Skocz do zawartości
Gość Majkel-sopot

wskaźnik temperatury zewnetrznej powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę nikt nie spotkał się z takim przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam problem właśnie z czujnikiem temperatury zewnętrznej. Otóż kiedy kupowałem samochód sprzedający uprzedził mnie iż zdemontował czujnik temperatury zewnętrznej w celu kupna nowego lecz tego nie zrobił. A więc kupiłem czujnik- wiem że jego miejsce jest przed chłodnicą, ale gdzie go wpiąć - nie mam pojęcia. Cały czas oczywiście na wyświetlaczu mam - - (dwie kreski). Przejrzałem wszystkie kostki, złączki i nigdzie nic nie brakuje. Dodam że Passat B5 FL 2005 r

 

Dzięki za pomoc

Edytowane przez kriss_t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj przy tej wiązce, co biegnie koło zbiorniczka płynu od wspomagania. Gdzieś powinna zwisać wtyczka na dwa piny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie normalnie u kolegi w Passacie (tyle że z roku 98) widziałem że ten przewód z czujnikiem wpięty jest do kostki pod czarną osłoną koło zbiorniczka płynu wspomagania. Zdjąłem osłonę i nie widać nigdzie wolnego gniazda do wtyczki czujnika- wszystkie wtyczki i gniazda są zapełnione. Może późniejsze roczniki gdzieś indziej mają złącze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przewód z czujnikiem wpięty jest do kostki pod czarną osłoną koło zbiorniczka płynu wspomagania.

 

Tam faktycznie powinny przechodzić przewody od czujnika (brązowy i brązowo-biały), ale sam czujni wpina się w kostkę, która powinna znajdować się za środkową kratką zderzaka. Jeśli jej nie ma, to popatrz, czy gdzieś na wiązce od kostki pod osłoną (o której piszesz) nie ma tych dwóch przewodów 'luzem' - u mnie tak właśnie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że nigdzie nie ma tych przewodów. Później zrobię zdjęcie złączy koło zbiorniczka

Edytowane przez kriss_t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P1080219.jpg

Właśnie zrobiłem fotkę. W miejscu koło zbiorniczka wspomagania gdzie normalnie mamy "szynę" z czterema polami na złącza kablowe, u mnie wygląda to tak. Pierwsze miejsce ze złączką od góry patrząc - złączka wielopinowa. Drugie złącze- dwuprzewodowe (gruby czerwony i jakiś tam, chyba od wentylatora) . Trzecie miejsce na złżcze - WOLNE - i może tu powinno być gniazdo i wtyka od czujnika temp. Czwarte złącze to jednoprzewodowe- żółto-zielony przewód.

Jeżeli w "WOLNYM" miejscu powinna być złączka od czujnika temp. zewnętrznej, to skąd idzie w ogóle ten przewód, gdzie go szukać bo nigdzie na pierwszy rzut oka nigdzie luźnego nie wystaje

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie te przewody (brązowy i brązowo-biały) są właśnie w tej złączce wielopinowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piotrze,

Jeżeli to złącze wielopinowe obsługuje też czujnik temp. zewnętrznej, to w którym miejscu tego przewodu jest odejscie (rozgałęzienie) na przewód dwużyłowy do czujnika? Pytam bo może ktoś coś kiedyś obcioł :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj tę wiązkę od złącza w dół. Odejście przewodów do czujnika jest może z pół metra od kostki (strzelam), w każdym razie powinieneś bez problemu zobaczyć to miejsce.

 

Edit:

Znalazłem takie zdjęcie tej wiązki, zaznaczyłem złącze, czujnik oraz miejsce rozgałęzienia wiązki:

1331371304.jpg

Edytowane przez kwaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek dopiero będę mógł to sprawdzić a tym czasem miłego weekendu!!

Dam znać w poniedziałek jak to wygląda u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba znalazłem dzięki pomocy przyczynę. Ze złącza wielopinowego wcale nie wychodzą przewody na czujnik. Po jednej stronie złącza dwa ostatnie dolne piny brązowy i chyba brązowo-żółty z drugiej strony złączki wcale nie wychodzą z nich przewody. Przypuszczam że kiedyś może była wymieniona ta wiązka na starszy model. Podłącze czujnik pod te przewody i zobaczymy

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem. Temperatura na wyświetlaczu ciągle się zmienia od -45 do 10C, nie wiem czym to jest spowodowane przez kilka godzin jazdy temperatura potrafi się zmienić kilkadziesiąt razy. Jak mi pokazuje -45 to nawiew przy ustawieniu na 18 C grzeje jak bym miał ustawione na 24. Czy to czujnik temperatury zewnętrznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to czujnik temperatury zewnętrznej?

Tak. Lub też któryś z jego przewodów - dalej za wtyczką, idąc w kierunku do zbiorniczka płynu chłodzącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem nowy na tym forum i chcialem przedstawic moj problem z climatronikiem. Otoz sprawa wyglada tak: Nabylem passata z 2001 roku po wypadku, wszystko elegancko mi blacharz poskladal, wyprostowal idt. Niestety okazalo sie ze niewyswietla mi sie wogole temperatura zewnetrzna anie na klimie ani na liczniku sa tylko " -----" . Sprawdzilem czujnik w zderzaku miernikiem i pokazal mi opor ponad 1 kohm wiec mysle ze jest dobry. Ruszalem tez kostki obok zbiornika na olej do wspomagania i zadnej reakcji niezauwazylem. Climatronik wywalil bledy 318 i 513 a na pozycji nr 5 pokazuje 0,0 St. C . Moze ktos na forum ma jakies sugestie co moze byc nie tak??? Bede wdzieczny za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Jestem nowy na tym forum i chcialem przedstawic moj problem z climatronikiem. Otoz sprawa wyglada tak: Nabylem passata z 2001 roku po wypadku, wszystko elegancko mi blacharz poskladal, wyprostowal idt. Niestety okazalo sie ze niewyswietla mi sie wogole temperatura zewnetrzna anie na klimie ani na liczniku sa tylko " -----" . Sprawdzilem czujnik w zderzaku miernikiem i pokazal mi opor ponad 1 kohm wiec mysle ze jest dobry. Ruszalem tez kostki obok zbiornika na olej do wspomagania i zadnej reakcji niezauwazylem. Climatronik wywalil bledy 318 i 513 a na pozycji nr 5 pokazuje 0,0 St. C . Moze ktos na forum ma jakies sugestie co moze byc nie tak??? Bede wdzieczny za odpowiedz.

 

Niestety czeka ciebie sprawdzenie całej drogi od czujnika do klimatronika , 318 - to pres wysokiego ciśnienia tzn. klima nie załączyła wentylatora albo czynnika mało ( bardziej obstawiam brak informacji z czujnika zewnętrznego co z kolei doprowadziło do braku uruchomienia wentylatora ) 513( 1299 - taki jest błąd w VAG-u ) to błąd AIR BAG ( poprawcie jak się mylę )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klima jest nienabita wiec czynnika brak. No mam nadzieje ze uszkodzona jest tylko wiazka od czujnika do kostki. Sa jeszcze inne mozliwosci ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie powinno byś nic to jest prosty układ ( termistor ) idzie z tego co kojarzę bezpośrednio do panelu klimatronika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Jutro bede badal przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie sprawdzania przewodow. Przewody od czujnika do kostki sa oki. Probowalem znalezc te przewody przy samym panelu ale niestety tu poleglem gdyz ja albo nie mam tych kabelkow w tej kostce (12pin) albo po drodze zmieniaja kolory gdzies na jakims zlaczu. Zastanawia mnie czy mechanik nie pomylil mi kabli bo taka sama kostka jest przy zamku maski i na tej kostce jest normalne napiecie. Moze ktos sie orientuje jaki jest dokladny przebieg tych kabelkow i czy maja po drodze do climatronika jeszcze jakies zlacze ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności