czujnik na pompie wtryskowej - koszt 500zl, wg zalecenia tych od wtryskow : BOSCH lub KNEHT i nic innego - tak tez robimy do dzis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena knechta jest 2zl wyzsza od filtrona. czy warto oszczedzac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zawsze też podobają mi się dyskusje na forum JAKI OLEJ, ludzie leją Castrola a najgorszy filtr, a może by tak Knechta albo Hengsta i troszeczkę gorszy olej...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość doswiadczony

Witam.

 

Kiedys też miałem taki model jak kolega "monter", jednak nie zakladalem takiego filtra ( z metalowymi denkami), tylko Filtrona z plastikowymi i nie miałem żadnych problemów. Więc zastanowiłbym się czy założony filtr był prawidłowy do Pana auta.

 

Pozdrawiam wszystkich miłośników VW.

 

Ps: W moim B6 tez mam filtrony i jest bezproblemowo. Kiedyś cos mi ciekło ale sie okazało ze mechanik słabo dokręcił więc nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marian2

Witam

Kolego z moich ustaleń wynika, że zamontowałeś filtr niezgodny z katalogiem FILTRON 2009 i 2008. Katalog podaje w przedmiotowym pojeździe powinien być zamontowany filtr OE 640, a nie OM 652.

Zanim kogoś osmarujesz na forum to sprawdź czy wszystkie czynności z wymianą oleju wykonałeś poprawnie. Inni producenci filtrów (np. MANN) również zalecają inny wkład oleju do tego rocznika passata.Co Ty na to ??? Mam nadzieję, że następnym razem zanim coś napiszesz na forum to przemyślisz swoje stanowisko.

 

pozdrawiam

Marian2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam oszczędzania na filtrach. Znajomy w AWX (fakt ze sporym przebiegiem ponad 350.000 km) założył filtr powierza właśnie Filtrona i dwa razy wymieniał przepływomierz. Dopiero jak pojechał do VW gdzie kupował nową przepływkę przed drugą wymianą zaprosili go na sprawdzenie i wyszło szydło z worka.

Oszczędność żadna! Komplet filtrów (oleju, powietrza, paliwa) w VW jakieś 2 miesiące temu kosztował mnie 220 zł brutto, a w zamiennikach niecałe 190 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanim kogoś osmarujesz na forum to sprawdź czy wszystkie czynności z wymianą oleju wykonałeś poprawnie. Inni producenci filtrów (np. MANN) również zalecają inny wkład oleju do tego rocznika passata.Co Ty na to ??? Mam nadzieję, że następnym razem zanim coś napiszesz na forum to przemyślisz swoje stanowisko.

 

A skąd taka bulwersacja?? Spokojnie chłopie, no chyba że filtronem handlujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z moich ustaleń wynika, że zamontowałeś filtr niezgodny z katalogiem FILTRON 2009 i 2008. Katalog podaje w przedmiotowym pojeździe powinien być zamontowany filtr OE 640, a nie OM 652.

Zanim kogoś osmarujesz na forum to sprawdź czy wszystkie czynności z wymianą oleju wykonałeś poprawnie. Inni producenci filtrów (np. MANN) również zalecają inny wkład oleju do tego rocznika passata.Co Ty na to ???

 

W vr6 są 3 rodzaje puszki/pojemnika na filtr... W moją puszkę wchodzi tylko taki a nie inny filtr, standardowy filtr do vr6 z plastikowymi denkami nie pasuje. A silnik nie jest z passata :P

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie stosuje juz filtrona odkąd na filtrze paliwa przejechalem 600km i auto zgasło,okazało sie ze filtr juz sie zatyka,założyłem Manna i nie ma juz problemow.

teraz to tylko MANN,HENGST u mnie śmiga.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość doswiadczony

nawiazujac do zatykania to kiedys przy rozmowie ze starym znajomym niemcem podpowiedzial mi, ze w Mannie specjalnie dziurawili mieszki by sie nie przytykaly ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw koledzy doswiadczony i marian2 chyba jednak handlują filtronami, zalogowali się dzisiaj tylko po to żeby udzielić się w tym wątku :)

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Btw koledzy doswiadczony i marian2 chyba jednak handlują filtronami, zalogowali się dzisiaj tylko po to żeby udzielić się w tym wątku

 

Hmmmm...czyżby prawda w oczy ukuła? Konstruktywnej riposty nie widzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja coś od siebie dorzuce, ja filtronem handluje ładnych parę latek i żadnych narzekań ze strony klientów nie słysze to po pierwsze, sam jeżdże na filtronie, olej parę razy zmieniałem przy vr6 i żadnych niespodzianek nie było to po drugie, po trzecie to żaden problem zmienić producenta filtrów w sklepie więc zarzucanie komuś lobbowania na rzecz filtrona jest raczej zabawne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc zarzucanie komuś lobbowania na rzecz filtrona jest raczej zabawne

 

Widocznie mało jeszcze znasz ludzi. Już pare takich asów było bądź dalej jest na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a mam takie pytanie jakie są objawy jak coś nie tak dzieje się z tym filtrem...??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności