Skocz do zawartości
lubecki

Jak rozebrać włącznik świateł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Miga mi żaróweczka/diodka sygnalizująca włączenie świateł mijania. Prawdopodobnie wymaga poprawienia kontaktów. Jednak nie wiem jak się do niej dostać. Czy wiecie jak rozebrać włącznik świateł (Passat B4)? Wymontowałem go z samochodu, ale nie wiem od czego zacząć. Jeśli wystąpił już na forum opis jak to zrobić to proszę o linka.

Edytowane przez lubecki
Nieprecyzyjny temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100 procent da się to zrobić :D bo ja sam wymieniałem tam żaróweczkę ale już parę lat temu i dokładnie nie pamiętam jak :633:.Trzeba oddzielić ten czarny plastik od białej konstrukcji o ile dobrze pamiętam i chyba są tam zatrzaski :confused:.Wąski wkrętaczek i poradzisz sobie.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rainman777, dzięki że próbowałeś pomóc. Mój problem polega na tym że po wysunięciu wnętrza włącznika o kilka milimetrów coś go blokuje na dobre. Znalazłem ciekawy opis na forum golfa:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=12766&start=0

Mam nadzieję że z tymi informacjami uda mi się pójść dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Kolego włącznik swiateł wysuwa sie wraz z całym modułem te wszystkie rekulatory itp.

 

Bierzesz to za habety i ciagniesz wszystko jest umieszczone na takim sprytnym zatrzasku ułamac sie raczej nic nie ułamie.

 

Pózniej masz dwie opcje zaruweczka podswietlenia całego badziewia plus 3 diody.

Do żaruweczki dobierasz sie od tylca a zeby sie dobrac do diud musisz rozebrac caly moduł.

Ogólnie robota na 10 min max.

 

Ok jak już pomogłem to nieh mi teraz ktoś pomoże.

 

W podswietleniu zapalniczki jest taka mała zaruweczka, pytanie jak sie do niej dostać??? ostatnim razem widziałem ją na oczy bdy miałem cała konsole rozebraną a czy jest jakiś sposub wymiany bez rozboirki.

 

Prubuję ciagnąc gniazdko zapalniczki przekrecac i nic a nie hce niczego ułamać.

Czy ono jest w ogule wyjmowane mo gaj tak to przyłożę sie nieco bardziej.

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nieda rady, trzeba rozebrac cała konsole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego włącznik swiateł wysuwa sie wraz z całym modułem te wszystkie rekulatory itp.

 

Bierzesz to za habety i ciagniesz wszystko jest umieszczone na takim sprytnym zatrzasku ułamac sie raczej nic nie ułamie.

 

Pózniej masz dwie opcje zaruweczka podswietlenia całego badziewia plus 3 diody.

Do żaruweczki dobierasz sie od tylca a zeby sie dobrac do diud musisz rozebrac caly moduł.

Ogólnie robota na 10 min max.

 

Ok jak już pomogłem to nieh mi teraz ktoś pomoże.

 

W podswietleniu zapalniczki jest taka mała zaruweczka, pytanie jak sie do niej dostać??? ostatnim razem widziałem ją na oczy bdy miałem cała konsole rozebraną a czy jest jakiś sposub wymiany bez rozboirki.

 

Prubuję ciagnąc gniazdko zapalniczki przekrecac i nic a nie hce niczego ułamać.

Czy ono jest w ogule wyjmowane mo gaj tak to przyłożę sie nieco bardziej.

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=146633&postcount=5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Aha czyli wszystko jasne znowu trzeba pół passata rozłożyć zeby wymienić żaróweczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha czyli wszystko jasne znowu trzeba pół passata rozłożyć żeby wymienić żaróweczkę.

eeee tam wcale nie mówię tu o żarówce od zapalniczki jeśli po lekkim podważeniu wkrętakiem nie chce wyjść zapalniczka toooo robimy tak wyciągasz tylną popielniczkę pod nią są dwa wkręty odkręcasz je następnie odkręcasz gałkę zmiany biegów ściągasz mieszek ,pod mieszkiem masz następne dwie nakrętki je też odkręcasz, pozostają jeszcze następne dwa wkręty od schowka pod popielniczką po obuch stronach z jednej strony jeden wkręt i z drugiej strony drugi i już masz zapalniczkę na wierzchu

Edytowane przez waldek40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze wrócę do podświetlenia włącznika świateł. Dzięki wszystkim za pomoc w rozbrajaniu tego elementu - udało się :). Wystarczyło jeszcze trochę podważyć i mocniej pociągnąć. Nie rozwiązałem jednak głównego problemu. Sprawa wygląda następująco: mam przypadek przełącznika z dwoma diodami i jedną żaróweczką, jeśli przy wyłączonym silniku przekręcę włącznik świateł do pozycji "postojowe" to zapala się zielona diodka przy symbolu reflektora, przekręcam dalej do pozycji "mijania" diodka nadal się pali - do tej pory jest ok :cool:. Natomiast jeśli w tym momencie włączę zapłon to zielona diodka sygnalizująca włączone światła mijania gaśnie - :confused: Jeśli przełączę włącznik na światła postojowe to diodka znowu świeci. Krótko mówiąc spodziewałem się że to będzie trochę inaczej działało. Wiecie może jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie może jak to naprawić?

Mam drugi przełącznik i w obydwu jest tak samo. Te typy tak mają.

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:confused: Aż nie mogę w to uwierzyć. Czy mógłby ktoś jeszcze to potwierdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja to potwierdzam-tak ma być, gaśnie zielona dioda i świeci się tylko ideogram świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

przepraszam ze podbijam taki stary temat ale mam problem z wlacznikiem swiatel i chyba tu najlepiej bedzie on pasowal. jesli zle wybralem to prosze o lagodny wymiar kary :)

 

chodzi o te zielona diode sygnalizujaca swiatla postojowe - u mnie ona mruga podczas jazdy z wlaczonymi swiatlami mijania, czasami nawet zapali sie na dluzej - bardzo to denerwuje w czasie jazdy nocnej. czy ktorys z kolegow mial cos podobnego i potrafilby pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie ona mruga podczas jazdy z wlaczonymi swiatlami mijania

Nie powinna, świeci się tylko gdy masz włączone postoje, w innych położeniach gaśnie, jest na niej dioda kierunkowa..pewnie padła.

Kup dwie diody led ,trzymilimetrowe.

Rozbierz włącznik wlutuj je i problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za blyskawiczna odpowiedz - juz mam przed soba wlacznik i biore sie do roboty :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po włączeniu świateł świeci się lampka jak również i światła przeciw mgłowe, przy lekkim dociśnięcu przełącznika gasną ,jak to naprawić bo nie da się jeżdzić cały czas dociskając ręką ten przełącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może byś przyczyną nie działania podświetlenia w tym włączniku, raz działa raz nie. Nie zauważyłem jakiejś zależności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności