Skocz do zawartości
makaron11

Jakie zabezpieczenie do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość passfan

a ja takie coś znalazłem

http://alarm-gps-gsm.com/

tylko że drogie jak s... ale jest ukryty guziczek i zdalne zarządzanie tym systemem czyli że jak ktoś cie wysadzi na skrzyżowaniu z auta to możesz zadzwonić z komórki i odłączyć zapłon (albo nawet z budki telefonicznej znając kod) - albo ktoś obcy znając kod może właściciela ni z tego ni owego odłączyć :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie fabrycznego alarmu montowanego w tym aucie.

Jak wiadomo alarm ten jest wyłączany w momencie przekręcenia klucza w zamku w drzwiach, ale również (jak dowiedziałem się w serwisie montującym alarmy) jeśli złodziej przegwałci zamek łamakiem to alarm też się wyłączy! Beznadzieja!

Logicznie rozumując musi być jakiś wyłącznik alarmu- elektryczny- zamontowany w zamku. Czy nie da się go odłączyć tak by alarm jednak działał jeśli wejdę do auta kluczem, bez użycia pilota??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy złodziej samochodu daruje sobie w momencie jak widzi fizyczne zabezpieczenie skrzyni biegów...wiem to z pewnego źrudła, od elektryków samochodowych który trudnią się na codzień zakładaniem zabezpieczeń, tak naprawde odcięcie zapłonu to pic na wode dla dobrego złodzieja, bo podpina swój komp i odpala jak chce, odciecie musi być w takim miejscu, że w momencie odpalania auta przez właściciela nie wykonuje fałszywych ruchów czyli gdzieś nie gmera pod kierownicą w schowkach itp. miejscach/jeżeli macie dwa zabezpieczenia elektroniczne nie zakładajcie drugiej diody, nie dość że to dla was informacja że coś tam działa to dla złodzieja też:)

pozdrawiam

 

Mam pytanie odnośnie fabrycznego alarmu montowanego w tym aucie.

Jak wiadomo alarm ten jest wyłączany w momencie przekręcenia klucza w zamku w drzwiach, ale również (jak dowiedziałem się w serwisie montującym alarmy) jeśli złodziej przegwałci zamek łamakiem to alarm też się wyłączy! Beznadzieja!

Logicznie rozumując musi być jakiś wyłącznik alarmu- elektryczny- zamontowany w zamku. Czy nie da się go odłączyć tak by alarm jednak działał jeśli wejdę do auta kluczem, bez użycia pilota??

 

 

 

to zabezpieczenie to bzdura, kladasz kluczyk i alarm się rozbraja:)

Edytowane przez artmin
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

Nijak nie rozumiem twojej odpowiedzi. Przeciez napisałem, że fabryczny alarm to lipa bo przekręcenie klucza w zamku powoduje jego wyłączenie. Również łamak wyłącza ten alarm. Chciałbym go ulepszyć tak - by nie był zależny od klucza.

Tylko użycie pilota powinno dezaktywować ten alarm.

Czy jest ktoś kompetentny kto zna problem?

Wg mnie musi być jakiś wyłącznik alarmu w samym zamku ale to tylko mój domysł. Ktoś potwierdzi?

 

Co do blokady skrzyni biegów to tym bardziej lipa. Łamak otwiera każdy zamek - jak już napisał ktoś kompetentny na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darpiot
Niestety (albo stety) nie da się zamontować to tego paska zabezpieczeń w stylu odcięcia zapłonu (komputer nie pozwoli - było na forum), alarm musi być podpięty pod CANa, a oprócz tego można stosować mechaniczne zabezpieczenia typu blokada skrzyni biegów. Sam zamierzam zamontować alarm pod CANa z czujnikami ruchu i położenia (nie mylić z czujnikiem wstrząsu), może jeszcze blokadę kierownicy

 

P.S. makaron11 pyta chyba o "tajne" a nie "tanie" zabezpieczenie

 

 

No właśnie że się da. Wczoraj (10.10.08) zawiozłem brykę do gostka który coś takiego wykonał. Szukał godzinę gdzie to wpiąć i znalazł kabelek który nie idzie po CAN'ie.

Działa to tak, że pstryczek elektryczek jest ukryty zmyślnie. Po włożeniu kluczyka wsio świeci ale rozruchu nima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie że się da. Wczoraj (10.10.08) zawiozłem brykę do gostka który coś takiego wykonał. Szukał godzinę gdzie to wpiąć i znalazł kabelek który nie idzie po CAN'ie.

Działa to tak, że pstryczek elektryczek jest ukryty zmyślnie. Po włożeniu kluczyka wsio świeci ale rozruchu nima

 

To widocznie nawet dobre warsztaty nie wiedzą wszystkiego, a to co czytałem o odcięciach zapłonu itp. też nie zawsze jest prawdą. A może nikt do tej pory nie spędził godziny na szukaniu takiego rozwiązania? Jak możesz to napisz co to za kabelek na forum lub na PW. W dalszym ciągu jestem jeszcze przed założeniem dodatkowego zabezpieczenia (jakoś tak schodzi;) ). Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputerze pokładowym 11 pin na złączu G czerwono-fioletowy cienki kabelek, po przecięciu tego kabelka nie da się zapalić auta, a zapalone gaśnie i rozrusznik też nie kręci, ale to chyba marne zabezpieczenie bo wszyscy montazyści w taki sposób realizuja odcięcie , no chyba że chodzi tylko o zasade żeby coś odciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darpiot
To widocznie nawet dobre warsztaty nie wiedzą wszystkiego, a to co czytałem o odcięciach zapłonu itp. też nie zawsze jest prawdą. A może nikt do tej pory nie spędził godziny na szukaniu takiego rozwiązania? Jak możesz to napisz co to za kabelek na forum lub na PW. W dalszym ciągu jestem jeszcze przed założeniem dodatkowego zabezpieczenia (jakoś tak schodzi;) ). Dzięki.

 

Dzwoniłem; nie powie. Gość twierdzi, ze upublicznienie takiej wiedzy moze działać na niekorzyść jego klienta. I tu ma trochę racji. Ja się na tym nie znam kompletnie to i nie będę szedł "po nitce do kłębka" zeby znaleźć. Serwis ma też o tym nie wiedzieć bo auto jest na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłem; nie powie. Gość twierdzi, ze upublicznienie takiej wiedzy moze działać na niekorzyść jego klienta. I tu ma trochę racji. Ja się na tym nie znam kompletnie to i nie będę szedł "po nitce do kłębka" zeby znaleźć. Serwis ma też o tym nie wiedzieć bo auto jest na gwarancji.

No i racja z roznymi ludzmi sie spotykamy, mozna kiedys trafic na kogos kto bedzie chcial zabrac nasze auto dlatego lepiej nie mowic co jest pomontowane i jak to sie rozlacza. Najlepsze jest zabezpieczenie totalnie niewidoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem passata B6 2005r. Z tego co słyszałem standardowo montowany jest immobilajzer lecz wyczytałem również że dodatkowo zakładano fabryczny alarm VW. Jak sprawdzić czy posiadam taki alarm. W przednich drzwiach znajduje się migająca dioda. Informacja jest dla mnie ważna, ponieważ jestem w trakcie ubezpieczania auta.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem passata B6 2005r. Z tego co słyszałem standardowo montowany jest immobilajzer lecz wyczytałem również że dodatkowo zakładano fabryczny alarm VW. Jak sprawdzić czy posiadam taki alarm.

Było o tym na forum sprawdź wątek pt "gdzie powinien znajdować się alarm pod maską"

Najprościej sprawdzic i to działa:zamknąć się od srodka,dwukrotnie naciskając przycisk pilota tak aby odblokować drzwi i je otworzyć odezwie sie piskliwy głosik tzn, że jest tzw. fabryczny alarm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Alarmu niestety brak, więc trzeba będzie coś założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o wykonanie następującego doświadczenia:

 

-zamknąć drzwi i nacisnąć przycisk zamykania na pilocie

-otworzyć drzwi zamkiem za pomocą kluczyka.

 

Czy włącza się alarm? Podobno alarm w B6 nie jest już włączany i wyłączany za pomocą zamka w drzwiach, tylko radiowo pilotem - tak mnie poinformował dealer po konsultacji z fabryką po moim zapytaniu czy mogę sobie w czasie trwania gwarancji założyć jakiś porządny alarm na Can'ie tak, żeby złodziej nie rozbroił mi alarmu łamakiem.

Czekam jeszcze na odbiór auta i nie mogę sam tego sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje zakupić taką blokadę do skrzyni : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=464521471

- czy ktoś z was miał może doświadczenia z firmą dipol , czy ten rodzaj zabezpieczeń dobrze się sprawdza.

z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy są alarmy na CAN'ie posiadające własny immobiliser? Jeśli tak to czy dubluje on fabryczne immo? No i jak działa taki dodatkowy immobiliser? Czy również po CAN'ie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam planuje zakupić taką blokadę do skrzyni : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=464521471

- czy ktoś z was miał może doświadczenia z firmą dipol , czy ten rodzaj zabezpieczeń dobrze się sprawdza.

z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam

 

Nie jest zła ale trzeba bolca wyciągać, ja proponuje bear locka bezbolcowego, droższa o około 100zł ale dużo praktyczniejsza w eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter ok1 ma rację ja mam taką bez wyjmowanego bolca i jestem z niej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mialem dipola i nigdy wiecej tego nie kupiei nikomu nie radze wielka porażka problemy z kluczem z otwieraniem itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zabsi

a moze ktos podac jakies firmy/marke alarmow ktore zakladal ? chcialbym zalozyc cos sprawdzonego i bezproblemowego. Moj meches od elektroniki (nie montuje alarmow) powiedzial ze moge spac spokojnie bo jeszcze nie rozpracowali passka zeby go ukrasc i zebym na razie nic nie montowal?! Ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco

zabsi - zmień elektronika. B6 z fabrycznym zabezpieczeniem odjeżdża w 30 sek.:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności