Skocz do zawartości
misiek 528

mocniejsze sprzęgło do awx

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie o tej ilości śrub już gdzieś czytałem. Ale nad tym jednomasem się faktycznie zastanowię. Nowy dwumas z ubiegłego roku niespecjalnie daje radę. Znaczy przy przyspieszaniu wibruje, a sprzęgło się ślizga. Szkoda było wydać 3 tysiące. Lepiej było od razu wstawić skrzynię od 2.5 TDI DQS i się w takie dziadostwo nie bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie o tej ilości śrub już gdzieś czytałem. Ale nad tym jednomasem się faktycznie zastanowię. Nowy dwumas z ubiegłego roku niespecjalnie daje radę. Znaczy przy przyspieszaniu wibruje, a sprzęgło się ślizga. Szkoda było wydać 3 tysiące. Lepiej było od razu wstawić skrzynię od 2.5 TDI DQS i się w takie dziadostwo nie bawić.

 

 

Wszystko to w zależności jak Będzie to Wystrojone itp...

 

Eltom zajrzy do tematu kolegi Mrozoo na forum audi 80, Robert Ma tam Ponad 200 PS w ośce i AVF i Ma Kombinowany Jednomas Własnej Produkcji :)

Jeżeli Chce Być Zadowolony to Posłuchaj Mnie Choć Raz i Pogadać z Robertem :)

A nie Będziesz żałował :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grinczu, nie choć raz, bo przypomnij sobie kto przed rokiem mówił - wkładaj AVF :)

Zajrzę do tamtego tematu. Ale jeszcze nie podjąłem decyzji o wielkości sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grinczu, nie choć raz, bo przypomnij sobie kto przed rokiem mówił - wkładaj AVF

Zajrzę do tamtego tematu. Ale jeszcze nie podjąłem decyzji o wielkości sprzęgła.

 

 

To Wpisuj w Profilu a nie Nie Kurfa Świrujesz :P

Założysz to co Robert i ponad 400 NM nawet od dołu bez żadnego strachu :P

Ale Zrobisz jak Będziesz Uważał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolega Daron pisał, że najmocniesze sprzęgło seryjne 228mm ma AWX, więc moje pytanie czy podejdzie ono do AFN i czy nie muszę się martwić o wytrzymałość jeśli planuje 160KM i 330 Nm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie musisz się martwić ;)

Tylko najpierw poważnie zastanów się, czy taka moc Ci wystarczy, żebyś za kilka miesięcy nie kupował drugiego sprzęgła, jak przyjdzie ochota na mocniejszy program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym długo i będzie musiało bo:

1. nie zamierzam długo AŻ tak długo jeździć tym samochodem, więc nie chcę, aż tak mocno w niego inwestować, a wyższa moc to wyższe koszta.

2. Większa modyfikacja sprzęgła= większe koszta, a jednocześnie rezygnacja z komfortu kosztem 1 masu.

 

Na plus idzie tylko jeszcze większa frajda, więc 160KM to max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeja kotleta.MAM AVF i TU pytanie jakie sprzeglo tam wsadzic?Dwunas juz padl i auto stoi co tam wrzucic mocniejszego mozna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz tylko silnik AVF czy sprzęgło z dwumasem też jest od AVF? Bo to jest zasadnicza różnica.

Właśnie już doczytałem że kolega ma sprzęgło 240mm i skrzynię 6 ;)

W takim razie jednomas lub sprzęgło BRD.

Edytowane przez eltom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od BRD jest identyczne jak te z AVF

rozmiarowo of course.. ale w AVF siedzi 240B a w BRD 240C (wzmocniona tarcza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w AVF siedzi 240B a w BRD 240C (wzmocniona tarcza)
Dobrze wiedzieć, dzięki ;) Mój mechanik twierdzi, że to te same sprzęgło a co gorsza nie chce mi dać gwarancji za zestaw z BRD wsadzony do AVF :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za zestaw z BRD wsadzony do AVF

to nic mu nie mów że to zestaw z BRD. Wizualnie są identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seryjne sprzęgło z AVF ile jest w stanie wytrzyma nm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz.Idzie sztywne kolo:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seryjne sprzęgło z AVF ile jest w stanie wytrzyma nm

aż się rozpadnie :-) A tak na serio popatrz w dziale wykresy do oceny ile chłopaki mają... Ponad 400Nm i hula a są i takie że 360Nm i ślizgi jak na nartach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzone sprzęgło Valeo Kit4.sztywne koło miękka tarcza.Sprawuje sie pierwszorzednie niewyczuwam różnicy miedzy dwumasem a tym zestawem:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wsadzone sprzęgło Valeo Kit4.sztywne koło miękka tarcza.Sprawuje sie pierwszorzednie niewyczuwam różnicy miedzy dwumasem a tym zestawem:-)

 

 

Dobrze to czytać bo do mnie zagości taki sam zestaw :D Masz ori 131km/310nm ? Czy coś grzebane ? Kupiłeś nowe czy używane ? i jeszcze jedno pytanie.... śruby do koła zamachowego miałes w komplecie czy zakręciłeś stare od dwumasy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie fabryka;-)Zestaw nowy sruby daja w komplecie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sruby od jednomasu zazwyczaj zawsze sa sporo krótsze ;) Jednomas od b4 1z sruby maja ok 20 mm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności