Skocz do zawartości
makaron11

Jakie zabezpieczenie do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Można zrobić ukryty wyłącznik. Dobrze jest odciąć zasilanie np.sterownika silnika, rozrusznika. Ja podłączyłem jeszcze hamulec ręczny. Na włączonym zapłonie nie można odpalić auta i zwolnić hamulca postojowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobic odciecie pompy paliwa na pstryka ?? przeciac przewody idace do pompy wmontowac pstryk i ma dzialac?

Edytowane przez gw87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,kto szuka ten znajdzie-znalazłem ładny manual ze zdjęciami do podłączenia blokady sensorowej w passacie b6-jeśli ktoś jest zainteresowany mogę udostępnić.

 

Chętnie skorzystam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,po ostatniej wizycie złodzieja w aucie muszę jakiś alarm zamontować

co byście polecili dobrego co by aktywacja/dezaktywacja była nie pilotem tylko kartą noszoną przy sobie

powiadomienie gsm i była opcja odcięcia zasilania któregoś sterownika

dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w którym miejscu w kabinie należy podłączyć kabelek od niefabrycznego alarmu który poda +12V i zadziała klakson? Wiem że u nas wszysztko na szynie CAN ale może gdzieś jakiś przekaźnik czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobione odcięcie can, muszę trzymać ukryty guzik przy wkładaniu kluczyka, żeby było połączenie Can, do tego mam ukryty przycisk od złącza obd, bez włączenia tego brak komunikacji z autem, sprawdzone kiedyś na diagnostyce zapominałem włączyć, chlopaki ładnie się napocili aż powiedzieli że coś jest uszkodzone i nie mogą się połączyć z autem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam alarm od nich założył mi koleś co wkodował go do can

http://www.dest.pl/

jeżeli nie mam karty przy sobie nie odpale, karta może być schowana w dokumentach czy w portfelu, działanie bezproblemowe, kiedyś zgubiona karta i auta nie ruszyliśmy, odłączyłem centralkę bo wiem gdzie ona jest zawiozłem do gościa i zakodował nową karte,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super że macie wszystko na CANie ale ja nie mam. Dlatego się pytam gdzie podpiąć kabelek żeby klakson się załączał jak dostanie sygnał z centralki alarmowej nie oryginalnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podłączyć multiblock w passacie b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie moze gdzie jest sterownik od hamulca recznego? pod podłokietnikiem czy gdzies indziej? ja mam alarm TYTAN DS512 moze nie najtanszy ale z gps i aplikacja na telefon a moja zonie nie ma aplikacji i zaczyna wyc alarm to telefon dzwoni a u mnie apka wyje i tel dzwoni mozliwosc programowania do 3 telefonow POLECAM ale jeden alarm to chyba za malo a tez ma blokade sensorową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Szukam od wielu dni zabezpieczenia auta:

- myślałem o lokalizatorze GPS, ale to lipa

- blokada skrzyni biegów- ciut więcej czasu zabiera ale i tak

- pstryczki elektryczki na zapłon oraz gniazdo diagnostyczne - to jest warte uwagi

a ma ktoś z Was lokalizator radiowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!

Szukam od wielu dni zabezpieczenia auta:

- myślałem o lokalizatorze GPS, ale to lipa

- blokada skrzyni biegów- ciut więcej czasu zabiera ale i tak

- pstryczki elektryczki na zapłon oraz gniazdo diagnostyczne - to jest warte uwagi

a ma ktoś z Was lokalizator radiowy?

 

radiowe rozwiązanie tylko na małe zasięgi. Te z dobrym kosztują majątek.

 

pstryczki/własne patenty + bear lock i auto nie do ruszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam czujkę zbliżeniową, trzeba nosić na szyi lub w kieszeni. Bez niej - lub gdy złodziej ukradnie nam samochód metodą np. na stłuczkę czy na butelkę w nadkolu samochód gaśnie po 30 sekundach. Oddcięcie +12V w kilku miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobione odcięcie can w gnieździe obd, leczo ostatnio zauważyłem że vcds jak nie znajduje can łączy się z linią K, czy jest możliwość odłączenia immo poprzez linię K i np. odpalić auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście posiadam czujkę zbliżeniową, trzeba nosić na szyi lub w kieszeni. Bez niej - lub gdy złodziej ukradnie nam samochód metodą np. na stłuczkę czy na butelkę w nadkolu samochód gaśnie po 30 sekundach. Oddcięcie +12V w kilku miejscach.

 

Podoba mi się takie rozwiązanie. Jest element zaskoczenia dla złodzieja. Wygoda używania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, znawcy i sympatycy marki VW mam do Was pytanie.

Zdecydowałem się na autoalarm marki Tytan DS400 CAN z czujnikiem położenia (na wypadek lawety) z syreną pizoelektryczna oraz immo. Wcześniej myślałem o SEO Perfec CAN, ale TYTAN ma przekaźniki elektroniczne, które w momencie załączenia kierunkowskazów nie słychać i wtedy trudno zdiagnozować położenia centralki alarmu.

Dziś byłem w warsztacie i miałem taki plan: alarm Tytan DS400, auto otwierane pilotami Tytan (dla większego bezpieczeństwa - co prawda moje auto nie posiada kessy), piloty Joker jako immobilaizer oraz przeniesienie gniazda diagnostycznego.

 

Monter namawiał mnie na montaż DS512 z powiadamianiem GPS, a na argumenty zagłuszania odpowiadał, że ten GPS nie działa ciągle i dlatego może nie być wykryty przez złodzieja. Myślę, że jak złodziej ma zagłuszacz to go po prostu włącza i tyle, sposób działania GPS nie ma tu wiele do powiedzenia- chyba, że się mylę.

Podobno nie ma również sensu stosowanie pilotów tytana do otwierania auta- bo to po CAN i bez znaczenia, tutaj nie wiem (może amator cudzej własności ma jakiś sprzęt który na oryginalnym sterowaniu zamka otworzy auto)?

Kolejna sprawa przeniesienie OBD gdzieś wyżej i schowanie za przewodami - ale będzie problem gdy trzeba będzie podpiąć interfejs. W miejsce oryginalnej lokalizacji montaż atrapy na którą jest podane zasilanie.

 

Co o tym myślicie?

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a co w przypadku gdy auto utraci informacji o czujce przy jeździe na autostradzie?

Przecież każdy czujnik może ulec awarii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się. O jaką czujkę Ci chodzi?

Kolego, a co w przypadku gdy auto utraci informacji o czujce przy jeździe na autostradzie?

Przecież każdy czujnik może ulec awarii?

Czemu akurat na autostradzie ma być większy problem?

 

...że ten GPS nie działa ciągle i dlatego może nie być wykryty przez złodzieja

GPS to odbiornik, więc jakie ma znaczenie czy działa ciągle czy cały czas? Ściemnia po prostu. Złodziej go nie wykrywa tylko zagłusza lub do kontenera wsadza, gdzie nie da się sygnału odebrać. Zgadzam się z tym, że sposób działania GPS nie ma znaczenia. Coś zmieni, kiedy będzie to odbiornik Glonass i może jego złodzieje nie zagłuszają jeszcze, tylko skupiają się na częstotliwości GPS. Ale tego nie wiemy.

 

OBD przenieść? Nie zaszkodzi. Jest prawdopodobieństwo, że będzie miał trochę trudniej. Złodziej oczywiście, bo my wiemy jak podłączyć się urządzeniem diagnostycznym.

Edytowane przez atmosferyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności