Skocz do zawartości
makaron11

Jakie zabezpieczenie do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje Seo Perfect, a te alarmy z allegro radzę sobie odpuścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Seo perfect CAN - działa bez żadnych zastrzeżeń - montaż też nie należy do najtrudniejszych. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ile taka przyjemność kosztuje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !

Dziś założyłem alarm Seo Perfect w autoryzowanym serwisie w Koninie za 550 zł ;)

Jeśli ktoś by chciał namiar mogę podać adres firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam alarm Meta.

Dla bardziej wymagających immobilizer kodowy.

Co do alarmu Meta. Jedno z nielicznych urządzeń które ma syrenę sterowaną

cyfrowo, niewielkie rozmiary, hermetyczna obudowa, oraz najwyższa

dopuszczona przepisami hałaśliwość. Na uwagę zasługuje fakt iż firma Meta

(oczywiście pod inną nazwą) jest dostawcą wielu urządzeń elektronicznych

(nie tylko zabezpieczających) dla takich marek jak: BMW, MB, VW, Audi,

grupa Fiat i Peugeot.

Immobilizer kodowy to moje w 70% autorskie rozwiązanie co czyni go

"niepowtarzalnym". Kod wprowadza się przyciskami szyb

(najczęściej, alternatywą mogą być przyciski memory fotela, czy regulacja

odcinka lędźwiowego). Oczywiście wykorzystane przyciski podczas

wprowadzaniu kodu nie powodują ruch szyb, czy fotela, funkcje fabryczne

przywrócone są po włączeniu zapłonu.

Wszystkie moje instalacje charakteryzują się porządnym wykonaniem.

Przykładowo czujniki ultradźwiękowe po naszej instalacji są w ogóle

niewidoczne, lub osadzone w elementach tapicerki w bardzo precyzyjnych

otworach co za tym idzie nie szpecą wnętrza auta. Dioda (mała 3 mm)

montowana jest bez oprawki w precyzyjnym otworze, wygląda jak fabryka.

Oczywiście to tylko część oferty.

UWAGA alarm fabryczny jak i ten dokładany (wysterowany z

fabrycznego pilota) nie zawsze okazuje się być skuteczny. Jeżeli jest ktoś

zainteresowany przyczyną owej nieskuteczności proszę pytać.

Paweł Paszko 501 170 886

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UWAGA alarm fabryczny jak i ten dokładany (wysterowany z

fabrycznego pilota) nie zawsze okazuje się być skuteczny. Jeżeli jest ktoś

zainteresowany przyczyną owej nieskuteczności proszę pytać.

 

Zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dioda (mała 3 mm)

montowana jest bez oprawki w precyzyjnym otworze, wygląda jak fabryka.

pewnie ktos powie ze znowu sie czepiam - ale w zadnym aucie nie widzialem zeby dioda byla montowana fabrycznie bez oprawki ... bez urazy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alarm fabryczny jak i alarm dokładany bezpilotowy (can lub analog) nie zadziała wtedy gdy go złodziej wyłączy. Znane mi metody:

1. Dobrze wyposażony złodziej dysponuje skanerem i przy odrobinie uporu nagra kod naszego pilota i otworzy samochód w ten sam sposób jak właściciel, czyli wraz z otwarciem samochodu wyłącza alarm. Opinie o skanerach znam taką że są to bardzo chimeryczne urządzenia, raz działają a raz nie, ale skoro są to należy założyć że mogą zadziałać i ....

2. Trafiały do mnie samochody z rozciętą blachą drzwi, wywleczoną wiązką i odizolowanymi przewodami szyny CAN. W tym przypadku złodzieje wykorzystują moduł produkcji SEO (270 zł.) którym można do sieci CAN wprowadzić kilka różnych rozkazów min. otwórz/zamknij samochód. Taki sposób kradzieży spotkałem kilkukrotnie w autach TUAREG i Q7.

3. Jeżeli samochód wyposażony jest tylko w alarm fabryczny złodziej nie ma większej trudności z uporaniem się z jego hałaśliwością. Może unicestwić syrenę zanim otworzy auto. Są też takie urządzenia złodziejskie które po podłączeniu do samochodu (złącze diagnostyczne i stacja) w ciągu najwyżej kilkudziesięciu sekund kodują nowy klucz a tym samym można włączyć zapłon co z kolei powoduje wyłączenie alarmu.

4. Wreszcie złodziej może wykraść klucz. Pomyślmy ile jest sytuacji w których klucze pozostawiamy bez opieki, np.: szafka basenowa czy sauna.

Mam sporą wiedzę w jaki sposób giną samochody i od dawna twierdzę że naprawdę skuteczne zabezpieczenie to immobilizer klawiaturowy. W ofercie mam też kilka innych uzupełniających zabezpieczeń:

1. blokada złącza diagnostycznego

2. blokada zamka - złodziej nawet po wyrwaniu klamki nie może otworzyć samochodu

3. przeniesienie syreny fabrycznej

4. elektroniczny wyłącznik maski - moja manufaktura

Oczywiście to nie cała lista oferowanych przeze mnie urządzeń zabezpieczających.Zainteresowanych proszę o telefon 501 170 886.

 

VALDI wierz mi że wyposażam bardzo wiele nowych samochodów wysokiej klasy w wiele różnych urządzeń nie tylko zabezpieczających (cb radio, wykrywacze radarów, audio, multimedia). W absolutnej większości przypadków fabryczne diody są osadzone w plastikowych panelach tapicerek i przycisków. Przyjrzyj się jednemu z przycisków np. zmieniarki CD - małe prostokątne diody. Czy widzisz tam oprawki? Instalowane przeze mnie diody mają 3 mm średnicy, są koloru czerwonego (mam też inne kolory), mają płaskie i matowe czoło. Otwór montażowy to nie tylko "wiertło", trzeba jeszcze trochę pracy i przyrządów. Diody osadzone w takim otworze to oczywiście nie fabryka ale bardzo ją przypominają.

Pozdrawiam Paweł Paszko 501 170 886

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zasięgnąć opinii na temat immobilaizer'a z elektronicznym kluczem zbliżeniowym PROXIMA PT2. Muszę coś dodatkowo u siebie zamontować bo nie mogę AC wykupić przy jednym zabezpieczeniu (Axa, mam tylko oryginalny immo) Ta Proxima PT2 nie jest montowana na Canie, facio zapewnia że nie będzie w związku z tym żadnych kłopotów, jestem laikiem w tej dziedzinie wiec pozostaje mi mu zaufać, ale zanim się z nim umówię na montaż chciałem tu zarzucić temat, może ktoś ma to u siebie i się wypowie co to w ogóle warte, cena 550pln.

Edytowane przez gringo71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panie gringo71 Większość urządzeń firmy Proxima jest godna zaufania, mam tu na myśli bezawaryjność. Ja poza jednym wyjątkiem nie oferuję ich produktów. Do minusów zapewne zaliczyłbym (o ile taki jest stan na chwilę obecną) zastosowanie przekaźnika do uruchamiania kierunkowskazów, oraz rozmiary zbliżeniowego "czipa". Działający przekaźnik zdradza miejsce instalacji modułu, wielkość "czipa" uniemożliwia schowanie go do wnętrza klucza.

Skuteczność zabezpieczenia uwarunkowana jest w 95% sposobem wykonania instalacji, a nie tym kto jest producentem urządzenia, czy technologią CAN. Mam tu na myśli wiele szczegółów, najważniejsze z nich to lokalizacja modułu(nie powinien być widoczny, po niżej krytyki jest instalowanie w widocznym miejscu "nad nogami " kierowcy) oraz odpowiednie wykonanie instalacji. Za najbardziej skuteczne urządzenie uważam takie które wymaga wprowadzenia kodu przełącznikami np. szyb elektrycznych, pamięci fotela, manipulator odcinka lędźwiowego. Oczywiście chwalę tu oferowane przeze mnie rozwiązanie. Wysoka skuteczność wynika z faktu iż złodziej nie może ukraść właścicielowi kodu, w przeciwieństwie do wszelkiego rodzaju dodatkowych pilotów, czipów, kart czy kluczy do blokady skrzyni biegów. Co więcej wymienione rozwiązanie charakteryzuje się łatwością obsługi, a z uwagi na brak widocznych elementów nie szpeci samochodu i nie zdradza złodziejowi co tak naprawdę jest zainstalowane w samochodzie.

Podsumowując immobilizer PT2 Proximy zainstalowany w odpowiedni sposób powinien stanowić w mirę porządne i mało uciążliwe zabezpieczenie. W mojej ofercie podobne urządzenia oferuję za 900 ~ 1200 zł.

Edytowane przez Paweł Paszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za najbardziej skuteczne urządzenie uważam takie które wymaga wprowadzenia kodu przełącznikami np. szyb elektrycznych, pamięci fotela, manipulator odcinka lędźwiowego. Oczywiście chwalę tu oferowane przeze mnie rozwiązanie. Wysoka skuteczność wynika z faktu iż złodziej nie może ukraść właścicielowi kodu, w przeciwieństwie do wszelkiego rodzaju dodatkowych pilotów, czipów, kart czy kluczy do blokady skrzyni biegów.

 

Zaciekawił mnie ten wątek :) Jest może dostępny sterownik do takiego typu zabezpieczenia, czy to Twoje rozwiązanie autorskie? Sygnał odczytywany jest z ramek CAN czy analogowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest może dostępny sterownik do takiego typu zabezpieczenia

jak sadze kolega mial na mysli odciecie zapłonu na przekaznikach(podtrzymanie) wedlug mnie bardzo dobry pomysl i tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Jest to moje autorskie rozwiązanie w 70%.

30% to:

Wykorzystuję immobilizer KIR (produkcji Proxima), zamawiam sterownik bez obudowy, oraz przekaźnik BR (Blokada Rozproszona). Sterownik i przekaźnik BR ulegają kilku niewielkim przeróbkom które mają na celu:

Tu zaczyna się 70%

- przesyłanie kodu cyfrowego (załącz/wyłącz przekaźnik BR) odbywa się przewodem a nie tak jak jest to w oryginale sygnałem radiowym, który to bywa bardzo częstym powodem zakłóceń pojawiających się w systemach audio

- przerabiam centralkę immobilizera tak by mogła odebrać kod z dołożonego modułu, który to z kolei odbiera informacje generowane przez zestaw - przełączniki fabryczne + moduł.

W wykorzystanych przełącznikach (najczęściej :szyby elektryczne, sterowanie odcinkiem lędźwiowym, memory fotela, sterowanie położeniem kierownicy) oraz ich instalacji elektrycznej muszę wykonać szereg zmian które mają na celu:

- kod do immobilizera należy wprowadzać przed włączeniem zapłonu, a więc przełączniki (wykorzystane do zabezpieczenia) które w pewnych określonych sytuacjach działają przez długi czas po wyłączeniu zapłonu muszą ulec sporym przeróbkom w wyniku których funkcjonują tylko po uruchomieniu samochodu.

- aby zmiany wprowadzone do przełączników mogły być wykorzystane do wprowadzania kodu do immobilizera KIR, muszę dołożyć moduł który rozgraniczy działanie (przełączników) przed/po włączeniem zapłonu, oraz wygeneruje impulsy kodowe.

Przepraszam za zbyt mało przejrzystą wypowiedź, jest późno i oko mi "spada".

 

Aby zainstalować immobilizer klawiaturowy w moje aranżacji potrzebuję dwa dni czasu. Koszt wykonania takiego zabezpieczenia to:

- podstawowa wersja 1800 zł.

- rozbudowana o koleje przekaźniki - po 350 zł. za każdy

Niewielkie grono klientów życzy sobie wykonanie dodatkowej instalacji obejściowej, która ma na celu wyeliminowanie naszej ingerencji w instalację samochodu - tak zwane wcinki unieruchamiające silnik. Obejścia te są tak wykonane że złodziej przy sporych umiejętnościach i wiedzy będzie miał nie lada problem aby w ogóle ustalić czy takowa instalacja się w danym aucie znajduje.

 

Oczywiście nie jest to jedyna forma zabezpieczenia samochodów jaką oferuję.

1. Blokada zamków

2. Blokada złącza diagnostycznego

3. Elektroniczny wyłącznik maski (bardzo trudny do unicestwienia)

4. Immobilizery:

- zbliżeniowe

- aktywne

- anty napad (z funkcją mute)

5. Alarm CAN oraz ANALOG

6. Alarm pilotowy

7. Blokadę skrzyni biegów (nie polecam)

8. GUARDSYSTEM jedyny skuteczny system do lokalizacji skradzionych pojazdów

Oraz sporo innych rozwiązań mających na celu polepszenie skuteczności zabezpieczenia samochodu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak by zrobić odłączanie przycisku od hamulca postojowego?tak żeby nie dało się zwolnić ręcznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

jak sami piszecie są różne zabezpieczenie, które szybciej lub później amator cudzej własności złamie. A nie lepiej po prostu auto ubezpieczyć w zakresie AC ?? - daje to także ten plus jak się w coś walnie to nie trzeba bulić wszystkiego z własnej kasy ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie lepiej po prostu auto ubezpieczyć w zakresie AC ??

 

Może lepiej ale to kosztuje i to dużo nawet bardzo dużo. Do tego pozostawia złudne domniemanie świętego spokoju. Znane sa przypadki odmowy wypłaty odszkodowania z różnych przyczyn.

A z resztą najczęściej giną auta właśnie kupione lub te które odwiedziło warsztat specjalizujący się "w tym czy tamtym".

Razu jednego kolega kupując auto poprosił mnie o jakieś szybkie zabezpieczenie mało standardowe. I to zabezpieczenie mu auto uratowało :/

Skąd wiem że uratowało? Kolega na siedzeniu zostawił pomalowana na czarno zapałkę w taki sposób by każde zajęcie miejsca za kierą zmieniło jej miejsce. Co ciekawe trzeciego ranka po zakupie zapałka była w pozycji innej jak wieczorem mimo iż auto zamknięte jak wieczorem. Nie pozostawiło to złudzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC kosztuje jakieś 2-3% rocznie. czy to dużo to kwestia indywidualna. Jak czytam o problemach instalacji non-standardów (bo szyna can itd) to myślę że szkoda czasu na coś "niepewnego" (typu powadamianie gsm/gps) tylko niestety AC jest "bezpieczniejsze. Oczywiście trzeba czytać OWU ... :)

 

Sorki za małe OT ;)

Edytowane przez Arek@opole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności